niedziela, 9 lipca 2017

Non Stop Comics ujawnia swój katalog!!!

No i wreszcie stało się - wydawnictwo Non Stop Comics ujawniło swój katalog, który obejmuje w swoim zakresie okres wrzesień 2017-maj 2018. Jest w nim sporo komiksów od Image, ale... zawsze musi pojawić się jakieś ale ;) Wrócę do tego na sam koniec, a tymczasem rozkoszujcie się zapowiedziami.
Wrzesień 2017:
- Paper Girls #1
- Rat Queens #1

Październik 2017:
- Chrononauts #1
- Lake of Fire #1
- Monstress #1
- Revival #1

Listopad 2017:
- Black Monday Murders #1
- Head Lopper #1
- Kill or be Killed #1
- Low #1

Styczeń 2018:
- Paper Girls #2
 
Luty 2018:
- Monstress vol. 2
- Rat Queens #2
- Revival #2 

Marzec 2018:
- Black Monday Murders #2
- Kill or be Killed #2
- Low #2

Maj 2018:
- Low #3
- Paper Girls #3
- Rat Queens #3
- Revival #3
 
Plany te robią wrażenie i wygląda na to, że czeka nas wspaniały rok, jeśli chodzi o publikację komiksów Image w naszym kraju. Wróćmy zatem do wspomnianego "ale". Jeśli miałbym wskazać parę rzeczy, które nie do końca mi się podobają, brzmiały by one tak:
 • Zapowiedziano trzy tomy, więc dostaniemy niemal całą pierwszą serię "Rat Queens" (bez zeszytu #16), a to oznacza, że otrzymamy komiks bez zakończenia i bezsensownie zrestartowany. Nadal sądzę, że lepszym wyjściem byłoby puszczenie tylko pierwszego tomu.
 • Ogólnie mam wrażenie, że zapowiedzi są mocno optymistyczne. Nie mam na myśli tylko tego, że znamy już orientacyjne daty wydań trzecich tomów - zupełnie jakby wydawca nie dopuszczał do siebie myśli, że któryś tytuł może nie wypalić - ale także mordercze wręcz jak na standardy naszego rynku tempo. Przykłady? Drugi i trzeci tom "Low" dzielą raptem dwa miesiące. Zapowiedziano przybliżoną datę publikacji drugiego tomu "Black Monday Murders", chociaż tej nie znają jeszcze w Stanach (na 99% październik, ale to Hickman, więc nigdy nic nie wiadomo).
 • Większość serii ma tempo ukazywania się co kwartał. To oznacza, że wydawca bardzo szybko dogoni oryginały serii nadal publikowanych w USA. Potem może się okazać, że na kolejne odsłony poszczególnych serii czytelnicy będą czekać czasem i po 8-10 miesięcy lub więcej (patrz: tempo publikacji kolejnych zeszytów "Monstress").
 • Znamy tytuły, lecz <znowu> bez cen. "Head Lopper" raczej na pewno będzie droższy od innych tytułów, bo to tytuł wyraźnie grubszy objętościowo. Czytelnicy także często w komentarzach pytają, czy ogłoszona cena 40zł dla wrześniowych komiksów będzie utrzymana także w kolejnych ich tomach, lecz jak dotąd odpowiedzi nie zauważyłem. Sądzę, ze jasne stanowisko wydawcy przydałoby się w tej kwestii.
 • Drobnostka: użycie zwrotu "wiejskie noir" jako odpowiednika "rural noir" w zapowiedzi "Revival" jest w mojej opinii średnio trafione. Dopowiem, że chodzi mi o dość powszechną u nas, negatywną konotację słowa "wiejski", a nie samo tłumaczenie. Te jest dobre, dosłowne.
Zrzędzę i zrzędzę, ale tak naprawdę jaram się jak dziki widząc tę rozpiskę. Oby wydawnictwu wszystkie plany udało się wcielić w życie :)

Źródło: Non Stop Comics

3 komentarze:

 1. Trzymamy kciuki. :)
  - Piotr

  OdpowiedzUsuń
 2. Może "rustykalny noir" ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hura optymizm nie opuszcza NSC, ale kibicuję przedsięwzięciu bo kilka pozycji mnie elektryzuje.

  OdpowiedzUsuń