sobota, 22 lipca 2017

Jordie Bellaire opowiada o "Redlands"

Jordie Bellaire znacie i zapewne lubicie jako jedną z najciekawszych kolorystek na amerykańskim rynku. Niedługo dopisać będzie sobie mogła ona nową pozycję do cv: scenarzystka. Pisana przez nią seria "Redlands" zadebiutuje w sierpniu na sklepowych półkach, zaś serwis IGN dowiedział się paru rzeczy na temat tego komiksu.
"Redlands" opowiadać będzie o grupie wiedźm, które przerażone postawą policji w swojej okolicy, postanawiają same zadbać o porządek na ulicach. Jordie Bellaire wpadła na pomysł na ten komiks podczas oglądania filmu dokumentalnego "The Seven Five", który skupiał się właśnie na korupcji w służbach mundurowych w latach osiemdziesiątych. W takich też czasach rozgrywać ma się akcja "Redlands", lecz twórczyni twierdzi, że czytelnicy zauważą, iż strasznie dużo rzeczy zawartych w komiksie jest cały czas przerażająco aktualna.

Bellaire twierdzi, że najtrudniejsze przy "Redlands" nie było dla niej sam proces pisania scenariusza, który jest dla niej czymś zupełnie nowym, ale znalezienie czasu na poświęcenie odpowiedniej uwagi wszystkim, realizowanym obecnie projektom. Cały czas próbuje ona odnaleźć swój złoty środek, lecz kilka początkowych numerów komiksu powinno ukazać się zgodnie z zapowiedzianymi terminami.

Vanessa Del Rey została wybrana na rysowniczkę komiksu, ponieważ według słów Bellaire tylko ona potrafi tak przedstawić bagna, by wyglądały "seksownie i zachęcająco". Sama rysowniczka dodała, że jej rysunki są mocno inspirowane pracami Francisco Goyi.

Źródło: IGN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz