sobota, 15 lipca 2017

Grace Ellis oraz Shae Beagle opowiadają o "Moonstruck"

Grace Ellis zdobyła wśród miłośników komiksów spore uznanie dzięki serii "Lumberjanes". Już wkrótce ukaże się kolejne jej dzieło, tym razem jednak w barwach Image Comics. Mowa o "Moonstruck", które rysować będzie debiutantka Shae Beagle. Autorki udzieliły wywiadu serwisowi CBR na temat ich projektu.
"Moonstruck" opowiadać będzie o bardzo nietypowym barze. Każdy jego pracownik to magiczne stworzenie. Główną bohaterką serii będzie Julie, której wyraźnie nie pasuje fakt przynależności do rasy wilkołaków. Gdy jej dziewczyna doznaje bardzo ponurej wizji, wydarzenia szybko przybierają bardzo niespodziewany obrót.

Tytuł ten powstał początkowo tylko na potrzeby liczącej raptem pięć stron historii, która ukazała się na łamach jednej z antologii. Ellis i Beagle podkreślają, że szort ten uważają za prequel głównej serii, który składać ma się z jednej, głównej historii podzielonej na story-arci. Początkowo rozważany był także wariant niezależnych historii, lecz został porzucony.

"Moonstruck" obfitować ma w smaczki i ukryte znaczenia. Ellis ma nadzieję, że ich wyszukiwanie będzie dodatkową atrakcją dla czytelników. Komiks ma nie być tylko o magicznych stworach, będzie to także opowieść o równości, tolerancji i akceptowaniu samego siebie. Julie nie ma problemów ze swoją orientacją seksualną czy kolorem skóry, wstydliwy jest tylko fakt bycia wilkołakiem i nocnych przemian, których nieraz kompletnie nie kontroluje. Pomimo podejmowania dość ważnych wątków, "Moonstruck" jest tytułem skierowanym do czytelnika w każdym wieku.

Dla Shae Beagle jest to pierwszy profesjonalny komiks w karierze. Na przykładowych stronach widać bardzo ciekawą zabawę wielkością i kształtem kadrów. Jest to całkowicie jej pomysłem, który chciała zrealizować od momentu pojęcia się rysowania "Moonstruck". Grace Ellis zapaliła się do tego pomysłu, dzięki czemu komiks pod kątem graficznym będzie mieszanką ostrych kształtów kadrów z "okrągłą" kreską ich zawartości.

"Moonstruck #1" pojawi się na sklepowych półkach 19 lipca.

Źródło: CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz