czwartek, 6 kwietnia 2017

Image na ekranach #66

Nazbierało się kilka ciekawych wieści na temat rozmaitych adaptacji komiksów Roberta Kirkmana. W tym jednej, która być może pojawi się na wielkim ekranie i informacja o tym wydaje się być spełnieniem mokrych snów tysięcy osób. O jakim tytule mowa? Tego dowiecie się z rozwinięcia posta.

Oczywiście mam tu na myśli "Invincible". Przedwczoraj przez sieć przetoczył się news, który ucieszył wiele osób, w tym i także mnie.
Widoczni powyżej panowie to Seth Rogen, Evan Goldberg oraz oczywiście Robert Kirkman. Te trio właśnie ma być w największej mierze odpowiedzialne za przeniesienie przygód Marca Graysona na wielki ekran. Dwaj pierwsi mieliby zająć się scenariuszem, reżyserią oraz produkcją filmowego wcielenia "Invincible", ostatni zaś miałby zająć jedynie fotel jednego z producentów. Oczywiście wspólnie z ekipą studia Skybound. Całość jest jednym z efektów ogłoszonego jakiś czas temu dealu Kirkmana z wytwórnią Universal.

Brzmi dobrze? Zatem przypomnę tylko, że Rogen i Goldberg stoją za zaledwie poprawną adaptacją "Kaznodziei", zaś ten pierwszy ma jeszcze w dorobku udział w kinowej ekranizacji "Green Horneta".

-------------------------------------------------------------
Za nami finałowe odcinki siódmego sezonu "The Walking Dead". Przyjrzyjmy się zatem wynikom oglądalności.

7x15 - około 10 543 000 widzów (wzrost o 2,18%)
7x16 - około 11 314 000 widzów (wzrost o 7,31%)

Tym samym udało się uniknąć spadku poniżej poziomu dziesięciu milionów, co zapewne nastąpi dopiero w przyszłym sezonie. Serwisy zauważają jednak, że pod kątem rezultatów był to najsłabszy finał od czasu drugiego sezonu.

Źródło: TV Series Finale
-------------------------------------------------------------
Takim obrazem pożegnał nas finałowy odcinek siódmego sezonu "The Walking Dead". Z tej okazji Greg Nicotero podzielił się z fanami wspomnieniem sprzed dwóch lat, gdy w jednym z odcinków serialu pojawił się zombie nazwany w scenariuszu "Wrightson". Jego wygląd zaprojektowany został tak, by uczcić pracę artysty przy opowieściach o zombie, a także "Swamp Thingu". Wyglądał on tak:
Źródło: Bleeding Cool
-------------------------------------------------------------
Pojawiła się także oficjalna informacja prasowa od polskiego oddziału stacji AMC dotycząca trzeciego sezonu "Fear the Walking Dead".
Produkcja AMC„ Fear the Walking Dead” powróci z 3. sezonem w poniedziałek 5 czerwca o 3:00 w nocy. Odcinek zostanie wyemitowany równocześnie z amerykańską premierą – jego powtórkę będzie można obejrzeć tego samego dnia o 21:00. Na pierwszą z dwóch części trzeciego sezonu serialu produkcji AMC Studiosskłada się osiem odcinków, które zostaną wyemitowane na przestrzeni sześciu tygodni. Pierwszego oraz ostatniego dnia emisji zostaną pokazane dwa odcinki. Na finał pierwszej części 3. sezonu zapraszamy 10 lipca.

Wraz z początkiem trzeciego sezonu „Fear the Walking Dead” rodziny spotykają się ponownie na niebezpiecznym terenie stanowiącym niegdyś granicę USA z Meksykiem. Administracyjne podziały przestały mieć znaczenie wraz z końcem dobrze znanego świata. Bohaterowie muszą teraz stawić czoła nie tylko konieczności odbudowy nowego społeczeństwa, ale także rodziny. Madison (Kim Dickens) ponownie połączy się z Travisem (Cliff Curtis), natomiast Alicia (Alycia Debnam-Carey) nie będzie mogła dojść do siebie po zamordowaniu Andresa. Oddalony zaledwie kilka kilometrów od swojej matki, Nick (Frank Dillane) po raz pierwszy bierze udział w akcji jako lider. Niestety, razem z Lucianą (Danay Garcia) zostają zaatakowani przez  amerykańską grupę militarną. Parze udaje się uciec, jednak Luciana zostaje postrzelona, a Nick traci swoje poczucie nieśmiertelności. Strandowi (Colman Domingo), który wrócił do zdrowia zarówno pod względem psychicznym jak i fizycznym, przyświeca nowy cel. Mężczyzna skupi się na poszukiwaniu towarów cennych w nowym świecie. Z kolei Ofelia (Mercedes Mason) znajduje się w niewoli, co zweryfikuje jej umiejętność przetrwania i zdolność odnalezienia w sobie brutalności, którą kierował się jej ojciec.

Powracający z 3.sezonem „Fear the Walking Dead” to drugi pod względem popularności serial w grupie 25-54 lat wśród emitujących reklamy kanałów amerykańskiej telewizji kablowej. Producentami wykonawczymi serii są Robert Kirkman, Gale Anne Hurd, Greg Nicotero, David Alpert i Dave Erickson.
W serialu występują: Kim Dickens jako Madison, Cliff Curtis jako Travis, Frank Dillane jako Nick, Alycia Debnam-Carey jako Alicia, Mercedes Mason jako Ofelia i Colman Domingo jako Strand. W 3. sezonie do obsady dołączyli Dayton Callie („Synowie Anarchii”, „Deadwood”), Daniel Sharman („The Originals”, „Teen Wolf: Nastoletni wilkołak”) i Sam Underwood („The Following”), którzy wcielili się w rolę członków rodziny Ottów (założycieli organizacji, która przygotowała się na upadek demokracji, jednak nie przewidziała nadejścia umarłych). W nowej odsłonie serii zobaczymy także Lisandrę Tenę jako Lolę Guerrero.

Źródło: AMC

1 komentarz:

  1. No właśnie miałem pytać o serial "Invincible", bo naekranie.pl wyczytałem o tym, że mają kręcić. Jak będę się pojawiać jakieś wiarygodne informacje na temat tworzenia tego serialu, to za każdym razem daj znać, na tym blogu ;)

    OdpowiedzUsuń