sobota, 19 listopada 2016

Tee Franklin o swoim małym udziale w "Nailbiter #27"

Tee Franklin to znana w USA publicystka zajmująca się tematyką komiksu. Ponadto jest ona pomysłodawczynią akcji BlackComicsMonth, promującą czarnoskórych twórców i ich tytuły. W 27 numerze "Nailbiter" pojawi się jej debiut w roli scenarzystki, którym będzie back-upowa historia o kobiecie, szukającej idealnej sukienki na wieczór.
Pomysł na współpracę narodził się podczas wywiadu, jaki Franklin przeprowadzała z Joshuą Williamsonem. Ten w pewnym momencie przerwał kobiecie wypowiedź i zaproponował stworzenie historii do zeszytu, który składać będzie się z kilku historii mniej znanych twórców. Ostatecznie jednak, przybrało to formę back-upu do jednego z numerów "Nailbiter". Williamson twierdzi, że gdy słucha się z jaką pasją Tee Franklin opowiada o komiksach, pomysł dania jej szansy stworzenia własnych historii nasuwa się właściwie sam. Przeszkodą nie był jej brak doświadczenia.

Premiera "The Outfit" opóźniła się nieco przez Juana Ferreyrę (znakomita trylogia "Colder" dla Dark Horse). Franklin bardzo chciała mieć tego artystę na pokładzie, lecz ten nie miał wolnego czasu. Twóczyni poprosiła więc, aby poczekać do momentu, w którym Ferreyra będzie mógł narysować całość. Rysownik zajmował się bowiem nie tylko szkicem, ale także tuszem i kolorami.

Sama historia oczywiście jest horrorem, chociaż brzmi niepozornie. Opowiadać ma bowiem o kobiecie, która szuka idealnej sukienki na randkę. Co ciekawe, obowiązki edytora tej liczącej sobie raptem cztery strony opowiastki, wykonała Gail Simone. Określiła ona skrypt Franklin słowami "creepy as f*ck".

Jeśli czytelnikom spodoba się pomysł Franklin, zarówno ona jak i Williamson oraz Ferreyra są mocno zainteresowani rozwinięciem współpracy przy "Nailbiter".

Źródło: CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz