poniedziałek, 21 listopada 2016

Donny Cates zachęca do sięgnięcia po "God Country"

Donny Cates to twórca scenariusza do ciepło przyjętego "Buzzkill" z wydawnictwa Dark Horse. Jednak w styczniu jego najnowszy komiks zadebiutuje w Image Comics i będzie to bardzo ciekawie zapowiadające się "God Country". Twórca udzielił wywiadu serwisowi Comic Alliance i rzucił nieco światła na to, czego możemy się spodziewać.
Historia skupi się na losach rodziny. Główny bohater komiksu, by uratować swojego schorowanego ojca, wyruszy z najbliższymi w podróż przez cały kraj. Jednak wówczas świat nawiedzi ogromna burza, przypominająca biblijne klęski. "God Country" jest dla Donny'ego Catesa historią w pewnym sensie osobistą, ponieważ stanowi odzwierciedlenie myśli i uczuć, które towarzyszyły mu w pewnym etapie życia. W efekcie, pomimo wielkich katastrof, jakie zobaczymy na łamach poszczególnych zeszytów, to nadal będzie historia o ludziach, którzy stawiają czoła rzeczom zdecydowanie ich przerastających.

Ojciec głównego bohatera cierpi na  Alzheimera w zaawansowanym stadium. Dla Catesa nie było dużym problemem przedstawienie tego bardzo poważnego problemu w komiksie science-fiction. Zrozumienie tego, co dzieje się z człowiekiem cierpiącym na tę chorobę jest dla niego równie możliwe, co wyobrażenie sobie dwóch walczących gigantów. W pewnym sensie jest więc to dla niego fantastyka naukowa.

Akcja "God Country" osadzona jest w Teksasie, ponieważ Cates pochodzi z tego stanu, zaś rysownik Geoff Shaw uznał, że tamtejsze tereny są idealną scenerią do tego, co chcą pokazać na łamach swojego komiksu. Nie jest to ich pierwszy, wspólny projekt i dlatego doskonale się wzajemnie rozumieli. Cates uważa, że Shaw potrafiłby się odnaleźć w dosłownie każdym gatunku komiksowym.

"God Country"zadebiutuje na sklepowych półkach 11 stycznia i już teraz jest mocnym kandydatem do tego, abym skusił się na kolejny komiks kupowany w zeszytach.

Źródło: Comic Alliance

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz