niedziela, 9 października 2016

Image na ekranach #55

Najnowsza odsłona tej rubryki skupia się w niemal stu procentach na Trupich produkcjach Roberta Kirkmana. Końca bowiem dobiegł drugi sezon "Fear the Walking Dead", a już na horyzoncie widać premierę siódmego sezonu serialu-matki. Więcej, w tym pewien interesujący trailer, znajdziecie jak zwykle w rozwinięciu posta.

Na początek oczywiście wyniki oglądalności. Ostatnie dwa epizody drugiego sezonu "Fear the Walking Dead" to spora huśtawka, której nie pomogła emisja jednego wieczoru.

2x14 - około 3 671 000 widzów (wzrost o 5,16%)
2x15 - około 3 048 000 widzów (spadek o 16,97%)

Finałowy epizod był bardzo bliski zaliczenia najgorszego rezultatu w historii serialu (ten wynosi około 2 991 000). Ogólnie na przestrzeni całego sezonu, "Fear the Walking Dead" straciło niemal 60% widzów i mam nadzieję, że stacja AMC dostrzeże problem, który tkwi w makabrycznie marnowanym potencjale.
-------------------------------------------------------------------------
Tymczasem siódmy sezon "The Walking Dead" zbliża się nieubłaganie i pojawia się coraz więcej informacji na temat nowej odsłony tej produkcji. Na dobry początek Robert Kirkman oficjalnie potwierdził, że komiks i serial będą miały dwa kompletnie odmienne od siebie zakończenia. Dodał przy tym, że ma nadzieję, iż po zakończeniu produkcji stacji AMC, komiks nadal będzie publikowany. Przy okazji odniósł się do swoich wcześniejszych słów, w których krytykował George'a R.R. Martina za spoilerowanie w serialu "Gra o Tron" wydarzeń z nieopublikowanej jeszcze książki. Oczywiście stwierdził, że wówczas żartował...

Kirkman ponadto, raczej nieprzypadkowo, podkręcił wrzawę wobec ewentualnych połączeń między komiksową grupą Whisperers i serialem "Fear the Walking Dead". Zapytany o to, jak grupa ta wpadła na pomysł nietypowego kamuflażu, twórca powiedział:

"Myślę, że to przyszło z czasem. Być może na początku kręcili się oni po Meksyku z twarzami umazanymi krwią zombie, aż w końcu wpadli na to, że lepiej ubrać ich skórę."

Z kolei na NYCC, na panelu poświęconemu "The Walking Dead" nie padło wiele zaskakujących informacji. Potwierdzono jedynie, że tożsamość ofiary Negana poznamy już podczas premiery nowego sezonu.

Źródła: CBR, Comic Alliance oraz Newsarama
-------------------------------------------------------------------------
Tymczasem pojawił się długo wyczekiwany trailer filmu "Officer Downe" i... zapowiada się, że dostaniemy bardzo nietypową produkcję ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz