niedziela, 9 października 2016

Czy Marvel reaguje na ruch Image?

Niespełna trzy miesiące temu pisałem o ogłoszeniu startu serii "All-America Comix" autorstwa duetu Joe Casey/Nick Dragotta. Ma być to delikatnie zmieniony pomysł na odrzucony jakiś czas temu przez Marvela projekt solowej serii Miss America Chavez, autorstwa właśnie tej dwójki. Tymczasem na obecnie trwającym New York Comic Conie, Dom Pomysłów ogłosił start cyklu "America".
Jak dotąd nie podano żadnych informacji, za wyjątkiem tego, że "America" wystartuje w przyszłym roku, z powyższą okładką autorstwa Jamiego McKelvie. Trudno jednak nie pozbyć się wrażenia, że kręcąca się po kilku grupowych komiksach Marvela postać, nieprzypadkowo właśnie teraz otrzymuje swój solowy tytuł i jest to reakcja wydawnictwa na zapowiedź "All-America Comix", które to mogło przyciągnąć do siebie fanów Americi Chaves jak i serii "Ultimates", na łamach której obecnie się pojawia.

Pytanie tylko co tym krokiem Marvel osiągnie na dłuższą metę? "America" nie wydaje się posiadać potencjału na stanie się jedną z kluczowych i dłużej publikowanych serii w tym wydawnictwie. Stawiałbym raczej na to, że cykl ten przetrwa 6-8 numerów i słuch po nim zaginie. Wydaje się, że Marvel osiągnie tu mniej więcej tyle, co swego czasu publikując komiksy z Johnem Carterem. Dom Pomysłów wypuścił swego czasu dwie miniserie i niezadowolony z wyników sprzedaży zamknął cykl, zupełnie nie szkodząc przy tym serii od dłuższego czasu wydawanej wówczas przez Dynamite Entertainment (która notabene sprzedawała się znacznie słabiej od tytułu Marvela). Czy podobnie będzie tym razem? Przekonamy się w przyszłym roku.

Źródło: Newsarama

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz