czwartek, 11 sierpnia 2016

Matt Hawkins o "Eden's Fall"

Jedną z sierpniowych premier wydawnictwa Image jest crossover "Eden's Fall", na łamach którego spotkają się bohaterowie trzech komiksów współtworzonych przez Matta Hawkinsa. I właśnie obecny naczelny studia Top Cow postanowił porozmawiać z serwisem Bleeding Cool na temat tego tytułu.
Na początku chciałbym tylko podkreślić, że news ten powstawał w trakcie niekończących się napadów śmiechu, ponieważ Dan Wickline, który rozmawiał z Hawkinsem, bardzo wyraźnie nie wiedział o co chodzi. Widać było to chociażby po pytaniu o związki "Eden's Fall" z... resztą uniwersum Top Cow (nadal pamiętamy [*] ).

Bohaterowie "Think Tank" oraz "The Tithe" przybędą do miasteczka Eden, w którym dzieje się akcja "Postal", z kompletnie różnych powodów. Ich ścieżki bardzo szybko skrzyżują się ze sobą, lecz przyświecać im będą niekoniecznie zbieżne cele. W całej tej skomplikowanej rozgrywce najwięcej do stracenia będą mieli mieszkańcy mieściny, która przecież sama w sobie skrywa naprawdę wiele tajemnic. W komiksie zginie co najmniej jedna, bardzo ważna postać, zaś kariera kolejnej zostanie kompletnie zrujnowana.

Początkowo "Eden's Fall" miało liczyć tylko dwa numery, a sama historia miała pojawiać się na kartach poszczególnych tytułów. Ostatecznie postanowiono zmienić ten koncept i cały crossover umieścić w jednej, zwięzłej miniserii. Hawkins zapewnił jednak, że po tych wydarzeniach, wszystkie trzy tytuły wrócą z nowymi story-arcami.

Co ciekawe, początkowo każdy z tytułów wchodzących w skład crossoveru miał być historią zamkniętą w określonej ilości zeszytów, lecz pozytywny odbiór sprawił, że zmieniono ten zamysł. Ja tylko nieśmiało przypomnę, że komiksy te zostały tak ciepło przyjęte, że z tej popularności nie łapią się nawet do czołowej trzysetki comiesięcznych list sprzedaży ;)

Źródło: Bleeding Cool

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz