środa, 10 sierpnia 2016

Barbiere i Santos zapowiadają nowy komiks dla Image

Powoli tradycją stają się wcześniejsze wycieki niektórych zapowiedzi i nie inaczej było i tym razem. Frank J. Barbiere, autor swego czasu bardzo ciepło przyjętego "Five Ghost", powraca do Image z nowym komiksem. Będzie to zapowiedziany na tegoroczny listopad "Violent Love". O czym opowie?
"Violent Love" opowie historię stanowiącą mieszankę romansu i kryminału. Fabuła skupi się na dwójce przestępców, którzy chociaż są do siebie zupełnie niepodobni, zapałają do siebie płomiennym uczuciem i rozpoczną czasem trudną, a czasem bardzo owocną współpracę. W oczywisty sposób nasuwają się skojarzenia z kolejną reinterpretacją postaci Bonnie i Clyde'a, lecz Barbiere zapewnia, że chciał stworzyć możliwie jak najbardziej daleką od nich historię. W komiksie ma być sporo amerykańskiego folkloru oraz pewnych wydarzeń, które inspirowane są faktami, lecz poddano je swobodnej interpretacji twórców.

Barbiere i Santos znają się już z wspólnego projektu dla Boom! Studios i obaj pracują w taki sposób, by móc wzajemnie się zaskakiwać. Santos na potrzeby "Violent Love" nieco zmienił swój styl, który jest mocno inspirowany dorobkiem Bruce'a Timma. Prawdę mówiąc, widać to nieźle już na powyższej okładce. Ponadto, innymi jego aspiracjami są takie filmy jak "Atak na posterunek 13" czy "Włoska robota". Będzie on także kolorować komiks.

Premiera "Violent Love" zaplanowana została na 9 listopada. Klikając w poniższy link macie okazję zapoznać się z udostępnionymi, przykładowymi stronami.

Źródło A.V. Club

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz