niedziela, 21 sierpnia 2016

Clugston Flores o wznowieniach "Blue Monday"

Być może niewielu z Was kojarzy komiks pod tytułem "Blue Monday". Był to cykl miniserii, który od 2000 roku publikowało wydawnictwo Oni Press i skupiał się na grupie nastoletnich przyjaciół, których łączy wielkie zamiłowanie do muzyki. Historia skupiała się na ich perypetiach związanych z dojrzewaniem, miłostkami i konfliktami z rodzicami, zaś całość zdobyła uznanie dzięki prawdziwości i naturalności pisanych postaci.
Wznowienie od Image będzie wersją z kolorami, za które odpowiedzialna jest Jordie Bellaire. Dla Clugstona Floresa oznaczało to naniesienie wiele poprawek na początkowe plansze, ponieważ komiks, który w zamyśle powstawał jako czarno-biały, jest potem bardzo trudno pokolorować. Byłby to problem nawet dla nagrodzonej Eisnerem Jordie Bellaire, która zgodziła się zająć kolorowaniem "Blue Monday" głównie dlatego, bo czytała oryginalne miniserie. Na nowo zostały także nałożone barwy na okładki poszczególnych zeszytów.

Nowa edycja pierwszej miniserii nie zawiera wiele niepublikowanego wcześniej materiału. Jedyną świeżynką jest wstęp autorstwa Kierona Gillena, który przecież także zyskał popularność dzięki komiksowi bardzo mocno zajmującym się muzyką.

Akcja "Blue Monday" osadzona jest w latach dziewięćdziesiątych, lecz scenarzysta uważa, że dzisiejsi nastolatkowie nie będą mieli większych problemów ze zrozumieniem komiksu. Ten skupia się przede wszystkim na problemach okresu dorastania, które dziś nie zmieniły się w aż tak znacznym stopniu. Flores podkreśla, że pojawiające się w komiksie, popkulturowe odniesienia, są tak napisane, że nie trzeba w pełni ich rozumieć, by cieszyć się lekturą. Stanowią one tylko dodatkowy smaczek.

Ostatnia miniseria, która nosiła tytuł "Thieves Like Us" nigdy nie doczekała się zakończenia w ramach wydawnictwa Oni Press. Flores zapewnia jednak, że to ulegnie zmianie już w okolicach przyszłorocznej wiosny. Oczywiście w barwach Image.

Źródło: CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz