wtorek, 23 sierpnia 2016

Image na ekranach #50

Trochę czasu minęło od ostatniej odsłony tej rubryki. Najwyższa pora zatem nadrobić zaległości, ponieważ wreszcie udało mi się zebrać kilka interesujących newsów. Dwa z nich zawiera dość duże spoilery z najnowszego odcinka "Fear the Walking Dead" oraz szóstego sezonu "The Walking Dead" i umieszczam je na samym końcu posta.

Na początek największa zaległość, a więc wyniki oglądalności drugiej połowy pierwszego sezonu serialu "Outcast: Opętanie" na kanale Cinemax w USA.

1x06: 205 tysięcy widzów
1x07: 173 tysiące widzów
1x08: 154 tysiące widzów
1x09: 146 tysięcy widzów
1x10: 152 tysiące widzów.

Jak widać, liczby te nie powalają na kolana, lecz zasięg stacji Cinemax jest tak mikroskopijny, że największe hity jej ramówki osiągają wyniki rzędu pół miliona widzów. "Outcast: Opętanie" w przekroju całego sezonu radziło sobie całkiem równo, przyciągając przed telewizory średnio około 160 tysięcy widzów. Drugi sezon w przyszłym roku.
------------------------------------------------------------------------------
Stacja SyFy ogłosiła, że zakupiła prawa do ekranizacji dwóch dzieł Grant Morrisona. Jednym z nich jest "Happy!" - czteroczęściowa miniseria, wydana w 2012 roku przez Image Comics. Skupiała się ona na byłym policjancie, a obecnie zabójcy do wynajęcia, który podczas jednej z misji ulega wypadkowi i od tego czasu jego nierozłącznym towarzyszem stał się... mały, latający, niebieski konik o imieniu Happy. Mnie komiks ten nie urzekł (ocena na blogu wyniosła 3.5/6), lecz historia na pewno ma zadatki na dobry serial.

O ile ten w ogóle powstanie. Swego czasu SyFy ogłosiło szumnie, że nabyło prawa do ekranizacji kilku komiksów, z czego trzy pochodziły z Image Comics. Żaden z nich nie doczekał się nawet nakręcenia pilota.

Źródło: Comic Alliance
------------------------------------------------------------------------------
SPOILER
Między innymi dzięki współpracy ze studiem Skybound, firma McFarlane Toys przeżywa ostatnio bardzo dobrą passę i między bajki włożyć można pojawiające się jakiś czas temu pogłoski o tym, że firma zostanie zamknięta. Co więcej, właśnie ujawniono wygląd koncepcyjny nowej, specjalnej figurki. Liczy sobie ona siedem cali wysokości i przedstawia Carla z serialowego wcielenia "The Walking Dead". Jak widzicie, chłopak nie ma już oka, a więc mamy do czynienia z odwzorowaniem jego wyglądu z drugiej połowy szóstego sezonu. Orientacyjny koszt figurki to 19,99$, zaś dokładna data wydania nie została jeszcze podana.

Źródło: CBR
------------------------------------------------------------------------------
SPOILERY
Czyżby "Fear the Walking Dead" przedstawiało origin postaci znanych z komiksu? W najnowszym epizodzie widzimy sceny, w których Nick - jeden z głównych bohaterów serialu - spotyka na swojej drodze osoby, których kamuflaż bliźniaczo podobny jest do tego, który ubierają członkowie Whisperers, obecnie przewijający się na łamach serii komiksowej.

Co prawda żadne konkretne imię nie pada na miejscu, lecz podobieństwo jest bardzo znaczne. Biorąc pod uwagę to, że Robert Kirkman kilkukrotnie podkreślał, że pewne elementy fabuły obu "trupich" seriali mogą się przeplatać, już pojawiły się głosy mówiące o tym, że miał na myśli coś takiego. Jeśli bowiem faktycznie są to Whisperers, to byłoby naprawdę niecodziennym zdarzeniem, gdyby zadebiutowali oni w "Fear the Walking Dead", a dopiero potem z głównym serialu.

No i rzuciłoby to nowe światło na ich komiksowe wcielenia, o których wciąż wiadomo stosunkowo niewiele.

Źródło: CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz