piątek, 26 września 2014

Gdzie nie spojrzeć - Becky Cloonan. Także w Image

Ostatnio zaczynam się bać, że gdy otworzę lodówkę to znajdę tam jakiś komiks autorstwa Becky Cloonan. Nie wiem skąd to się wzięło i zupełnie mi to nie przeszkadza, ale ostatnie miesiące obfitowały wręcz w zapowiedzi tytułów ze scenariuszem tej twórczyni. Jednym z nich jest także "Southern Cross". Komiksem tym zainteresował się portal CBR, który przeprowadził wywiad z Cloonan.
Główną bohaterką "Southern Cross" jest niejaka Alex Braith. Ma ona prosty cel: wsiąść na pokład ogromnego, kosmicznego tankowca i udać się w kilkudniową podróż w celu odebrania zwłok swojej zmarłej tragicznie siostry. Oczywiście nie wszystko idzie po jej myśli i z każdym kolejnym dniem w tej sprawie pojawia się coraz więcej pytań, na które nie ma odpowiedzi. I wszystko na pokładzie ogromnego statku kosmicznego, z którego nie ma ucieczki.

Już na początku wywiadu dowiadujemy się, że Andy Belanger - rysownik "Southern Cross" - nad designami poszczególnych postaci oraz przede wszystkim statków kosmicznych jakie zobaczymy na łamach serii, pracował blisko rok. Jest to bardzo długi okres, lecz zarazem świadczy o zapale artysty. Tytułowy Southern Cross to ogromny statek-tankowiec. Belanger uznał, że będzie to ciepło przyjęte przez czytelników, jeśli stworzy coś przypominającego ogromną łódź, tyle tylko że poruszającą się po kosmosie. Większość statków pojawiających się w serii oparte są na bardzo konkretnym modelu istniejących pojazdów wodnych.

Komiks nie jest osadzony w konkretnym przedziale czasowym. Wiemy tylko, że dzieje się "kiedyś w przyszłości". To co jest ważne z punktu widzenia fabuły, to architektura poszczególnych pomieszczeń na pokładzie Southern Cross. Każdy z nich posiada sekcję w kształcie krzyża, która spełnia określoną rolę. Cały statek ma także bardzo nietypowy silnik wytwarzający sztuczną grawitację, co również odegra niemałą rolę w fabule komiksu.

Alex Braith ma być bohaterką w stylu postaci z powieści Agaty Christie. W "Southern Cross" poznamy ją jako kobietę przeżywającą śmierć swojej siostry, lecz zarazem poważną i poukładaną. Kobieta miała w przeszłości problemy z prawem, co ciągnie się za nią do dziś mimo wylotu na Tytana - księżyc Saturna, lecz stara się żyć już jak uczciwy obywatel.

Komiks "Southern Cross" zaplanowany jest jako seria ongoing. Pierwszy story-arc liczyć ma 6 numerów, a każdy z nich opowie o jednym dniu podróży Alex.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz