czwartek, 31 grudnia 2020

Deviacje #87

W przyszłym roku na Amazon Prime Video pojawi się serial animowany oparty na komiksie "Invincible" autorstwa Roberta Kirkmana, Cory'ego Walkera oraz Ryana Ottleya. Uznałem więc, że to dobry powód, by właśnie temu tytułowi poświęcić ostatnią w tym roku odsłonę "Deviacji". W dalszej części posta znajdziecie jak zwykle kilka fajnych fan-artów, zapraszam.

środa, 30 grudnia 2020

Wasze #70

Tomek, do którego należy już chyba z połowa tej rubryki, podesłał kolejną aktualizację swojej kolekcji. Jak się odgraża, to już ostatnia w tym roku ;) Przejdźmy zatem do jego kolejnych fotek.

poniedziałek, 28 grudnia 2020

Mark Millar ujawnia... tak jakby

Mark Millar, którego komiksy uwielbiam niczym młodszego brata (nie mam takowego), ujawnił jakiś czas temu na swoim Twitterowym koncie plany na najbliższe miesiące. Wśród nich znaleźć można kilka ciekawych nazwisk - mnie zdecydowanie najmocniej ruszyło to należące do Travisa Charesta. Zresztą rzućcie okiem sami. Komiksy mają zacząć się ukazywać po premierze pierwszego sezonu "Jupiter's Legacy" na Netflixie.

Źródło: 1

Zapowiedzi Image Comics na marzec 2021 roku.

Pojawiły się zapowiedzi wydawnictwa Image Comics na przyszłoroczny marzec i nie ukrywam, jest w nich kilka interesujących mnie tytułów. Jak zwykle więcej napiszę przy okazji startu preordera na ATOM Comics, zaś pewne szczegóły znajdziecie poniżej.

  • Wśród nowości między innymi "Nocterra" Scotta Snydera i Tony'ego Daniela. Do tego dochodzą intrygujące "Karmen" Guillema Marcha, a także nowa seria twórców "Skyward", która nosić będzie tytuł "Shadowcraft" oraz "Ultramega" Jamesa Harrena.
  • Z kolejnym story-arcami powrócą "Bitter Root" oraz "Księżycówka", a także "Scumbag".
  • Wśród wydań zbiorczych: premiery "Big Girls vol. 1", "Getting It Together", "Inkblot vol. 1" czy też "Scumbag vol. 1" Ricka Remendera oraz "Stillwater" Chipa Zdarsky'ego. Do tego dochodzi masa kontynuacji.

To i wiele innych znajdziecie po kliknięciu w poniższy obrazek.

W tym miesiącu skuszę się na pewno na coś z Image: na pewno sięgnę po "Getting It Together" oraz "Inkblot vol. 1". Zastanowię się również nad "Big Girls vol. 1", ale jest to tytuł, który jakoś tak mocno mi pasuje do oferty Non Stop Comics ;)

poniedziałek, 21 grudnia 2020

Z archiwum Image #83 - Little Red Hot

Tak, tak. Wiem, że w dzisiejszej odsłonie ”Z archiwum Image” miałem kontynuować wątek czegoś, co nazwałem mianem ”azjatyckiej fali w wydawnictwie Image”, lecz plan delikatnie zmieniłem. Wszystko z powodu wygrzebanego gdzieś z dna szafy komiksu ”Little Red Hot”, który po ponownej lekturze okazał się co najmniej warty wspomnienia prędzej, niż pierwotnie sobie zakładałem. Zapraszam zatem do kolejnej odsłony niniejszej rubryki.

niedziela, 20 grudnia 2020

Preview i data wydania "Nocterra"

Jakiś czas temu pisałem na blogu o zapowiedzi komiksu "Nocternal", który z czasem zmienił tytuł na "Nocterra". Jest to tytuł opowiadający o świecie, w którym od dłuższego czasu nie wschodzi słońce, zaś niektórzy ludzie oraz inne stworzenia zaczęli z powodu toksycznej atmosfery przemieniać się w monstra. Główną bohaterką komiksu ma być niejaka Valentina Riggs, która razem ze swoim bratem przemierza niebezpieczne tereny USA i zajmuje się eskortowaniem ludzi, których określone sytuacje zmusiły do podróży.

Teraz wiemy już także, że "Nocterra" pojawi się w marcowych zapowiedziach wydawnictwa Image. Osoby, które wsparły projekt ten na Kickstarterze, otrzymają oczywiście bonusy, których w wersji sklepowej nie będzie. Scott Snyder obiecuje dużą dawkę rozwałki z udziałem wielkich pojazdów i jeszcze większych potworów.

W dalszej części posta znajdziecie nie tylko zaprezentowaną okładkę, ale także kilka udostępnionych stron przykładowych.

piątek, 18 grudnia 2020

Steve Skroce opowiada o "Pax Americana"

Steve Skroce to autor rysunków do wielu komiksów, wśród których znaleźć można także "Maestros" czy "We Stand on Guard". Ten drugi zresztą narysowany do scenariusza Briana K. Vaughana. Teraz jednak artysta ten postanowił ruszyć z kolejnym solowym projektem, którym jest mająca swój debiut dokładnie dwa dni temu miniseria "Post Americana". Twórca opowiedział o niej serwisowi Games Radar.

"Post Americana" to komiks o dystopicznej przyszłości, w której doszło do serii katastrof, rząd USA się rozpadł, zaś na czele nacji stoi niejaki Prezydent, chociaż tak na dobrą sprawę nie wiadomo dokładnie kim jest i co robił przez przeszło dekadę. Nathaniel Hawksworthe wierzy w coś, co Skroce nazywa "Amerykańską wyjątkowością" i dlatego postanowił sobie za cel odbudować USA oraz sam stanął na czele ekspedycji mającej zbadać, co pozostało z kraju. Powrócił po dziesięciu latach zupełnie odmieniony i pełen tajemnic. My tymczasem obserwować będziemy mieszkańców Bubble - bunkra, który ocalał z apokalipsy i ludzie, którzy tam żyją, postanowią zrobić co w ich mocy, by przynajmniej w pobliżu ich schronienia życie przypominało to, które znaliśmy przed kataklizmami.

Skroce nie ukrywa, że inspirował go cykl "Sędzia Dredd" i chciał w swoim komiksie pokazać ciężkie życie osób, którym nie udało się dostać do Mega-City One. Od początku artysta wiedział, że sam napisze i narysuje "Post Americana", aczkolwiek w trakcie prac jego pomysł rozrastał się w nieco niekontrolowany sposób i w ten oto sposób niewiele zostało z pierwotnego planu na komiks.

Jedną z ważniejszych postaci w miniserii będzie niejaka Carolyn, która przybywa z daleka do Bubble z żądzą zemsty na osobach, które postanowiły wysłać eskadrę dronów i pozabijać jej matkę oraz wszystkich najbliższych.

Jako, że Skroce pisał scenariusz sam dla siebie, nie nazwałby go zbyt bogatym w szczegóły. Co i gdzie ma dokładnie umieścić zachował sobie w pamięci, jednocześnie podkreślił, że nie wyobraża sobie w najbliższym czasie być scenarzystą komiksu, którego sam nie zilustruje. "Post Americana" to miniseria, która idealnie wpasowuje się w klasyczne opowieści postapokaliptyczne.

Źródło: 1

czwartek, 17 grudnia 2020

Gideon Falls tom 4: Pentoculus (Jeff Lemire/Andrea Sorrentino/Dave Stewart)

Jakiś czas temu twórcy serii ”Gideon Falls” ogłosili, że ich komiks zakończy się na 27 numerze. Trochę się zdziwiłem, ponieważ zapowiedziany w USA trochę wcześniej, piąty tom zbiorczy cyklu zawiera numer 22-26. Wiemy już, że finałowa odsłona liczyć będzie 80 stron, ale to wciąż mało jak na pełnoprawne wydanie albumowe, prawda? No chyba, że czekać będzie tam na nas prawdziwa maaaasa materiałów dodatkowych. Ale to dopiero w Polsce w przyszłym roku, prawda Muszko? Na razie dostaliśmy już czwartą odsłonę przygód Nortona oraz księdza Freda, którzy właśnie wylądowali w nie swoich wersjach Gideon Falls.

Pojawił się nowy Humble Bundle z Image Comics w roli głównej

Ruszyła kolejna edycja komiksowego Humble Bundle z tytułami z Image w roli głównej. Tym razem wydawnictwo nieco mocniej skupiło się na mniej znanych seriach, przynajmniej w Polsce, ponieważ w najniższym progu znajduje się tylko jeden tytuł opublikowany w naszym kraju.

Jak zwykle cały zysk jest przeznaczony na cele charytatywne i wystarczy już jedno euro, by cieszyć się dostępem do dwóch tomów wspomnianej już "Księżycówki", ale także początkowych odsłon "Elephantmen", "Rumble", "Bitter Root", "Skyward" oraz "Underwinter". Jeśli wpłacicie jednak co najmniej 6,63€, to oprócz kolejnych tomów wspomnianych już serii (za wyjątkiem "Księżycówki" i "Bitter Root") otrzymacie dostęp także do trzech tomów "Chew", "Descendera", "East of West", dwie odsłony "Fear Agenta" oraz pojedyncze odsłony "Jupiter's Legacy" i "Twisted Romance". Dalej jest tylko lepiej, a po wpłaty wyższej od najwyższego progu, ilość komiksów jakie otrzymacie w wersji cyfrowej już poraża (między innymi trzy tysiące stron przygód Savage Dragona). 
 
Klikajcie w poniższy link źródłowy i zapewnijcie sobie masę dobrej lektury na okres świąteczny.

Źródło: 1

środa, 16 grudnia 2020

Brubaker i Phillips o premierze "Reckless"

Niezniszczalny duet Ed Brubaker/Seaon Phillips zafundował nam kolejny komiks ich autorstwa. Tym razem będzie to "Reckless", które wymyślono jako pierwszą odsłonę serii OGNów. Czym tym razem zaskoczą nas twórcy? O tym trochę poniżej.

Ethan Reckless to prywatny detektyw, ale także okazyjnie fotograf i gość, który zajmuje się w miarę szybkim rozwiązywaniem problemów. Pewnego dnia spotyka on swojego dawnego znajomego, który potrzebuje jego pomocy. Reckless jednak nie spodziewa się tego, w jak gigantyczne kłopoty się wpakuje.

Ed Brubaker uważa, że czytelnicy "Reckless" mogą poczuć się zdziwieni tym, iż komiks ten nie będzie zawierać na swoim końcu klasycznego "ciąg dalszy nastąpi". Twórcy chcieli, by całość danej historii zamykała się w jednym tomie i nie miała wpływu na kolejne opowieści. Tym właśnie cykl ten różnić się ma od "Criminal". Co ciekawe, pomysł na "Reckless" pojawił się na początku tego roku, ale twórcy w samoizolacji pracowali tak szybko, że już po niespełna roku powieść graficzna jest już wydana. Komiks ma swoim designem przypominać pulpowe magazyny z końcówki lat sześćdziesiątych i początku siedemdziesiątych. 

Ethan Reckless to postać, która doskonale rozumie jak działa niesprawiedliwość w jego okolicy. Miał także sporo przeżyć w czasach, gdy chodził jeszcze na studia. "Reckless" zostało osadzone w 1981 roku, ponieważ uznał, iż w tym okresie czasowym jeszcze dużo jest do ukazania. Scenarzysta uważa, że były to czasy trudne, bardzo zimne dyplomatycznie i przepełnione ogromnym strachem.

"Reckless" nie kończy się żadnym cliffhangerem i stanowi zamkniętą całość. Zapowiedziane na dalsze miesiące przyszłego roku "Friend of the Devil" (kwiecień 2021) oraz nienazwana jeszcze trzecia powieść graficzna (jesień 2021) mają mieć dokładnie taki sam schemat.

Źródło: 1

poniedziałek, 14 grudnia 2020

Kirkman i Ottley ponownie połączyli siły

Dość niespodziewanie ogłoszono, że już pojutrze do sklepów komiksowych na terenie USA trafi kolejny komiks autorstwa Roberta Kirkmana i Ryana Ottleya. Będzie to siedemnasty numer "Solid Blood". Nie kojarzycie? Nic dziwnego, bo tak naprawdę to kompletnie nowy tytuł, a twórcy po prostu zrobili sobie trochę żartów.

W filmiku umieszczonym na YouTube Kirkman tłumaczy, że z innego wymiaru przybyły do niego paczki pełne komiksów, które zrobiły tamtejsze wersje jego i Ottleya (przecież na naszej Ziemi ten drugi ma kontrakt na wyłączność z Marvelem, prawda?), korzystający z niewykorzystanych wcześniej postaci. Twórcy uznali, że to znak i trzeba "Solid Blood #17" wypuścić do sprzedaży także i w naszym świecie.

Natychmiast pojawiły się pewne spekulacje dotyczące owego zeszytu. Fani zaczęli się zastanawiać, czy nie będzie to jakiegoś rodzaju tie-in do miniserii "Crossover", gdzie w drugim zeszycie pada nazwisko Kirkmana. Już pojutrze będziemy mogli przekonać się na własnej skórze.

Źródło: 1

niedziela, 13 grudnia 2020

Nowy komiks Charlesa Soule w Image w przyszłym roku. Nietypowa promocja dostępna już teraz

Na stosunkowo nietypowy sposób promocji komiksu "Hell to Pay" zdecydowali się jego twórcy. O co dokładnie chodzi? Tego dowiecie się z dalszej części posta.

Za "Hell to Pay" odpowiedzialni są scenarzysta Charles Soule, rysownik Will Sliney oraz kolorystka Rachelle Rosenberg, zaś komiks ukaże się w USA dopiero latem przyszłego roku. Jednakże już teraz na Twitchowych kanałach Slineya oraz Rosenberg możecie zobaczyć długie filmy, na których twórcy nie tylko tłumaczą, ale również i pokazują kolejne etapy swojej pracy. Jeśli chcecie się z nimi zapoznać, klikajcie TUTAJ oraz TUTAJ.

O samym komiksie wiemy stosunkowo niewiele. "Hell to Pay" ma być swoistą mieszanką "Indiany Jonesa" z "Hellboyem". Głównymi bohaterami są tu małżonkowie Maia i Sebastian Stone. Skupiają się oni na poszukiwaniach magicznych monet, które potrafią przyzwać na naszą planetę najrozmaitsze demony. Jest ich oczywiście 666 i nasi bohaterowie są już bardzo blisko zebrania wszystkich. Oczywiście właśnie wtedy coś idzie mocno nie tak jak powinno.
 
Jeśli będzie wiadomo więcej na temat tego projektu, z pewnością napiszę o tym kilka zdań na blogu.

Źródło: 1

sobota, 12 grudnia 2020

Pulp (Ed Brubaker/Sean Phillips/Jacob Phillips)

Pod koniec listopada wydawnictwo Mucha Comics opublikowało dwa komiksy z logiem Image na okładce. Jednym z nich jest wyjątkowo króciutki, bo liczący sobie raptem 72 strony (to jest +/- objętość trzech zeszytów) album zatytułowany ”Pulp”, autorstwa niezniszczalnego i dość popularnego duetu złożonego z Eda Brubakera i Seana Phillipsa. Tym razem jednak nie jest to kolejne dzieło osadzone w świecie znanym z wielokrotnie nagradzanego cyklu ”Criminal”, chociaż zdecydowanie lektura może się z nim kojarzyć.

piątek, 11 grudnia 2020

Kolejna zapowiedź Image Comics na marzec

Guillem March to twórca kojarzący się raczej z DC Comics, gdzie przez lata wykonywał szereg bardziej lub mniej znanych, komiksowych projektów. Teraz zawita do Image Comics, gdzie ukaże się amerykańska edycja powieści graficznej "Karmen".

"Karmen" oryginalnie ukaże się w wydawnictwie Dupuis w Belgii jako album. Wersja od Image Comics zostanie podzielona na pięć zeszytów. Komiks opowie o dziewczynie imieniem Catalina, która popełnia samobójstwo i trafia pod opiekę bardzo dziwnego anioła - tytułowej Karmen. Obie wyruszają w niezwykłą podróż, która sprawi, iż zmienią sposób postrzegania życia, smutku i otaczającej je rzeczywistości.

W dalszej części posta znajdziecie udostępnione strony przykładowe.

czwartek, 10 grudnia 2020

Image zapowiada dwie premiery na marzec przyszłego roku

Wydawnictwo Image podzieliło się dwoma zapowiedziami na marzec przyszłego roku i przynajmniej jedna z nich niemal z automatu trafiła na mój radar. W dalszej części posta kilka słów na temat "Ultramega" oraz "Shadecraft", a także udostępnione grafiki promocyjne.

wtorek, 8 grudnia 2020

Invincible tom 9 (Robert Kirkman/Ryan Ottley/John Rauch)

To już dziewiąty tom serii ”Invincible” i wydawać by się mogło, że wraz z dotarciem do oryginalnego numeru setnego czekają na nas naprawdę wielkie wydarzenia. No tylko, że nie. Robert Kirkman miał w przypadku tego komiksu dokładnie ten sam kłopot, co z ”Żywymi Trupami” – to, co w serii najlepsze, jest niestety za nami i już teraz mogę śmiało napisać, że żaden z czterech finałowych tomów niestety nie dorówna ”Wojnie Viltrumiańskiej”. Co jednak nijak nie oznacza, iż czeka nas brud, smród i ubóstwo. ”Invincible” to w końcu niezmiennie jest (prawdopodobnie) najlepszy komiks superbohaterski we wszechświecie ;)

poniedziałek, 7 grudnia 2020

Moje #117

Pojawiła się w moich skromnych progach dostawa świeżego towaru, ale także dość niespodziewanie - kilku używanych. Dzięki temu mogę się spokojnie pochwalić kilkoma nowymi rzeczami w zbiorach. Zdjęcia i parę słów poniżej.

No więc na dobry początek nowości, że tak to ujmę. Październikowe premiery dopiero teraz dotarły do mnie do domu i są to drugi tom "Niewidzialnej Republiki" (już nawet zdążyłem machnąć reckę) oraz dziewiąta odsłona "Invincible" od wydawnictwa Egmont. Najwyższą porą było to nadrobić, ponieważ za miesiąc już kolejny tom przygód Marka Graysona.

niedziela, 6 grudnia 2020

Jedynki pod lupą #51

Bardzo dziwna odsłona tej rubryki wyszła w tym miesiącu. W listopadzie bowiem Image Comics opublikowało raptem trzy komiksy z jedynką na okładce, a ja sobie radośnie... dwie olałem. Dlatego też tym razem jest króciutko i tylko o jednej pozycji, no ale jakiej! Mimo wszystko i tak zapraszam do rozwinięcia posta.

piątek, 4 grudnia 2020

Nie tylko komiks #49 - The Walking Dead: Nowy Świat sezon 1

Niecały miesiąc temu napisałem kilka słów o tym, dlaczego ”The Walking Dead: Nowy Świat” uważam nie tylko za najsłabszy serial w całej franszyzie, ale ogólnie za potwornie (hehe) słabą produkcję. Tyle tylko, że wówczas byliśmy w połowie sezonu, zaś dzisiejszy tekst powstał już po jego zakończeniu. Niemniej, niewiele się w tym czasie zmieniło, a wręcz jest jeszcze gorzej, ponieważ twórcy serialu… ech, o tym w dalszej części posta. Od razu jednak zaznaczę, że nie unikam spoilerów, a i sporo rzeczy z podlinkowanego wyżej Top 5 zwyczajnie się powtórzy.

Watters i Wijngaard ujawniają kolejne ciekawostki o "Home Sick Pilots"

Dokładnie miesiąc temu pisałem na blogu o komiksie "Home Sick Pilots". Dziś czas na jeszcze ciepłe informacje z kolejnego wywiadu, jakiego udzielili twórcy komiksu - Dan Watters i Caspar Wijngaard.

Przypomnę, że "Home Sick Pilots" opowiadać będzie o nawiedzonym domu, który potrafi się... przemieszczać. W jego wnętrzu uwięziona jest nastolatka o imieniu Ami i wraz z kolejnymi numerami będziemy dowiadywać się jak się tam znalazła, a także co jeszcze znajduje się we wnętrzu owego budynku. Tym razem twórcy powiedzieli, że ich komiks będzie trochę przypominać połączenie "Power Rangers" ze "Lśnienie". Amy to liderka młodzieżowego zespołu muzycznego, która naprawdę liczyła iż ona i jej band podpiszą wkrótce bardzo korzystny kontrakt. Wtedy na horyzoncie pojawił się tajemniczy, nawiedzony dom. Oczywiście pozostali członkowie zespołu będą bardzo ważnymi bohaterami "Home Sick Pilots".
 
Nie do końca wyjaśniono to, dlaczego komiks osadzony będzie w 1994 roku, ale obaj twórcy przyznali, że był to dla nich okres początków fascynacji komiksami. Wijngaard zaczytywał się wówczas "Spawnem" oraz "Gen13".

Dla twórców logicznym krokiem było umieszczenie nastolatków w głównych rolach. Są oni w okresie dojrzewania, co często uważa się za prawdziwy koszmar. Postawienie ich przeciwko najróżniejszym duchom wydawało się bardzo interesujące. A te będą lekko oparte na... "Power Rangers", ponieważ będą "produkowane" z tej samej materii, ale posiadać będą zupełnie inne zdolności i mogą się kojarzyć z potworami odcinka z kultowego serialu.

Logo serii stworzył Tom Muller, który specjalizuje się niejako w designie komiksów.

Gdyby twórcy mieli stworzyć soundtrack do "Home Sick Pilots", to znalazłoby się na nim sporo utworów punkowych i grunge'owych z lat dziewięćdziesiątych.

Źródło: 1

środa, 2 grudnia 2020

Niewidzialna Republika tom 2 (Gabriel Hardman i Corinna Bechko/Jordan Boyd)

Czyżby szum, jaki narobił się w komiksowym światku został dostrzeżony i wysłuchany? Uwierzcie mi, już dawno nie miałem takiego stracha, jak przy kupowaniu drugiego tomu komiksu ”Niewidzialna Republika”. Jak zapewne pamiętacie, swego czasu wrzuciłem na blogowy fan-page sporo zdjęć pokazujących edytorską masakrę, jaka spotkała ten tytuł z rąk osób pracujących dla wydawnictwa Amber. Pomijając już niedorzeczny format tytułu i podjęcie decyzji o tym, by wydać w Polsce coś, co w USA jest urwane i raczej prędko nie doczeka się ciągu dalszego, wydawca jeszcze zezwolił na zeszmacenie tekstów w dymkach (literówki, baaaaaardzo dziwne ułożenie tekstów, wychodzenie poza dymki, modyfikowanie graficzne ich kształtów) w takim stopniu, że czytanie owego tomu było doświadczeniem jednocześnie totalnie żenującym jak i zwyczajnie przerażającym. Wszystko to podbijał jeszcze fakt, że w komiksie nie zostało podane niemal nic na temat rodzimej edycji, za wyjątkiem nazwiska tłumacza. Skład? Korekta? Redakcja? Nie wiadomo, ale rzut oka na efekt końcowy pozwalał myśleć, iż nikt się tym nie zajął. No ale to wciąż komiks z Image, prawda? Trzeba było zamówić. Jakiś czas temu odebrałem swoją przesyłeczkę z paczkomatu, szybko wróciłem do domu, odpakowałem i już niemal z miejsca poczułem pot na skroni, gdy okazało się, że stopka redakcyjna wygląda identycznie jak poprzednim razem. Ale dobra, raz Amberowi śmierć i zacząłem przewracać kolejne strony.

wtorek, 1 grudnia 2020

Sara Pezzini powraca! Nowa seria "Witchblade" w 2021 roku

Alex Underwood nie spotkała się z przychylnością czytelników i szybciutko zostaje usunięta w cień, zaś w przyszłym roku do roli Witchblade powróci nasza stara, dobra znajoma - Sara Pezzini. Tę informację właśnie ujawniono przy okazji startu kampanii Kickstarterowej do drugiego tomu "The Complete Witchblade" w wersji HC. Co ciekawe, komiks ten możecie zamawiać także normalnie w sklepach, na przykład TUTAJ, lecz na Kickstarterze pewnie są ciekawsze dodatki.

Autorkami nowej serii mają być Marguerite Bennett oraz Ariel Kristantina, zaś debiutancki zeszyt tego duetu pojawi się w ramach Kickstarterowych bonusów i powinien trafić do wspierających w lutym przyszłego roku. Mowa tu jednak o wersji cyfrowej.

O samej serii na razie za wiele nie wiadomo. W jakimś stopniu ma się w niej udzielać Marc Silvestrii (zapewne jako twórca okładek) i ma stanowić nowy rozdział nie tylko w historii Sary, ale także ogółu uniwersum Top Cow. Wcześniej bowiem włodarze Top Cow przebąkiwali coś także o nowych przygodach Jackiego Estacado.

Gdy pojawi się więcej detali, na pewno będę o tym informować.

Źródło: 1

poniedziałek, 30 listopada 2020

Deviacje #86

Ostatni dzień miesiąca, więc czas na "Deviacje". Tym razem zainspirowany alternatywną okładką do komiksu "Spawn #313" postanowiłem poszukać czegoś z udziałem stworzonego przez Todda McFarlane'a klauna, znanego zdecydowanie lepiej jako Violator. W dalszej części posta znajdziecie kilka prac z nim właśnie w roli głównej.

niedziela, 29 listopada 2020

Savage Dragon Archives vol. 1 (Erik Larsen)

Savage Dragon… miałem z postacią tą już trzy przygody i każda z nich kończyła się źle. Za pierwszym razem była to przygoda najdłuższa, ponieważ przy serii z jego przygodami wytrwałem najdłużej – ponad sto numerów. Lecz w pewnym momencie dopadło mnie to samo, co przy ”Spawnie”, a więc zwyczajne zmęczenie połączone z trudnym do wytępienia odczuciem, że wszystko co najciekawsze, autor już opowiedział. Wróciłem jednak przy okazji numeru, zdaje się, 193. Wtedy ”Savage Dragon” miał się otworzyć na nowych czytelników i faktycznie to zrobił, lecz zwyczajnie mnie nie porwał na tyle, by chcieć w to brnąć dalej. Kolejny powrót nastąpił z powodów głupich, nie ukrywam. Piszę tak dlatego, ponieważ decydująca była informacja, że komiks ten przechodzi w tryb 18+ i naiwnie sądziłem, iż chodzi o bardziej dojrzałą tematykę, a nie gołe dupy na co drugiej stronie. Niemniej totalnie zgadzam się z największym fanem postaci Dragona na tym kontynencie, czyli Łukaszem Mazurem. Napisał on mi kiedyś, iż Erik Larsen jest w takim miejscu w swoim życiu i karierze, że jeśli chce zmieniać ”Savage Dragona” w nastoletni serial superbohatersko-erotyczny, to po prostu to robi, bo może. I tak już prawie od 30 lat :) Niemniej, jak wspomniałem na samym początku, to moje pierwsze podejście do Dragona było stosunkowo udane i gdy kilka miesięcy temu na ATOM Comics pojawiła się rewelacyjna promocja na komiksy z Image, to do koszyka trafiło między innymi ”Savage Dragon Archives vol. 1 – liczący ponad 500 stron zbiór, zawierający czarno-białe przedruki pierwszych dwudziestu czterech zeszytów przygód ”gościa z grzebieniem na głowie”.

Linkowisko #194

Oj, zaniedbałem trochę tę rubrykę i dlatego dziś będę się użerać chyba z dwudziestoma tekstami. Uwierzcie mi, takie wklejanie linków potrafi być irytujące i dlatego zostawiam to sobie "na później" i się potem dziwię, ile tego się nazbierało. Na szczęście, ponad połowa linków dotyczy tylko dwóch komiksów :) No nic, oddaję zatem głos innym twórcom, blogerom i recenzentom, miłej lektury.

Dziś możecie poczytać o:


Na dziś to wszystko, kolejne "Linkowisko" pojawi się w okolicach stycznia.

sobota, 28 listopada 2020

Ruszył najnowszy preorder na stronie ATOM Comics

Parę dni temu pojawił się najnowszy preorder na stronie ATOM Comics (przy okazji, przypominam o trwającym tam Black Week). Czas więc przyjrzeć się temu, co wydawnictwo Image Comics szykuje na luty i dalsze miesiące przyszłego roku.

Na luty zaplanowano oczywiście start kilku tytułów i absolutnie wszystkie zapowiadają się co najmniej nieźle. No dobra, może poza "Deep Beyond", ponieważ Mirce Andolfo to ja nie ufam. Jednakże już na "Radiant Black", "Stray Dogs" oraz "Two Moons" czeka zdecydowanie. Nawet nie jestem w stanie napisać, na który najmocniej.

Jeśli chodzi o inne zeszyty, to tu także pojawi się kilka ciekawych rzeczy. Od razu rzucają się w oczy wznowienia dwóch numerów "Graphic Fantasy" czyli cyklu, gdzie debiutował "tak jakby" Savage Dragon. Zamawiać możecie je TUTAJ oraz TUTAJ. Natomiast będący ostatnio na fali Brian Haberlin zaproponował wznowienie jednego z wczesnych numerów serii "Aria". Czyżby jakaś zapowiedź powrotu tej postaci? A co ze stałej oferty? Otóż seria "Birthright" rozpocznie w lutym swój finałowy story-arc, zaś "Rat Queens" oraz "Seven to Eternity" dobiegną do końca.

Dość ubogo wygląda za to sekcja wydań zbiorczych. W lutym pojawi się pierwszy tom "Department of Truth", ale ponieważ uważam to za niemal pewniaka do oferty wydawnictwa Non Stop Comics, to wstrzymam się z zakupem. Fani Donny'ego Catesa pewnie już zacierają łapki na piąty tom "Redneck". Natomiast w formie powieści graficznych pojawi się "Scene of the Crime" duetu Brubaker/Phillips oraz ciekawie zapowiadające się "Write it in Blood".

Dla fanów wydań bardziej wypasionych (objętościowo lub jakościowo) także coś się znajdzie. Wielbiciele klasycznych tytułów z lat dziewięćdziesiątych mogą już wykładać pieniądze na drugi tom "The Complete Witchblade" oraz na nowe wydanie "Spawn Compedium vol. 1", który to zawierać będzie pierwszych 50 numerów serii. Z kolei w twardej oprawie i tak zwanym "prestige format" pojawi się całość cyklu "Death or Glory". Oczywiście pojawią się także dwa kolejne numery pokolorowanego "The Walking Dead".

piątek, 27 listopada 2020

Szybki rzut oka na "Tokyo Ghost" od Non Stop Comics w porównaniu z oryginałem

Znane i lubiane wydawnictwo Non Stop Comics opublikowało właśnie rodzimą edycję komiksu "Tokyo Ghost". Były związane z tym pewne obawy, ponieważ zdarzyło się już, iż NSC deklarowało wydanie komiksu w wersji 1:1 zgodnej z oryginałem, a ostatecznie zdecydowało się na zmniejszenie formatu. Tak stało się z "The Goon Kolekcja". No więc kiedy w końcu w łapki wpadł mi komiks Ricka Remendera w wersji PL, postanowiłem zrobić małe porównanie z oryginałem. Ale już śpieszę z informacją - tym razem wszystko się zgadza i jeśli zdecydujecie się na zakup, to otrzymacie DUŻY komiks.

Okładeczka oraz format - oryginał po lewej

wtorek, 24 listopada 2020

Nowy superbohater Kyle'a Higginsa wylądował w Image

Kyle Higgins to człowiek, którego fani Image mogą z pewnością kojarzyć z takich komiksów jak "C.O.W.L.", "Hadrian's Wall" czy "The Dead Hand". Dla mnie jest to jednak także twórca, który w dość odważny sposób odrestaurował komiksową wersję "Power Rangers" i trudno nie odnieść wrażenia, że zapowiedziane na luty "Radiant Black" to jakiś swoisty spin-off przygód tych ostatnich. Zresztą, zobaczcie poniższą grafikę.

"Radiant Black" nie opowie o kolejnym nastolatku z wyjątkowym talentem, lecz skupi się na niejakim Nathanie, którego marzeniem jest zostać profesjonalnym pisarzem. Pewnego dnia, wracając do domu natrafia on na... miniaturową czarną dziurę. Kontakt z nią obdarowuje mężczyznę nadludzkimi mocami. Czas na nowego superherosa w mieście!

Higgins nie ukrywa, że podczas pracy nad "Power Rangers" dla Boom! Studios przeanalizował także inne produkcje tego typu, takie jak "Kamen Raider", "Ultraman" czy wiele oryginalnych serii "Super Sentai", co w jasny sposób zainspirowało go do stworzenia "Radiant Black". Tutaj jednak najważniejszą różnicą jest to, że głównym bohaterem nie jest kolejny nastolatek, a człowiek już dorosły i przynajmniej pozornie, ułożony. Nie jest to żaden komiks w stylu "legacy hero" - Nathan am swoje problemy, długi i zobowiązania, a otrzymanie supermocy wcale mu życia nie ułatwia. Higgins chciał pokazać czytelnikom prawdziwie przystającego do naszych czasów herosa, który musi mierzyć się bardziej z trudami życia codziennego, niż zagrożeniami innego typu.

Marcelo Costa został wybrany do realizacji warstwy graficznej w niniejszym komiksie, ponieważ artysta ten również przyznaje się otwarcie do miłości do "Super Sentai". Zdradzono, że powstało prawie dziesięć różnych projektów postaci głównego bohatera komiksu "Radiant Black", aż w końcu wybrano ten właściwy. Nie wykluczono jednak, że wzorem bohaterów z "Power Rangers", heros będzie mieć dostęp do różnych "trybów bitewnych".

"Radiant Black" zadebiutuje na sklepowych półkach w USA w połowie lutego przyszłego roku.

Źródło: 1

poniedziałek, 23 listopada 2020

John Arcudi z nowym projektem w Image

Znany między innymi z cykl "B.B.P.O." John Arcudi łączy siły z Valerio Giangiordano i wspólnymi siłami zaprezentują oni w Image Comics "Two Moons", które dorzucone zostanie do już dość obfitej ilości komiksowych horrorów w tym wydawnictwie.

"Two Moons" skupiać będzie się na rdzennym mieszkańcu Stanów Zjednoczonych, który podczas wojny secesyjnej postanowił zaciągnąć się do wojska Unii. Jego imię brzmi dokładnie tak samo jak tytuł komiksu. Mężczyzna zdawał sobie sprawę z tego, że czeka go koszmar, lecz nigdy nie sądził, że przybierze on zdecydowanie nadnaturalny charakter.

Dla Johna Arcudiego możliwość opublikowania komiksu "Two Moons" to także szansa na zwrócenie uwagi na historię Indian w XIX wieku w USA. Było to zagadnienie, które chciał poruszyć już lata temu, lecz dopiero teraz ma na to prawdziwą okazję. Nie było to łatwe zadanie dla Valerio Giangiordano, który dotąd był mocniej rozpoznawalny jako twórca okładek i jest to jeden z niewielu projektów w jego dorobku, gdzie zdecydował się także na rysowanie środka komiksu. Moim zdaniem, jego prace wyglądają co najmniej porządnie.

"Two Moons" ukaże się w lutym przyszłego roku, zaś po kliknięciu w poniższy link źródłowy możecie zobaczyć kilka stron przykładowych.

Źródło: 1

niedziela, 22 listopada 2020

"Stray Dogs" w zapowiedziach Image na luty

Co można sobie pomyśleć o komiksie, który reklamowany jest jako połączenie "Zakochanego Kundla" z "Milczeniem Owiec". Ja z miejsca poczułem się zaintrygowany i bliżej przyjrzałem się zapowiedzi pierwszego numeru "Stray Dogs", które ma pojawić się na sklepowych półkach w lutym przyszłego roku.

Opowieść skupia się na młodej suczce o imieniu Sophie. Trafiła ona do tajemniczego domu, lecz nie potrafi sobie przypomnieć w jaki sposób. Nie zna także swoich innych, psich towarzyszy. Jedyne czego jest pewna, to faktu iż stało się coś strasznego, a jej pani nie ma nigdzie w pobliżu.

"Stray Dogs" utrzymane jest w kreskówkowym tonie, lecz Tony Fleecs zapowiada, że będziemy mieli do czynienia z klasycznym, komiksowym horrorem. Facet pracował przy Kucykach Pony, więc jest odpowiednio przygotowany do wywoływania traum u ludzi :D Komiks będzie liczącą sześć numerów miniserią.

Co ciekawe, studio Paramount Animation praktycznie od razu wykupiło od twórców prawa do ekranizacji komiksu, która to miałaby powstać oczywiście w formie filmu animowanego. Za sterami znajdzie się miejsce między innymi dla Gary'ego Daubermana, który pracował przy takich filmach grozy jak "Annabelle" czy "To".

Źródło: 1

Zapowiedzi Image na luty 2021 roku

Pojawiły się zapowiedzi wydawnictwa Image Comics na przyszłoroczny luty i nie ukrywam, jest w nich kilka niespodzianek. Jak zwykle więcej napiszę przy okazji startu preordera na ATOM Comics, zaś pewne szczegóły znajdziecie poniżej.

  • Wśród nowych tytułów znalazły się "Radiant Black", "Stray Dogs", "Two Moons" oraz wspominane już na blogu "Deep Beyond". W kolejnych dniach na blogu pojawi się kilka zdań o każdym z wymienionych.
  • Pojawi się wznowienie magazynu "Graphic Fantasy", gdzie debiutowała postać będąca pierwowzorem, czy też raczej wczesną wersją Savage Dragona.
  • Kończą się dwie znane w Polsce serie - "Siedmiu ku wieczności" oraz "Rat Queens".
  • Dla fanów wypasionych wydań - deluxe "Death or Glory", wznowienie kompendium "Spawna" (ponad tysiąc stron) oraz drugi tom "The Complete Witchblade".

To i wiele innych znajdziecie po kliknięciu w poniższy obrazek.

W tym miesiącu skuszę się na pewno na coś z Image: na pewno wpadnie drugi tom "The Complete Witchblade" i przynajmniej pierwszy z dwóch numerów wznowienia "Graphic Fantasy".

piątek, 20 listopada 2020

Alternatywka #7 - Zenescope Entertainment

Dziś parę słów o wydawnictwie, które nawet zaliczyło debiut w Polsce i w trudach udało się opublikować dwanaście zeszytów jego sztandarowej serii. Tak, tak, dobrze czytacie – ktoś naprawdę sądził, że publikowanie ”Grimm Fairy Tales” w naszym kraju wypali i to jeszcze w formacie zeszytowym :D Tym odważnym było wydawnictwo Okami, które swój żywot zaczęło w 2016 roku, a zakończyło już dwa lata później. Zaś firmą, której komiksowi przyjrzę się w dniu dzisiejszym to Zenescope Entertainment.

Moje #116

Nadszedł czas na kolejny update zbiorów. Z przyczyn wiadomy, w kolejnych miesiącach rubryczka ta będzie raczej skromna, ale co tam - nie liczy się ilość. No to lecimy z tym koksem :)
 
Na dobry początek dwa jeszcze ciepłe wydania zbiorcze prosto z USA. Są to drugie tomy cykli "Exorsisters" oraz "Bitter Root". Przypomnę tylko, że drugi z wymienionych w tym roku zebrał nagrodę Eisnera w kategorii "Najlepsza nowa seria".

Do kolekcji dołączyły także dwa komiksy autorstwa Grega Rucki. Pierwszym z nich jest zrecenzowane niedawno na blogu "The Old Guard: Stara Gwardia tom 1", a zestawik uzupełnia najnowszy numer "Lazarus: Risen". Kolejny już w lutym, a seria nadal jest znakomita.
Na koniec zaś jak zawsze przy tej okazji przypominam, że także i Wy możecie pochwalić się swoimi kolekcjami komiksów wydawnictwa Image, totalnie niezależnie od ich wielkości. Wystarczy zrobić fotki i wysłać je na ktymczynski[małpa]gmail.com

wtorek, 17 listopada 2020

Z archiwum Image #82 - Solar Lord

Kontynuuję przyglądanie się dość dużej fali komiksów azjatyckich twórców w Image Comics i tym razem mam pewien problem. Zawsze bowiem przy powstawaniu kolejnych odsłon tej właśnie rubryki posiłkuję się pomocą niezastąpionej strony Comic Vine. Czy i tym razem była pomocna? Oczywiście, że nie. Okazuje się bowiem, że pozycja taka jak ”Solar Lord” autorstwa Khoo Fuk Lunga i jego świty. I nie, nie piszę tego przypadkowo czy z powodu złośliwości. Więcej na ten temat w dalszej części posta.

poniedziałek, 16 listopada 2020

The Old Guard: Stara Gwardia tom 1: Otwarcie ognia (Greg Rucka/Leandro Fernandez/Daniela Miwa)

Jakie lubicie filmowe bądź też serialowe adaptacje komiksów – dosłowne czy w zauważalnym stopniu odchodzące od pierwowzoru? W lipcu bowiem mieliśmy do czynienia z mocno promowaną także i w Polsce premierą filmu ”The Old Guard” na Netflixie, zaś wydawnictwo Mucha Comics zdecydowało się wydać komiks w październiku. I paradoksalnie, jest to pewien problem zwłaszcza dla publikacji komiksowej, ponieważ o ile Netflixowa produkcja nie była ekranizacją w skali 1:1, tak jeśli obejrzeliście film, to komiksowa historia autorstwa Grega Rucki i Leandro Fernandeza Was po prostu nie zaskoczy za bardzo.

niedziela, 15 listopada 2020

Kolejny komiks Mirki Andolfo w zapowiedziach Image Comics

Mirka Andolfo zdecydowanie musiała podpisać jakiś pakt z Ericiem Stephensonem, ponieważ jej nazwisko co rusz pojawia się w kontekście Image Comics. Całkiem niedawno zapowiedziano kolejny tytuł jej autorstwa i będzie to "Deep Beyond". Tym razem jednak Andolfo ograniczyła się tylko do roli scenarzystki. Więcej detali poniżej.

"Deep Beyond" liczyć będzie dwanaście numerów i Mirkę Andolfo wspomagać będzie David Goy w roli współscenarzysty. Za warstwę graficzną odpowiedzialni będą Andrea Broccardo (rysunki) i Barbara Nosenzo (kolory). Oczywiście współwydawcą będzie włoskie wydawnictwo Arancia Studio, które stale współpracuje z Andolfo.

Komiks opowiadać ma o postapokaliptycznej przyszłości i przetrwanie ludzkości zależne jest od grupy naukowców, którzy próbują rozwiązać problemy wynikłe oraz powodujące kolejne katastrofy. Wszystko jednak wskazuje na to, że to co najgorsze, dopiero przed nami.

Andrea Broccardo twierdzi, że uwielbia rysować morskie potwory i na łamach "Deep Beyond" mógł się wyszaleć. Zapewne i Barbara Nosenzo miała sporo frajdy, ponieważ owe monstra mają być również fluorescencyjne.

"Deep Beyond" zaplanowaną ma mieć premierę 3 lutego przyszłego roku.

Źródło: 1

sobota, 14 listopada 2020

Zapowiedź komiksu Geoffa Johnsa dla Image Comics

Takiego duetu chyba nikt się nie spodziewał w Image Comics - Geoff Johns i Gary Frank od lat kojarzą się zdecydowanie z wydawnictwem DC Comics, a tymczasem w kwietniu przyszłego roku opublikowany zostanie pierwszy numer cyklu "Geiger" z logo Image na okładce.

"Geiger" to projekt, nad którym duet ten pracował od momentu zakończenia prac nad "Zegarem Zagłady" dla DC. Komiks opowiedzieć ma o postapokaliptycznym świecie, w którym żyje tajemniczy człowiek tak groźny, że obawiają się go wszystkie liczące się siły zdewastowanej rzeczywistości. Ma on różne pseudonimy, lecz najbardziej znany jest pod pseudonimem Geiger.

Cykl ma w pewnym sensie oddawać hołd początkowym opowieściom z wydawnictwa Image (mam nadzieję, że nie pod kątem graficznym). Za kolory odpowiedzialny będzie Brad Anderson, który także współpracował z duetem Johns/Frank przy "Zegarze Zagłady".

Na razie nie podano dużo więcej informacji. Parę przykładowych stron (bez tekstu) znajdziecie w linku źródłowym.

Źródło: 1

Zapowiedzi Mucha Comics na końcówkę listopada

Wydawnictwo Mucha Comics zapowiedziało publikację dwóch tytułów na 30 listopada obecnego roku i z przyjemnością mogę napisać, że oba pochodzą z Image Comics. Owe komiksy to trzeci tom "Gideon Falls" oraz "Pulp" duetu Ed Brubaker/Sean Phillips. Udostępnione opisy i strony przykładowe znajdziecie w dalszej części posta.

poniedziałek, 9 listopada 2020

Niles i Frusin o spotkaniu nowej Kick-Ass z Hit-Girl

Już w najbliższą środę do sprzedaży trafi pierwszy numer miniserii "Kick-Ass vs. Hit-Girl" autorstwa Steve'a Nilesa i Marcelo Frusina. Twórcy ujawnili kilka szczegółów na jej temat i znajdziecie je oczywiście w dalszej części posta.

Dla Marcelo Frusina spotkanie Patience Lee z towarzyszką poprzedniego Kick-Assa to zdecydowanie najbardziej dynamiczny komiks, z jakim miał do czynienia w swojej karierze. Bardzo ważne dla niego było także odpowiednie "wejście w buty" wcześniejszych twórców przygód obu postaci i odpowiednie ich zrozumienie.

Twórcy zgodnie twierdzą, że "Kick-Ass vs. Hit-Girl" będzie miało sporo wzruszających momentów i mają nadzieję, że czytelnicy dadzą się zaskoczyć. Zdradzono jednak, że największy twist będzie dotyczyć postaci Patience.

Hit-Girl ma konkretne spojrzenie na to, jak powinno wyglądać dziedzictwo pierwszego Kick-Assa i nie podoba jej się to, że ktoś w tej samej masce jest przywódcą gangu. Dziewczyna jest jednak na tyle porywcza, że może nie chcieć wysłuchać swojej przeciwniczki. Z kolei nowa Kick-Ass to nie jest osoba, która łatwo da sobą pomiatać - w końcu to świetnie wyszkolona, była żołnierka. 

Frusin uważa, że w prawdziwej walce wygrałaby Hit-Girl, Niles sądzi, że jednak Patience.

Źródło: 1

niedziela, 8 listopada 2020

Jedynki pod lupą #50

Jak wspomniałem przy okazji niedawnych urodzin bloga, "Jedynki pod lupą" są rubryką, która ze względów oszczędnościowych będę musiał zakończyć. Ale jeszcze nie dziś, ponieważ w grudniu pojawi się #51, zaś na początku stycznia #52 - ostatecznie ostatnia. Działam wszak też na DCManiaku i liczba 52 zawsze była symboliczna, więc czemu i nie tutaj? Tymczasem w październiku pojawiły się trzy "jedynki" od Image Comics i tym razem przyglądam się wszystkim.

sobota, 7 listopada 2020

Gościniec: O korzyściach z tępienia reguł

Autorem poniższego tekstu jest Michał Czajkowski, którego możecie, a wręcz powinniście kojarzyć z bloga Wejście w kadr i fan-paga na Facebooku o tej samej nazwie.
Kiedy kilka tygodni temu odebrałem z poczty dwa tomy komiksu "Bitch Planet", nie spodziewałem się, jak będzie wyglądał świat, kiedy wreszcie zacznę o nim pisać. Nie pamiętam już, jaki miałem pomysł na świeżo po lekturze, zresztą nie ma to teraz większego znaczenia. Historia osadzona w bliżej nieokreślonej przyszłości, w której kobiety zamyka się w tytułowym więzieniu za niedopasowanie się do rygorystycznych norm narzucanych przez fundamentalistów nagle stała się aktualna jak nigdy. Przejrzałem całość po raz drugi i uderzyło mnie, jak bardzo osobisty stanie się planowany tekst. Musiało się wydarzyć tych kilka tygodni, żebym uświadomił sobie, że opisana w serii dystopia dzieje się tu i teraz bardziej niż kiedykolwiek.
 

piątek, 6 listopada 2020

Steve Skroce krótko o "Post Americana"

Steve Skroce swoją karierę rozpoczął jako uznany storyboadzista i pracował przy takich filmach jak chociażby trylogia "Matrix" czy "V jak Vendetta". Jakiś czas temu zilustrował także komiks "We Stand on Guard" do scenariusza Briana K. Vaughana, zaś 2 grudnia do sprzedaży trafi już jego autorski projekt - "Post Americana". W dalszej części newsa kilka stron przykładowych z pierwszego zeszytu oraz parę słów od autora.

czwartek, 5 listopada 2020

Top 5 #83 - dlaczego "The Walking Dead: Nowy świat" jest tak okrutnie słabe?

Wow, pierwsza odsłona "Top 5" od stycznia tego roku, ale po prostu nie umiałem wytrzymać - obejrzałem początkową połowę premierowej serii "The Walking Dead: Nowy świat" i czuję się tak, jak nazywane są tam zombiaki - pusty. Po prostu nie dam rady... no dobra, kooooogo ja oszukuję? Dam radę wycierpieć do końca serii, ale muszę się uzewnętrznić z tym, jak badziewnie prezentuje się ten tytuł, zwłaszcza przy równolegle emitowanym, szóstym sezonie "Fear the Walking Dead".

UWAGA: lecą spoilery.

5. Czy coś tu nie gra z timeline?

środa, 4 listopada 2020

Death or Glory tom 1: Dałeś się dopaść (Rick Remender/Bengal)

Wydawnictwo Non Stop Comics mocno okopało się w autorskiej twórczości Ricka Remendera, ponieważ nie licząc ”Black Science”, które częściowo wydało i szybko zawiesiło wydawnictwo Taurus Media, a także ”podkradziona” przez Muchę ”Droga ku Wieczności”, cała reszta jego tytułów z Image wydanych po 2013 roku (wcześniej Remender też sporo dla Image robił) trafiła do oferty tej oficyny. Mamy tam już ”Głębię” oraz ”Deadly Class”, lada chwila ukaże się ”Tokyo Ghost” w wersji wypasionej jak trzeba, a teraz do tego grona doszło jeszcze ”Death or Glory”. Także i ”Fear Agent” to komiks, który wydawało to wydawnictwo, potem przeskoczyło do Dark Horse, by ostatecznie wrócić na pokład statku-matki. W ciemno strzelam, że to właśnie NSC już podpytuje w siedzibie Image o możliwość wydania ”Scumbag” ;) Rick Remender do twórca, którego dość wyraźną cechą jest to, że potrafi pisać komiksy, w których tempo prowadzenia historii gna przed siebie jak oszalałe. Nie zawsze z dobrym skutkiem końcowym, ponieważ wspomniane już wcześniej ”Black Science” było tytułem, przy którym momentami szło się pogubić, z jaką wersją danej postaci mamy tym razem do czynienia. ”Death or Glory” na szczęście jest komiksem stosunkowo prostym, który trochę przypomina miks ”Szybkich i wściekłych” z klasycznym już cyklem filmów ”Mistrz kierownicy ucieka”. Najważniejsze pytanie brzmi jednak: do której z tych serii komiksowi Remendera bliżej?

Watters i Wijngaard o "Home Sick Pilots"

9 grudnia do sprzedaży trafi pierwszy zeszyt serii "Home Sick Pilots" autorstwa Dana Wattersa i Caspara Wijngaarda. Serwis CBR opublikował oficjalny preview komiksu, jak i kilka zdań od twórców tego tytułu. Wszystko to znajdziecie w rozwinięciu posta.

sobota, 31 października 2020

Deviacje #85

Halloween, więc wypadałoby wrzucić coś powiązanego z tematem. Padło na nieco zakurzoną już serię "Bedlam", która aspirowała do miana naprawdę solidnego, komiksowego horroru. Tylko jakoś tak nie do końca wyszło jak powinno. Ale za to graficzki palce lizać :)

Kolejny tytuł Mirki Andolfo w Image

Mirka Andolfo chyba została polubiona na rynku w USA, ponieważ po niedawnej zapowiedzi "Merciless" - kontynuacji wydanego i w Polsce "Mercy" - ujawniono już, że Image Comics opublikuje także kolejny tytuł tej autorki. Tym razem chodzi o "Sweet Paprica".

Osoby obeznane z twórczością Andolfo mogą już kojarzyć taki tytuł. "Sweet Paprica" bowiem będzie komiksem opartym na Internetowej twórczości autorki, z którego urodził się już nieco wcześniej serial animowany.

Start "Sweet Paprica" zaplanowano na lipiec przyszłego roku we Włoszech. Jednocześnie od razu ogłoszono, że Glenat zajmie się wersją francuskojęzyczną, zaś Image Comics opublikuje tytuł ten na terenie USA. W ciemno zakładam, że tytuł ten szybko wyląduje też w Polsce, dzięki wydawnictwu Non Stop Comics.
 
Komiks zapowiadany jest jako miks "Seksu w Wielkim Mieście", "Diabeł ubiera się Prady" oraz "Dziennika Bridget Jones", a wszystko to okraszone sosem z fantastyki. Główną bohaterką będzie Paprica - zapracowana, młoda kobieta bez życia prywatnego, która przypadkiem poznaje chłopaka o anielskiej urodzie. I nic w tym dziwnego, ponieważ Dill faktycznie będzie aniołem, a cały świat okaże się zamieszkany przez takich jak on. Oraz oczywiście demony. Jednakże nie chcą one walczyć między sobą, a uparcie mieszają się w sprawy ludzi. Dill będzie chciał bardzo mocno odmienić Papricę i sprawić, by stała się silną, niezależną kobietą. Tylko czy ona aby na pewno chce, by jej życie tak mocno się zmieniło?

Źródło: 1

piątek, 30 października 2020

Siódme urodziny Image Comics Journal! :)

No i jednak się udało, doturlałem się do siódmych urodzin swojego dziecięcia. Oj, był to ciężki rok, a ostatni rok to już totalny hardkor (m.in. dlatego w październiku na blogu nie było żadnej recki) i zapowiadany dwa lata temu hamulec, który miałem tu wcisnąć w końcu ujawnił swoje oblicze, co miało miejsce dokładnie 26 września. Nie wchodząc zbytnio w szczegóły (podam tylko trzy literki dla podpowiedzi: Z, U oraz S), od jakiegoś czasu oprócz martwienia się o swoje zdrowie, muszę także mocno drżeć o kwestie finansowe i te siły, które nadal mam, siłą rzeczy musiałem przerzucić na kwestie zarobkowe. No chyba, że ktoś ogarnia życie wyłącznie za pomocą energii słonecznej, to byłbym wdzięczny za nauki.

Rozumiecie zatem z czym to się wszystko wiąże - z oszczędnościami. Wszystko wskazuje na to, że niezależnie od sytuacji pandemicznej, w kinie nie pojawię się za prędko, będę musiał ograniczyć wydatki na serwisy streamingowe, jakiekolwiek mniejsze czy większe przyjemności, no i oczywiście - na komiksy. To ostatnie oznacza zaś, że nie wszystko będę mógł recenzować, a za jakiś czas odetnie mi się kurek z tytułami zagranicznymi (mój przedwczorajszy preorder na ATOM Comics zamknął się w kwocie... 60 złotych, miesiąc wcześniej nie zamówiłem nic), a w połączeniu z wizytami w szpitalu oraz konieczności dorabiania sobie wszelkimi możliwymi sposobami (których i tak za wiele nie mam), będzie to wyraźnie rzutowało na kształt bloga. Postów będzie dużo mniej, "Jedynki pod lupą" prawdopodobnie zupełnie zakończę (bo koszta), a ponieważ nadal nie mam zamiaru zmieniać się w jednego z tych recenzentów, co sępią co miesiąc od każdego 95% jego oferty wydawniczej, to po prostu tempo recenzowania siądzie. Już teraz odłożyłem dziewiąty tom "Invincible" na "kiedyś", bo te 70 złotych przyda mi się aktualnie gdzieś indziej.

Ale żeby nie było tak straszliwie źle w tym poście, to postaram się zrobić co w swojej mocy, by za rok móc napisać o ósmych urodzinach mego dzieciątka. Tego się trzymajmy :)