poniedziałek, 14 marca 2016

Linkowisko, edycja fatalna (chyba taka już była)

Premiera czwartego tomu "Fatale" już za nami, nic więc dziwnego, że jak grzyby po deszczu pojawiają się poświęcone temu komiksowi recenzje. Lecz dzisiejszą odsłonę "Linkowiska" nie zdominują teksty tylko o tym komiksie, ponieważ doszperałem się także do dwóch innych ciekawostek.
Przejdźmy zatem do lektury:
  • Pierwsza recenzja "Fatale #4" pochodzi z łamów Paradoksu
  • Druga z kolei umieszczona została przez portal Dzika Banda
  • Odchodzimy teraz od dzieła Eda Brubakera i Seana Phillipsa, bo o innych komiksach od Image też warto poczytać. Na początek tekst Kajetana Kusiny o "Invincible"
  • Zaś na deser coś zgoła odmiennego. Serwis "Z cyklu", którego motto brzmi "Rozwijamy kulturę" co jakiś czas wrzuca tekst poświęcony komiksom. Całkiem niedawno jeden z nich poświęcony był Image Comics. Powinienem się cieszyć, prawda? Niestety roi się tam od błędów ("Wydawnictwo posiada własne fabularne uniwersum – Imageverse"), przeinaczeń ("Wydawnictwo, które przetrwało częściowy rozpad i wykupienie części imprintów, w roku 2009 wkroczyło w swój złoty wiek" - w kontekście premiery "Chew") i dość ryzykownych stwierdzeń ("Nowhere Men" jako przykład nietypowego sposobu storytellingu. Jonathan Hickman nie wspomniany nawet słowem). Lipa, panie autorze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz