wtorek, 1 marca 2016

Image na ekranach #36

Dziś trochę o "The Walking Dead", ale nie tylko o serialu, co pewnie może nieco dziwić. Ale to później, na dobry początek "Spawn" i informacja która zdążyła pojawić się już wszędzie, tylko nie na tym blogu. Więcej w rozwinięciu posta.
Otóż Todd McFarlane ogłosił, że skończył prace nad scenariusze do nowej wersji filmu ze stworzonym przez siebie bohaterem. Wiadomo na pewno, że ma być on w kategorii R, która po sukcesie "Deadpoola" z pewnością wyczula potencjał w kinie komiksowym. Sam skrypt liczy sobie 180 stron, chociaż McFarlane zamierza skrócić go do okolic 140.

No i najważniejsze - twórca bardzo mocno liczy na to, że uda mu się nie tylko nakłonić jakieś studio do realizacji tego projektu, ale także sam zostanie reżyserem filmu. Co prawda przemawia przeze mnie głównie sentyment z lat szczenięcych, ale wbrew wielu malkontentom, ja mocno trzymam kciuki za powodzenie tych planów. "Spawn" zasługuje na udaną ekranizację.

Źródło: Comicbook
-----------------------------------------------------------------------------
Tymczasem Kickstarterowa zbiórka na "The Walking Dead: All Out War - miniature game" to jakieś istne szaleństwo. Firma Mantic potrzebowała 50 tysięcy dolarów, a udało się zebrać ponad 685 tysięcy. Sama gra z kolei już dawno powinna przestać nosić swój tytuł, ponieważ wraz z kolejnymi progami, do zestawu dochodziły nie tylko nowe figurki, ale także miejsca. Dziś wygląda na to, że gracze będą mogli rozegrać praktycznie całą fabułę komiksu i być może poprowadzić wszystko w nowych, niespodziewanych kierunkach.

Tymczasem serwis Comic Alliance przeprowadził potężny wywiad z przedstawicielami Mantic i z pewnością dowiecie się z niego wielu ciekawych rzeczy. Link oraz sporo bardzo ładnych zdjęć w źródle.

Źródło: Comic Alliance
-----------------------------------------------------------------------------
Tymczasem serialowe wcielenie "The Walking Dead" radzi sobie w kratkę. Z jednej strony oglądalność dziewiątego i dziesiątego odcinka była wyższa niż większości epizodów sezonu tak zwanego 6A, lecz wciąż bardzo widoczne są mocne spadki względem serii piątej. Konkretnie wygląda to tak:

6x09 - około 13 740 000 widzów
6x10 - około 13 480 000 widzów

Serial wciąż jest niekwestionowanym liderem w swoim przedziale czasowym, lecz mimo to są powody do małego chociaż niepokoju.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz