środa, 16 marca 2016

Image na ekranach #37

Kolejna edycja tej rubryki w całości poświęcona będzie wytworom wyobraźni Roberta Kirkmana. Tym razem jednak obecnie emitowany sezon "The Walking Dead" zostanie jedynie wspomniany, zaś nieco więcej będziecie mogli dowiedzieć się o dwóch produkcjach, które na ekranach pojawią się dopiero wiosną i latem. Wszystko to w rozwinięciu posta.

Największa bomba na samym końcu ;)

Na początek wyniki oglądalności szóstego sezonu popularnego serialu. Chociaż można by zaryzykować stwierdzenie, że coraz mniej. Otóż rezultaty kolejnych odcinków systematycznie, chociaż powoli, spadają. Poniżej zauważycie także jeden wzrost, lecz można przypuszczać iż spowodowany był on sugestią, iż już w owym epizodzie zobaczymy Negana (co oczywiście nie nastąpiło).

Od ostatniego notowania o którym wspomniałem, wyniki prezentują się następująco:
6x11 - około 12 794 000 widzów (spadek o 5,11%, współczynnik: 6.08)
6x12 - około 12 816 000 widzów (wzrost o 0,17%, współczynnik: 6,15)
6x13 - około 12 530 000 widzów (spadek o 2,23%, współczynnik: 5,96)

Cały czas powtarzam, że są to rewelacyjne wyniki wieszczące jeszcze co najmniej kilkuletni żywot serialu. Warto jednak przypomnieć, że w stosunku do pierwszego odcinka obecnego sezonu wyniki spadły o około 2 miliony widzów, zaś w porównaniu do poprzedniego sezonu - o 4 miliony.

Źródło: TV Series Finale
----------------------------------------------------------------------------
Tydzień po zakończeniu wyżej wspomnianego serialu, na ekrany powróci "Fear the Walking Dead" z drugim sezonem. Maszyna promocyjna już ruszyła, efektem czego jest świeży zwiastun nowych odcinków. Do obejrzenia poniżej, niestety w dość kiepskiej jakości.
Premiera 10 kwietnia.
----------------------------------------------------------------------------
Tymczasem masa interesujących wiadomości dotyczących serialu "Outcast" dotarła do nas z USA. Po pierwsze, tytuł ten otrzymał wreszcie datę premiery i zadebiutuje na antenie stacji Cinemax już 3 czerwca 2016 roku.

To jednak nie koniec dobrych wieści dla osób oczekujących premiery tej produkcji. Włodarze Cinemax są tak pewni sukcesu ich nowego serialu, że już zamówili drugi sezon. Niestety w chwili obecnej nie wiadomo jeszcze jak będzie on wyglądał pod kątem ilości odcinków oraz spodziewanej daty premiery. Wydaje się, że wiele zależeć będzie od reakcji widowni na gotowe już odcinki.

Źródło: ScreenAnt

1 komentarz:

  1. Nie wiem jak tam z komiksem, ale moim zdaniem formuła TWD jako serialu powoli się wyczerpuje. No ile można oglądać tłuczenie zombiaków?

    Teraz niby ten Negan ma wnieść trochę świeżości - zobaczymy.

    OdpowiedzUsuń