piątek, 13 stycznia 2017

"The Walking Dead #163" z rekordem zamówień (i ciągle rośnie)

Wspominałem już na łamach bloga, że lutowe komiksy Roberta Kirkmana z Image wydane zostaną z ceną okładkową w wysokości 25 centów. W ten sposób uczczony zostanie przez Skybound jubileusz dwudziestopięciolecia istnienia Image Comics. Wiadomym było, że wieść ta spotka z ogromnym odzewem ze strony czytelników. No i właśnie ogłoszono rekord.
Jak poinformowało Diamond Comics, dwunastego stycznia ilość zamówień na 163 numer serii "The Walking Dead" przekroczyła na terenie USA próg 730 tysięcy. Jak donosi jednak Bleeding Cool, kolejnego dnia wynik ten został podbity o kolejne 25 tysięcy. Niezależnie od tego, jak jest naprawdę, mamy do czynienia z rekordem. Zeszyt ten zaliczy najwyższy wynik sprzedażowy dla pojedynczego zeszytu od ponad dwóch dekad.

Pomyślicie jednak, że przecież pierwszy numer "Star Wars" od Marvela otarł się o milion. Owszem, lecz blisko 30% nakładu tego komiksu znalazło się w Loot Crate, sztucznie zawyżając końcowy rezultat. "The Walking Dead #163" sprzedawane będzie tylko bezpośrednio i pod tym kątem, wynik 730 tysięcy kopii jest absolutnie rekordowy.

Niestety Diamond i tak postanowił namieszać i ogłosił, że zarówno wspominany dziś komiks jak i "Invincible #133" oraz "Outcast #25" nie zostaną ujęte na listach sprzedaży, podobnie jak inne zeszytówki sprzedawane ostatnio w tak okazyjnych cenach (jak na przykład niedawna "Red Sonja #1" od Dynamite).

Źródło: CBR oraz Bleeding Cool

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz