sobota, 21 stycznia 2017

NBC odkopuje trupa

Powiem Wam szczerze - ta wiadomość w żaden sposób mnie nie cieszy. Jak podają różne źródła z USA, stacja NBC pogrzebała w starych, telewizyjnych projektach i uznała, że byłoby dobrze dać kolejną szansę serialowi "Witchblade". Ruszyły już nawet pierwsze przymiarki do jego rebootu.
Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, stacja zatrudniła Carol Mendelsohn (seriale z rodziny CSI) oraz Caroline Dries ("Pamiętniki Wampirów"), by przygotowały grunt pod nakręcenie pilota. Serial oczywiście miałby się skupiać na Sarze Pezzini - policjantce z San Francisco, która wchodzi w posiadanie tajemniczej bransoletki, dającej jej potężną moc.

Dlaczego jestem przeciwny już teraz temu projektowi, który przecież wcale nie musi wylądować na małym ekranie? Otóż uważam, że komiks "Witchblade" nie jest zbyt telewizyjny. Odpowiednie ukazanie bohaterki, jej zdolności i niezwykłych przeciwników wymaga pieniędzy, których w telewizji po prostu nie ma. Nie chciałbym, aby Witchblade pokazano jak w pierwszym serialu z lat 2001-2002, a więc jako... kawałek zbroi.

Kolejne sprawa - Sara Pezzini zawsze była najciekawsza w momentach, gdy mocno mieszała się z resztą uniwersum Top Cow, a trudno oczekiwać, by w ewentualnym serialu pokazywali się także The Darkness, Angelus czy Magdalena. Zrobienie zwykłego procedurala z nadnaturalnym wątkiem, a na to się zanosi, nie jest niczym nowym i odkrywczym. Zwłaszcza, że NBC całkiem niedawno samo zatopiło "Constantine'a", podejmując szereg dziwnych decyzji. Jestem bardzo sceptyczny.

Źródło: Comic Book Movie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz