czwartek, 31 sierpnia 2017

Deviacje #47

Dzisiaj dzień opóźnień. Na blogowym profilu na Facebooku pojawiła się już lekko spóźniona odsłona "Okładki tygodnia", teraz czas na "Deviacje", które miały pokazać się tutaj w zeszły piątek. To jednak działanie celowe z mojej strony, ponieważ pomyślałem sobie, że skoro rubryka ta ma być miesięcznikiem, to może warto przerzucić ją właśnie na ostatni dzień danego miesiąca, a niekoniecznie trzymać się zwyczajowych piątków. Tak też się stało.

W rozwinięciu posta pięć zacnych fan-artów z łamów serwisu Deviant-Art.

środa, 30 sierpnia 2017

Simon Spurrier opowiada o "Angelic"

Gdy ludzkość zniknęła z powierzchni Ziemi, jej miejsce zajęły zupełnie nowe rasy inteligentnych istot. O ich przygodach opowiadać będzie "Angelic" - nowa seria autorstwa Simona Spurriera i Caspara Wijngaarda. Ten pierwszy stworzył między innymi rewelacyjne "X-Men Legacy", ale na koncie ma także kilka innych, bardzo ciekawych komiksów. O swoim najnowszym projekcie opowiedział serwisowi CBR.
Główną bohaterką komiksu będzie niebieska, skrzydlata małpka o imieniu Qora. Jest ona dzielną, ciekawą świata istotą, której ewidentnie nie podoba się przestrzeganie reguł wymyślonych przez starszyznę jej ludu. Z czasem zacznie ona wątpić w sensowność niektórych zasad i zwyczajów, a to zaś stanie się pretekstem do przeżycia wspaniałej przygody. Oraz równie poważnych kłopotów.

"Angelic" jest komiksem skierowanym do czytelnika w każdym wieku. Spurrier już od dłuższego czasu chciał spróbować swoich sił w tym gatunku, lecz do momentu ukazania się pierwszego numeru nie będzie mieć on pojęcia, czy zadanie wykonał prawidłowo. Problematyczne mogą być wątki oscylujące wokół kwestii religijnych i wyznaniowych. To w świecie "Angelic" jest niezwykle istotny temat i będzie podejmowany oraz mocno rozwijany w praktycznie każdym numerze. Wiara ludu Qory opisana została jako "opresyjna oraz dziwna", a pojawiać się mają także i inne.

Wymyślanie designów dla gatunków zamieszkujących świat przedstawiony na łamach serii "Angelic" było sporym wyzwaniem, ale także i zabawą. Większość pomysłów jest autorstwa Wijngaarda. W drugim numerze mają się pojawić między innymi skrzydlate wieloryby.

Komiks zaplanowany jest na kilkadziesiąt numerów. Qora ma w ich trakcie dorastać i twórcy chcieliby, by czytelnicy dorastali wraz z nią. Nie podano jednak dokładnej ilości numerów, w jakiej zamknie się komiks.

"Angelic #1" trafi na sklepowe półki 20 września.

Źródło: CBR

Linkowisko, edycja kończąca wakacje

Wreszcie udało się uzbierać niezbędną ilość tekstów do nowej odsłony "Linkowiska". Tym razem będzie odrobinę nietypowo, ponieważ zaczniemy od recenzji gry komputerowej, która ma już kilka lat na karku. Ale wciąż bawi niezmiennie dobrze. Szczegóły znajdziecie poniżej.
Tym razem zapraszam do lektury następujących tekstów:
Na dziś to wszystko, kolejne "Linkowisko" pojawi się zapewne już po festiwalu w Łodzi.

wtorek, 29 sierpnia 2017

Ruszył listopadowy preorder na ATOM Comics

Dokładnie dzisiaj ruszył nowy preorder na stronie ATOM Comics, a skoro ten post już powstał, to oznacza, że jestem na bieżąco jak nigdy wcześniej ;) Na co zatem warto zwrócić uwagę w listopadowej liście tytułów? No trochę tego jest :)

Przedostatni miesiąc tego roku przyniesie nam start kilku tytułów. Za żadnym z nich nie stoją szczególnie rozpoznawalne nazwiska, lecz nie zmienia to faktu, że część z nich zapowiada się naprawdę przyjemnie. Moje oko przykuły premiery "Coyotes" niezmordowanego Seana Lewisa, a także "Dark Fang", "Evolution", "Gravediggers Union" (bardzo interesująca zapowiedź), "No. 1 With a Bullet", "Port of Earth" (tak, zachęcam do sięgnięcia po coś z Top Cow) i wreszcie "Void Trip".

Coś się kończy, coś się zaczyna. Listopad to czas premiery finałowego zeszytu kontrowersyjnej miniserii "Divided States of Hysteria" Howarda Chaykina.

Znacznie więcej godnych polecenia tytułów pojawiło się w sekcji wydań zbiorczych. Rozdzielę ją na trzy segmenty. Najpierw komiksy za dyszkę, licząc oczywiście w dolarach - tutaj macie do wyboru takie tytuły jak pierwsze tomy "Regression" (warto), "Rose" (nie warto) oraz "Youngblood" (pół na pół).

Spośród wydań zbiorczych w regularnych cenach, koniecznie sięgnijcie po jeden tom. Jest to "Shirtless Bear-Fighter". Jeśli zaś zostanie Wam coś w kieszeniach, zwróćcie uwagę na "Butcher Baker Righteous Maker" w edycji w miękkiej okładce, premierową odsłonę "Eternal Empire", trzeci już tom "Injection", drugi sezon "Renato Jones", długo wyczekiwany, drugi zbiór "Rocket Girl", zakończenie zaskakująco udanego "They're Not Like Us", a także na kompletną miniserię "Winnebago Graveyard".

Jeśli zaś chcecie nieco głębiej sięgnąć do kieszeni, zapowiedziano kilka ekskluzywnych wydań. Są to pierwsze tomy "Descender", "I Hate Fairyland", a także drugie odsłony "Outcast" oraz "Sunstone".

Donny Cates charytatywnie dla Teksasu

Niedawno tereny Teksasu spustoszył huragan Harvey. Mnóstwo osób straciło cały dorobek swojego życia, szacowanie strat wciąż trwa. Donny Cates - twórca kilku komiksów dla wydawnictwa Image, w tym zaskakująco udanego "Redneck", postanowił zorganizować akcję z której dochód przeznaczony zostanie na cele dobroczynne.
Na stronie Skybound pojawiła się zaprojektowana przez Catesa z motywem z komiksu "Redneck". Dochód z ich sprzedaży zasili konto organizacji Houston Coalition for the Homeless. Koszt koszulki to 25 dolarów i z tego co widzę, można ją także zamówić z wysyłką do Polski. Link do sklepu w źródle.

Donny Cates jest z pochodzenia Teksańczykiem.

Źródło: Skybound

Jack Kirby i Image Comics - Valentino ujawnia ciekawostkę

Wczoraj cały komiksowy świat świętował setną rocznicę urodzin legendy - Jacka Kirby'ego. Artysta ten miał w swojej bogatej karierze krótki epizod w wydawnictwie Image Comics, gdzie ukazały się dwa z ośmiu zeszytów serii "Phantom Force". Jim Valentino ujawnił jednak, że mało brakowało, a byłoby zupełnie inaczej.
Otóż gdy wydawnictwo Image powstawało, Valentino wpadł na pomysł, by zagrać nieco na nosie Marvelowi. Zadzwonił więc do żony Jacka Kirby'ego i zapytał, czy komiksy z dużym I na okładce mogłyby zawierać przy spisie twórców zwrot "Jack Kirby presents", analogiczny do "Stan Lee presents" w komiksach z Domu Pomysłów. Po krótkiej rozmowie Valentino usłyszał, że legendarny twórca nie ma nic przeciwko i wyraża zgodę. Ostatecznie zwrot ten nie trafił do komiksów z Image, ponieważ założyciele uznali, iż chcą budować własną markę sami, a nie korzystać z "pleców" legendarnego twórcy.

Valentino wspomniał jeszcze, że za każdym razem gdy Kirby spotykał któregoś z założycieli wydawnictwa Image, zamiast imion zwracał się do nich zwrotem "Image boys".

Źródło: Newsarama

niedziela, 27 sierpnia 2017

Ruszył wrześniowy preorder na Non Stop Comics

Wydawnictwo Non Stop Comics ruszyło z długo zapowiadanym preorderem na swoje wrześniowe premiery. Przypomnę, że wśród nich są pierwsze tomy "Paper Girls" oraz "Rat Queens". Oba możecie zamawiać z 20% rabatem od ceny okładkowej, co oznacza, że są dostępne w cenie 32zł. Opcje wysyłki są od 7zł, chyba że jesteście z Katowic lub Warszawy i okolic obu tych miast - wtedy możecie odebrać za darmo we wskazanych punktach. Jeśli ta oferta Was przekonuje, klikajcie w poniższy obrazek.
http://nonstopcomics.com/kategoria/przedsprzedaz/

sobota, 26 sierpnia 2017

Barrett i Shalvey opowiadają o "Savage Town"

Już wkrótce na sklepowych półkach pojawi się powieść graficzna "Savage Town" autorstwa Philipa Barretta oraz Declana Shalvey'a. O przewrotnych losach tego projektu oraz finalnych efektach ich pracy opowiedzieli serwisowi CBR.
"Savage Town" początkowo planowane było jako comiesięczna seria ongoing, lecz tutaj swoje trzy grosze dorzucił Eric Stephenson - wydawca Image Comics. Po przejrzeniu wstępnych materiałów, zasugerował on aby twórcy zastanowili się nad formatem powieści graficznej. Philip Barrett mocno zapalił się do tego pomysłu i ostatecznie w tę stronę twórcy poszli. Shalvey zauważył, że pomysł ten jest bardzo trafiony, ponieważ "Savage Town" bardzo mocno rozkręca się w okolicach 30 strony, która w formie zeszytowej pojawiłaby się dopiero w drugim numerze.

Declan Shalvey jest scenarzystą komiksu. Praca przy "Injection" z Warrenem Ellisem sprawiła, że bardzo mocno zapalił się do autorskich pomysłów, lecz natłok obowiązków nie pozwolił mu rysować "Savage Town". Twórca zapytał Barretta o współpracę podczas jednego z brytyjskich konwentów komiksowych i bardzo szybko usłyszał zgodę.

Akcja komiksu osadzona jest w Irlandii. Pojawiła się obawa, czy zajmująca się kolorami Jordie Bellaire - bądź co bądź amerykanka - poradzi sobie z ukazaniem klimatu Irlandii. "Savage Town" ma być tak bardzo irlandzkie, jak tylko jest to możliwe i chociaż było sporo poprawek, kolorystce udało się osiągnąć oczekiwany efekt. Myślę, że fakt iż Bellaire jest żoną Shalvey'a i mieszkają razem w Dublinie nie jest tu bez znaczenia :)

"Savage Town" opowiadać będzie o podrzędnym gangsterze, który wplątuje się w sprawy, które delikatnie mówiąc, zwyczajnie go przerastają. Jimmy, bo tak nazywa się owy jegomość, nie jest geniuszem zbrodni i nie ma w zanadrzu żadnego planu. Jego głównym celem będzie po prostu uratowanie własnych czterech liter. Komiks trudno jednak szybko zaszufladkować, ponieważ pojawią się w nim elementy humorystyczne, dramat oraz thriller.

Chociaż samo "Savage Town" to zamknięta historia, Shalvey i Barrett nie wykluczają, że powrócą jeszcze do miasteczka Limerick. Ich zdaniem w miejscu tym kryje się jeszcze sporo historii do opowiedzenia.

"Savage Town" pojawi się w sprzedaży dokładnie 20 września.

Źródło: CBR

Image na ekranach #78

Kilka kolejnych informacji pojawiło się na temat zapowiedzianych lub też dopiero planowanych ekranizacji komiksów z Image Comics. Nie ma tego zbyt dużo, więc nie będę bawić się w zawijanie dalszej części posta. Na początek coś od SyFy.
Tak prezentuje się teaser serialu "Happy!", który już za kilka miesięcy pojawi się na antenie amerykańskiej stacji SyFy. Ma on już miesiąc na karku, lecz udostępniam go teraz, ponieważ ujawniono datę premiery tejże produkcji. Sympatyczny, niebieski konik pojawi się na małych ekranach 29 listopada. Czekacie? Ja zdecydowanie :)
Tymczasem Scott Snyder oraz Jeff Lemire znaleźli osobę, która zajmie się przeniesieniem miniserii "A.D.: After Death" na duże ekrany. Tym kimś będzie twórca filmu "The Conspiracy" z 2012 - Christopher MacBride. Nie wiadomo jednak nic więcej. Nieznany jest na razie zakres jego obowiązków (scenariusz, reżyseria, jedno i drugie?), ani także to, kiedy zajmie się on postawionym przed nim zadaniem. MacBride w chwili obecnej bowiem zajmuje się równolegle trzema innymi filmami i można śmiało przypuszczać, że jego grafik już jest mocno napięty.

Źródła: CBR oraz Newsarama

czwartek, 24 sierpnia 2017

Surgeon X vol. 1: The Path of Most Resistance (Sara Kenney/John Watkiss/James Devlin)


Dziś opowiem Wam co nieco o komiksie, którego proces powstawania już sam w sobie jest niezwykle interesującą, chociaż zarazem bardzo smutną historią. Gdy ogłoszono bowiem zapowiedź ”Surgeon X”, można było pomyśleć, że tytuł ten skazany jest na sukces. Ogromny rozmach, znane nazwiska na pokładzie, interesujący temat będący mocno na czasie – co mogło pójść nie tak? Dziś z kolei trudno mi jest sobie wyobrazić, by tytuł ten w najbliższej przyszłości miał być kontynuowany. Po długiej chorobie zmarł rysownik John Watkiss, który nigdy nie doczekał się tak dużego uznania, na jakie zdecydowanie zasłużył. Nie dopisała także sprzedaż, przynajmniej na terenie USA. ”Surgeon X” pałętało się w trzeciej setce listy Diamonda i to bliżej jej końca niż początku. Nie pomogła Karen Berger, chociaż jej ręka jest tutaj mocno odczuwalna. Nie pomogła huczna impreza zorganizowania z okazji premiery tytułu. Nie pomogła pomysłowa aplikacja na smartfony. Nie pomógł udział 41 (!!!) doradców, którzy mieli swój udział w powstawaniu tomu. Nie pomagały w końcu i mocne opóźnienia kolejnych numerów. Pod kątem marketingowym, tytuł z całą pewnością nie odpalił tak, jakby chcieli tego twórcy. Ale nie to jest przedmiotem oceny w tym tekście. Czy mimo wszystko po ”Surgeon X” warto sięgnąć?

wtorek, 22 sierpnia 2017

Zapowiedzi Image na listopad 2017

Pojawiły się już listopadowe zapowiedzi wydawnictwa Image. Ponownie jest w czym wybierać, ale nie wiadomo za co się brać w pierwszej kolejności. To oczywiście niebywale cieszy :) Jak zwykle nieco mocniej zajmę się nimi przy okazji zbliżającego się preordera na ATOM Comics, lecz spokojnie możecie się z nimi zapoznać klikając w poniższy obrazek.
https://imagecomics.com/content/view/image-solicitations-for-november-2017
Trzeba odkładać pieniądze na festiwal w Łodzi, zatem kolejny raz nie będę szaleć z zakupami. Na mojej liście lądują zatem: "Descender #26", "Horizon #16", "Lazarus: X+66 #5", "Motor Crush #8", "Paper Girls #17", "Snotgirl #8" oraz jedyne wydanie zbiorcze, jakim będzie "Shirtless Bear-Fighter TP".

niedziela, 20 sierpnia 2017

Moje #68

Kilka serii zalicza obecnie przerwę, inne się lekko opóźniają, zaś jeszcze inne wychodzą dopiero w najbliższą środę i dlatego moja najnowsza przesyłka od ATOM Comics jest wyjątkowo skromna. Zmieściły się w niej raptem cztery pozycje od Image Comics.

Na początek 23 numer serii "Descender" w wariancie Jeffa Lemire'a (mam zamiar uzbierać komplet tych wersji okładkowych) oraz trzynasty już "Horizon". Podoba mi się tempo publikacji tej serii.

Piętnasty numer "I Hate Fairyland" w wariancie F*ck. Pierwszy raz skusiłem się na kupno w tej wersji, ale chyba będę robić tak częściej. Obok jedyne wydanie zbiorcze z tej przesyłki, a konkretnie jest to finałowa odsłona "Black Road".

Na koniec zaś jak zawsze przy tej okazji przypominam, że także i Wy możecie pochwalić się swoimi kolekcjami komiksów wydawnictwa Image, totalnie niezależnie od ich wielkości. Wystarczy zrobić fotki i wysłać je na ktymczynski[małpa]gmail.com

Pierwsze zapowiedzi na listopad ujawnione

Co prawda oficjalne zapowiedzi na listopad jeszcze przed nami, to jednak serwis That Hash Tag Show dotarł już do informacji na temat dwóch premier, które będą miały w trakcie przedostatniego miesiąca tego roku. I co tu dużo mówić, oba te tytuły zapowiadają się bardzo ciekawie.
"Dark Fang" (Miles Gunter/Kelsey Shannon) ma być naładowanym akcją horrorem z elementami... ekologicznymi. Główną bohaterką komiksu będzie Valla. Za życia była poławiaczką ryb, po śmierci zaś stała się wampirem spokojnie egzystującym na środku oceanu. Jednak potężna katastrofa naturalna sprawia, że zostaje ona odcięta od swojego źródła pożywienia, a to oznacza, że ludzie za to odpowiedzialni słono za to wszystko zapłacą.
Z kolei "Void Trip" (Ryan O'Sullivan/Plaid Klaus) stanowić ma połączenie kosmicznej epopei z komedią. Ana i Gabe są ostatnimi ludźmi w galaktyce. Są także hippisami, a celem ich podróży jest mityczna planeta Euphoria, stanowiąca ponoć istny raj dla istot takich jak oni. Podróż jednak się przedłuża, kończy im się paliwo, jedzenie oraz... kosmiczne zioło. Muszą więc zboczyć z kursu, co doprowadzi do poznania nowych towarzyszy, a także i wrogów.

Sięgniecie po któryś z tych tytułów?


Źródła: KLIK oraz KLIK

piątek, 18 sierpnia 2017

Z archiwum Image #44

W początkowych latach swojej działalności, wydawnictwo Image Comics wypuszczało na rynek masę komiksowego szrotu. W zasadzie nawet lepiej byłoby napisać, że zalewano nim rynek, ponieważ nakłady często były grubo przesadzone, dzięki czemu dzisiaj zeszyty można dostać w absurdalnie niskich cenach, najczęściej zresztą adekwatnych do jakości serwowanego dania. Oczywiście zdarzają się pewne wyjątki – tak, spoglądam na ciebie, pierwszy numerze ”Youngblood” – lecz jest ich niewiele. Podobnie jest w drugą stronę. Gdy zobaczyłem swego czasu na Allegro kompletną miniserię ”Nine Volt” za, jeśli dobrze pamiętam, dwanaście złotych, nie spodziewałem się niczego dobrego. Tymczasem lektura tych czterech zeszycików okazała się być całkiem przyjemnym doświadczeniem, chociaż oczywiście będącym bardzo daleko od doskonałości.

"The Divided States of Hysteria #3" ze zmienioną okładką. Tym razem nieznacznie.

Kolejny raz przyszło mi pisać o okładkach do serii "The Divided States of Hysteria". Trzeci zeszyt doczeka się delikatnie zmienionej okładki. Tym razem jednak o zmianie zadecydowała nie afera rozpętana w Internecie, lecz decyzja Howarda Chaykina. Ciekawe czy wyłapiecie różnicę? :) Wersja przed zmianą:
I po zmianie:
Zmiana polega na usunięciu w prawego pośladka symbolu kojarzonego z piosenkarzem o pseudonimie Prince. Howard Chaykin nie podał powodu tej zmiany, ani też nie wytłumaczył, dlaczego na obu coverach widnieje napis "Issue One" :)

Źródło: Bleeding Cool

Przykładowe plansze z 26 tomu "Żywych Trupów"

Już wkrótce do sprzedaży trafi 26 już tom serii "Żywe Trupy" od wydawnictwa Taurus Media. Trochę się musieliśmy naczekać, ponieważ premierę tę delikatnie przesunięto ze względu na błąd drukarni. Ale tym razem już wszystko jest ok, komiks ukaże się 29 sierpnia. W rozwinięciu posta możecie zapoznać się z udostępnionymi przez Taurusa przykładowymi planszami.

czwartek, 17 sierpnia 2017

Malcolm Dragon emigruje do Kanady

Erik Larsen kolejny raz odrobinę szokuje opinię publiczną. Tym razem w pewnym sensie komentuje postawę licznych celebrytów, którzy zapowiadali emigrację do Kanady w razie wyboru na fotel prezydenta Donalda Trumpa. Wszystko to zacznie się na łamach "Savage Dragon #226".
Efektem wydarzeń z poprzednich numerów "Savage Dragona" jest wprowadzenie przez prezydenta Donalda Trumpa polityki zera tolerancji dla obcych. Malcolm Dragon i jego rodzina staje przed trudnym wyborem dotyczącym ich przyszłości. Najrozsądniejszym wyjściem okaże się wyprowadzka do Toronto. W taki właśnie sposób Erik Larsen dowcipkuje na temat szumnych zapowiedzi kilkunastu znanych w Stanach osób, które zapowiadały emigrację do Kanady po wyborze Trumpa na prezydenta USA. Komiks, jak pokazuje chociażby powyższy obrazek, ma trochę uderzać w obie strony konfliktu między zwolennikami i przeciwnikami Donalda Trumpa.

Począwszy od 226 numeru serii, "Savage Dragon" zmieni trochę swój ton. Pojawi się sporo nowych postaci, które będą stać zarówno po stronie dobra jak i zła, część dotychczas znanych nam bohaterów będzie musiała odnaleźć się w nowych realiach. Marscha na przykład zmierzy się z masą nowych obowiązków, które spadną na nią wraz z wyjazdem Malcolma. W tle jednak cały czas kręcić będzie się tajemniczy Seeker i wkrótce dowiemy się znacznie więcej na jego temat.

Toronto będzie odwzorowane na zdjęciach i mapach. Larsen nie bywał zbyt często w tym mieście, by móc rysować je z pamięci, dlatego przy każdym numerze będzie posiłkował się materiałami dostępnymi w Internecie. Nie było w planach sprawienie, by Malcolm z rodziną opuścił kontynent.

Zapytany o to, czy komiksy powinny być manifestami poglądów politycznych ich autorów, Larsen powiedział, iż nie widzi przeciwwskazań, o ile nie jest to obraźliwe dla drugiej strony. Czytelnicy przecież nie muszą się zgadzać z twórcą i dalej wspierać pracy danego autora. Fakt, iż wolą zrzędzić w Internecie stawia w złym świetle ich, a nie danego twórcę komiksów.

Źródło: Newsarama

Image na ekranach #77

Wreszcie pojawiły się informacje na temat trzeciego sezonu "Outcast: Opętanie". Tymczasem ciemne chmury zbierają się nad produkcją "The Walking Dead", zaś pewna ekranizacja komiksu z Image otrzymała wreszcie datę kinowej premiery. O tym wszystkim dowiecie się w dzisiejszej odsłonie "Image na ekranach". Zapraszam do rozwinięcia posta.

wtorek, 15 sierpnia 2017

Top 5 #66: Najdziwniejsi superbohaterowie z komiksów Image

Damian z DCManiaka podrzucił mi niedawno na maila opublikowaną przez CBR listę najgorszych superbohaterów wykreowanych przez twórców udzielających się dla Image Comics. Generalnie z wyborem dokonanym przez wspomniany serwis się zgadzam i postanowiłem wyciągnąć z niej kwintesencję badziewia, a także dorzucić od siebie jedną piątą grosza :) Przegląd dziwadeł znajdziecie w rozwinięciu posta.

Okładki listopadowych komiksów z Image od Non Stop Comics

Już tylko miesiąc dzieli nas od kolejnej edycji MFKiG w Łodzi, a tym samym i oficjalnego debiutu wydawnictwa Non Stop Comics na naszym rynku. Tymczasem na Facebookowym profilu ujawniono już rodzime wersje okładek listopadowych komiksów. Wśród nich aż cztery tytuły z Image Comics. W momencie, gdy niektórzy wciąż nie potrafią przeboleć "Monstressy" (chyba) pojawiają się kolejne małe kontrowersje ;)

Porównanie "Tokyo Ghost Complete Edition" ze zwykłym wydaniem zbiorczym

O tym komiksie wspomniałem krótko w poprzednim poście - "Tokyo Ghost Complete Edition" zwrócił moją uwagę tym, że brakuje mu w nazwie słówka "deluxe". Czyżby więc wcale nie było to aż tak wypasione wydanie? Na szczęście chłopaki ze sklepu ATOM Comics podzielili się takimi oto zdjęciami:

Podsumowanie wyników sprzedaży Diamond Comics z lipca

Dystrybutor Diamond Comics nie próżnuje i pojawiły się już lipcowe wyniki sprzedaży komiksów na terenie USA. Tym razem postanowiłem sobie, że nie będę zwlekać i szybko przysiądę oraz je Wam przybliżę. Z rozwinięcia posta dowiecie się, jak tym razem poradziły sobie pozycje od Image Comics.

niedziela, 13 sierpnia 2017

"Monstressa" z nagrodą Hugo!

Zgodnie z przyjętą już jakiś czas temu zasadą, w związku z niektórymi komiksami będą używać jedynie ich polskich tytułów, niezależnie od tego, co kto na ich temat sądzi (ze mną włącznie). To tak tylko słowem wstępu co do nagłówka posta :)
Tymczasem właśnie "Monstressa", a konkretnie pierwszy tom tego cyklu, okazał się być laureatem tegorocznej nagrody Hugo w kategorii "najlepsza powieść graficzna". Produkcja Marjorie Liu oraz Sana Takedy w pokonanym polu zostawiła szóstą odsłonę "Sagi" oraz premierowy tom "Paper Girls", a także trzy komiksy od wydawnictwa Marvel.

Pełną listę zwycięzców możecie zobaczyć po kliknięciu w link źródłowy.

Źródło: The Verge

piątek, 11 sierpnia 2017

Grizzlyshark vol. 1 (Ryan Ottley/Ivan Plascencia)

Ryan Ottley to artysta, który zdobył dość dużą popularność dzięki współpracy z Robertem Kirkmanem przy serii ”Invincible”. W międzyczasie przeskoczył jeszcze na moment do cyklu ”Haunt”, lecz generalnie cały czas robił coś w Image Comics do scenariusza innych twórców. Swego rodzaju wyjątkiem był one-shot ”Sea Bear vs Grizzly Shark”, gdzie wraz z Jasonem Howardem przedstawili starcie swoich dwóch autorskich postaci. Ottley’owi najwyraźniej spodobała się taka praca, ponieważ w 2015 roku ogłosił swój czasowy rozbrat z Markiem Graysonem i jego przygodami, by poświęcić się stworzeniu liczącej trzy części miniserii opowiadającej o starciu ludzie z niezwykle groźnym Grizzly Sharkiem. I właśnie o tym komiksie dzisiaj Wam opowiem.

czwartek, 10 sierpnia 2017

Zagraniczni goście MFKiG 2017 - sporo dla fanów Image

Ujawniono listę zagranicznych gości tegorocznej odsłony Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, który odbędzie się w dniach 15-17 września. Nazwiska powiązane z wydawnictwem Image Comics są trzy. Oto i one:
Jim Lee
Nie ma się co oszukiwać - to nie tylko największa gwiazda tegorocznego festiwalu, ale także i jedno z najgłośniejszych nazwisk, jakie pojawiło się w kontekście festiwalu. Lee przyjedzie do naszego kraju uświetnić start linii wydawniczej DC Odrodzenie w ramach Egmontu, lecz nie zapominajmy, że 25 lat temu współtworzył z innymi buntownikami Image Comics. Niestety na chwilę obecną nie wiadomo czy Lee pojawi się w strefie autografów.

Howard Chaykin
Kolejny weteran rynku z USA, ostatnio na ustach wszystkich dzięki miniserii "The Divided States of Hysteria". Od kilku lat praktycznie co miesiąc Image Comics publikuje coś z jego nazwiskiem na okładce i nie wydaje się, by to szybko miało się zmienić. Nie ukrywam, że mam nadzieję na chociażby krótką rozmowę z tym twórcom i wyobrażam sobie, jak strasznie musi się cieszyć szefostwo wydawnictwa Planeta Komiksów.

Simon Bisley
Weteran Łódzkiego festiwalu, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Cały czas z trudem publikowana jest rysowana przez niego miniseria "3 Floyds: Alpha King" i wydaje mi się, że jeśli szukacie sposobu na naprawdę szybką śmierć, to możecie zapytać w Łodzi Simona o to, jak mu się współpracowało z Brianem Azzarello ;)

Pełną listę gości znajdziecie w linku źródłowym.

Źródło: MFKiG

środa, 9 sierpnia 2017

Reeder i Montclare o powrocie "Rocket Girl"

Amy Reeder i Brandon Montclare po przerwie spowodowanej paroma powodami, w tym też ich pracą dla Marvela, powracają wreszcie do świata znanego z kart "Rocket Girl" - moim zdaniem jednej z najciekawszych serii komiksowych od Image ostatnich lat. Twórcy porozmawiali z serwisem CBR, któremu zdradzili kilka detali dotyczących kolejnych numerów.
Na pewno czytelników ucieszy informacja, jakoby ósmy (już wydany), dziewiąty i dziesiąty numer są w całości gotowe oraz mają ukazywać się bez opóźnień. Czasowe zawieszenie publikacji "Rocket Girl" nie wynikało nie tylko z pracą dla Marvela, ale także z niespodziewanymi, innymi zajęciami, które nieraz z dnia na dzień spadają na głowę freelancerom.

Wskoczenie w "Rocket Girl" od numeru ósmego może być ciężkie dla czytelników. Dlatego też zarówno Reeder jak i Montclare wrzucali na swoje profile na kontach społecznościowych przypomnienia najważniejszych wydarzeń z serii. Tych było więcej, niż początkowo planowali, ponieważ seria uległa rozciągnięciu. Finał dziesiątego numeru zaplanowany był na cliffhanger zeszytu... piątego. Miał to być także finał serii, ale twórcy zmienili zdanie.

Zarówno Reeder jak i Montclare dodali, że nie zmieniali swoich planów scenariuszowych od okolic 2013 roku.  Jest jednak pewna scena w komiksie, która zostanie przerobiona w wydaniu zbiorczym. Dotyczy ona Donalda Trumpa.

Montclare wierzy w to, że po powrocie na sklepowe półki, "Rocket Girl" będzie sobie radzić bardzo dobrze. Jako argumentację wskazuje cały czas bardzo dobre wyniki sprzedaży wydań zbiorczych.

Źródło: CBR

Netflix wykupił wydawnictwo, którego nie ma ;)

To się ładnie porobiło. Netflix czuje się już tak pewnie na rynku mediów, że wykupuje za grube pieniądze wydawnictwo Millarworld i dumnie ogłasza to światu, nie zwracając wielkiej uwagi na to, że nie ma czegoś takiego, jak wydawnictwo Millarworld ;) Tak, ten post piszę z pewnym przymrużeniem oka.
Informacja o wykupieniu Millarworldu z pewnością jest ważna. Oznacza to między innymi, że w perspektywie kilkunastu miesięcy możemy spodziewać się ekranizacji autorskich projektów Marka Millara, chociaż jak donosi CBR, 85% z nich ktoś już ma zamiar przenosić na duży ekran. Informacja prasowa na ten temat jest jednak jednym z najbardziej nieprzemyślanych newsów, jakie ostatnio czytałem.

Po pierwsze, już sam fakt nazywania Millarworldu mianem "wydawnictwa" to błąd. Jest to autorskie studio komiksowe, które zajmuje się całym procesem powstawania historii obrazkowych, lecz ich nie wydaje. Tym zajmują się póki co Image Comics oraz Marvel. Co to zatem za "wydawnictwo", które nic nie wydaje?

Skoro już o komiksach mowa. Jak się okazuje, przyszłe projekty Millara publikowane będą już pod szyldem Netflixa. No fajnie, ale gdzie? Wierzyć mi się nie chce, że medialny gigant założy własne wydawnictwo tylko po to, by móc publikować dwa komiksy rocznie i to pod warunkiem, że ktoś nie zawali terminów, jak chociażby Frank Quitely ma to w zwyczaju.

Porównanie wykupienia Millarworldu przez Netlixa do transakcji Marvel/Disney czy DC/Warner to już kpina, na którą warto jedynie spuścić zasłonę milczenia.

Cudowny news - niby coś tam z niego wiemy, ale zarazem nic nie wiemy. Pozostaje nam tylko czekać na dalszy rozwój wypadków.

Źródło: CBR

poniedziałek, 7 sierpnia 2017

Jedynki pod lupą #13

Za nami kolejny, komiksowy miesiąc. W lipcu Image Comics dołączyło do swojej oferty cztery nowe tytuły, chociaż tak naprawdę w przypadku jednego z nich nie do końca możemy mówić o czymś zupełnie nowym. Wszystkie jednak zostały poddane ocenie i chyba można śmiało powiedzieć, że lipiec był całkiem dobrym miesiącem, jeśli chodzi o nowości w ofercie wydawnictwa.

Rozwiązanie konkursu z "Wiedźmami"!

98 (w tym 96 z poprawnymi odpowiedziami) - dokładnie tyle zgłoszeń przyszło na konkurs, w którym do wygrania były wydane niedawno przez Mucha Comics "Wiedźmy". Każde z Was miało więc niewiele ponad 1% szansy na zwycięstwo, komu szczęście sprzyjało najmocniej?
Przypomnę pytanie konkursowe:
Jak nazywała się pierwsza wspólna praca Scotta Snydera oraz Jocka?
Było to "Batman: Mroczne Odbicie". Akceptowałem także odpowiedzi bardziej dokładne (tytuł oryginalny, konkretne numery zeszytów), a także... odpowiedzi w formie pytania (ale ostatni raz).

Najwięcej szczęścia w losowaniu miał Marcin Mazur i to on otrzyma w swoje ręce komiks, gdy tylko prześle mi mailowo swój adres. 

Jak zwykle dziękuję wszystkim startującym i ponownie mocno żałuję, że miałem tylko jedną sztukę komiksu do rozdania. Jej fundatorem było oczywiście wydawnictwo Mucha Comics.

Linkowisko, edycja bardzo bogata w treści

Tydzień przerwy wystarczył, by recenzencki rzucili się na klawiatury i zasypali się kolejnymi tekstami dotyczącymi komiksów z logiem wydawnictwa Image na okładce. Dlatego też dzisiejsza odsłona "Linkowiska" jest szczególnie mocno rozbudowana. Tym razem podrzucę Wam aż osiem odnośników, a wcale niewykluczone, że coś po drodze mi umknęło.
Tym razem możecie przeczytać:
  • Trzy recenzje najnowszego komiksu z oferty Mucha Comics. Opinie o "Wiedźmach" znajdziecie na Paradoksie (autor: Marcin Andrys), stronie Przemysława Pawełka oraz blogu Kamień z Serca (autor: Marcin Kamiński)
  • Jerzy Łanuszewski z Gildii jest już na bieżąco z "Sagą". W ciągu kilku dni na łamach wspomnianej strony pojawiły się opinie o piątym i szóstym tomie tej serii.
  • Ten sam autor, ta sama strona, inny komiks. Tym razem kilka słów na temat szóstej odsłony "Chew".
  • Julian Jeliński z Bród z Kosmosu wziął na warsztat nie jeden, a od razu dwa tomy serii "Outcast: Opętanie".
  • I na koniec przenosimy się na Aleję Komiksu, gdzie Maciej Gierszewski ocenił trzecią odsłonę "Bękartów z Południa".
Na dziś to tyle, kolejna odsłona "Linkowiska" pojawi się już wkrótce.