czwartek, 10 sierpnia 2017

Zagraniczni goście MFKiG 2017 - sporo dla fanów Image

Ujawniono listę zagranicznych gości tegorocznej odsłony Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, który odbędzie się w dniach 15-17 września. Nazwiska powiązane z wydawnictwem Image Comics są trzy. Oto i one:
Jim Lee
Nie ma się co oszukiwać - to nie tylko największa gwiazda tegorocznego festiwalu, ale także i jedno z najgłośniejszych nazwisk, jakie pojawiło się w kontekście festiwalu. Lee przyjedzie do naszego kraju uświetnić start linii wydawniczej DC Odrodzenie w ramach Egmontu, lecz nie zapominajmy, że 25 lat temu współtworzył z innymi buntownikami Image Comics. Niestety na chwilę obecną nie wiadomo czy Lee pojawi się w strefie autografów.

Howard Chaykin
Kolejny weteran rynku z USA, ostatnio na ustach wszystkich dzięki miniserii "The Divided States of Hysteria". Od kilku lat praktycznie co miesiąc Image Comics publikuje coś z jego nazwiskiem na okładce i nie wydaje się, by to szybko miało się zmienić. Nie ukrywam, że mam nadzieję na chociażby krótką rozmowę z tym twórcom i wyobrażam sobie, jak strasznie musi się cieszyć szefostwo wydawnictwa Planeta Komiksów.

Simon Bisley
Weteran Łódzkiego festiwalu, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Cały czas z trudem publikowana jest rysowana przez niego miniseria "3 Floyds: Alpha King" i wydaje mi się, że jeśli szukacie sposobu na naprawdę szybką śmierć, to możecie zapytać w Łodzi Simona o to, jak mu się współpracowało z Brianem Azzarello ;)

Pełną listę gości znajdziecie w linku źródłowym.

Źródło: MFKiG

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz