Ostatnia w tym roku odsłona "Deviacji" to przy okazji również finałowy tegoroczny post na blogu. Nie przedłużam zatem, patrzcie oraz podziwiajcie i widzimy się tu w nowym roku.
wtorek, 31 grudnia 2019
Zapowiedzi Non Stop Comics na styczeń 2020
Wydawnictwo Non Stop Comics zapowiedziało na styczeń publikację trzech komiksów. Tylko jeden z nich pochodzi z oferty Image i będzie to drugi i zarazem ostatni tom cyklu "Czas Nienawiści". W dalszej części posta znajdziecie okładkę, opis oraz przykładowe plansze.
niedziela, 29 grudnia 2019
Gideon Falls #2: Grzechy pierworodne (Jeff Lemire/Andrea Sorrentino/Dave Stewart)
Rok 2019 był w na polskim rynku
komiksowym okresem całkowitego panowania Jeffa Lemire. W ciągu ostatnich
dwunastu miesięcy, dzięki wspólnym wysiłkom wydawnictw Mucha Comics, Non Stop
Comics, Egmont oraz KBOOM, dostaliśmy aż dwadzieścia pięć albumów w jego nazwiskiem
na okładce plus krótki udział w ”Batman: Metal #3”. Oczywiście nie wszystkie te
tytuły były godne uwagi, ponieważ obok naprawdę fajnych komiksów jak ”Czarny
Młot” lub ”Green Arrow”, potrafiły pojawić się również takie pozycje jak bardzo
przeciętne ”Extraordinary X-Men” czy też w mojej ocenie zaledwie poprawny
”Bloodshot: Odrodzenie”. Co ciekawe, aż przy siedmiu tomach spośród wspomnianej
dwudziestki piątki, Lemire współpracował z tym samym rysownikiem, którym jest
Andrea Sorrentino. Ich najnowsze wspólne dzieło otrzymało w tym roku Eisnera w
kategorii ”najlepsza nowa seria” i jest to oczywiście ”Gideon Falls”, którego drugi tom niedawno pojawił się w Polsce,
dzięki wydawnictwu Mucha Comics.
Ruszył marcowy preorder na ATOM Comics
Ruszył już w najlepsze marcowy preorder na stronie ATOM Comics. Image Comics zaplanowało na ten czas sporo fajnych komiksów, na które zdecydowanie warto wydać pieniądze, jakie zostały Wam po niedawnych świętach :) Przyjrzyjmy się zatem tym pozycjom.
Jak zwykle zaczynamy od marcowych nowości. Tych doczekamy się czterech, o ile oczywiście Jonathan Hickman w ostatniej chwili nie anuluje premiery "Decorum". Ja polecam przyjrzeć się crossoverowej miniserii "Outer Darkness/Chew". Pozostałe dwie marcowe premiery to debiut nowej serii Mirki Andolfo, czyli "Mercy", a także odświeżenia kolejnego dawnego pomysłu Roberta Kirkmana, zatytułowanego "Stealth".
Nie samymi nowościami człowiek żyje. W marcu doczekamy się powrotu na sklepowe półki takich tytułów jak "Die! Die! Die!" czy "Man-Eaters", chociaż ten drugi tylko w formie one-shotu. Na wakacje z kolei udadzą się "Family Tree" czy "Farmhand" oraz "SFSX". Do końca zaś dobiegnie miniseria "Olympia". Na marzec zaplanowano także kolejną odsłonę rewelacyjnej serii "Lazarus: Risen".
Wśród wydań zbiorczych oraz powieści graficznych zdecydowanie warto zwrócić uwagę na "920London" Remy'ego Boydella, które to w całości będzie malowane akwarelami. Na trzeci miesiąc przyszłego roku zaplanowano również premiery zbiorczych edycji "Coffin Bound" oraz "Pretty Violent".
Na maj dopiero zapowiedziano z kolei pierwszy tom serii "The Marked". Czyżby spodziewano się opóźnień przy wydawaniu zeszytów, że wersja zbiorcza dostała tak odległą datę premiery? Jeszcze później, bo dopiero w czerwcu, pojawi się druga odsłona "Perdy". Z kolei z kolejnymi tomami do sklepów w marcu trafią takie tytuły jak "Chrononauts", "Deadly Class", "Oblivion Song", "Postal", "Pretty Deadly", "Snotgirl" oraz "Trees". Myślę że każdemu z nich zdecydowanie warto dać szansę.
sobota, 28 grudnia 2019
Tim Seeley o piętnastoleciu marki "Hack/Slash"
"Hack/Slash" to cykl autorstwa Tim Seeley'a, który zadebiutował w 2004 roku w barwach wydawnictwa Devil's Due. Od 2010 roku tytuł ten przeskoczył do Image Comics, w barwach którego niedawno ukazał się one-shot z okazji piętnastolecia serii. Scenarzysta postanowił podsumować to co już się ukazało i wybiec nieco w przyszłość.
Seeley twierdzi, że zawsze chciał pisać komiksy, lecz nigdy nie myślał o tym jako o pracy nad Batmanem czy Supermanem, on chciał tworzyć przygody swoich postaci. Teraz co prawda zdarza mu się pracować nad bohaterami dla wielkiej dwójki (m.in. seria "Grayson"), lecz jest szczęśliwy, że udało mu się stworzyć coś, co ludzie czytają już piętnaście lat i z tego co słyszy, cały czas chcą oni jeszcze więcej.
Jedną z ulubionych postaci komiksowych Seeley'a jest Savage Dragon. Dlatego też jest on szczególnie zadowolony z tego, że zaznaczył on swoją obecność w jubileuszowym one-shocie z cyklu "Hack/Slash".
Niedługo po debiucie serii "Hack/Slash", Seeley zauważył iż jego komiks czyta mnóstwo pań. Jak się okazało, wiele z nich w jakimś stopniu utożsamiało się z Cassie, a takich postaci jak ona wówczas zdecydowanie brakowało na rynku komiksowym w USA. Seria "Hack/Slash: Resurrection" nie była pisana przez Seeley'a. Twórca ten nie ukrywa, że brakowało mu pisania kolejnych przygód stworzonych przez siebie postaci i dlatego zdecydował się na wydanie w okolicznościowym one-shocie także historie swojego autorstwa.
Na dwudziestolecie marki Seeley życzyłby sobie zobaczyć film lub serial z udziałem Cassie. Swego czasu była na to szansa, lecz sprawa rozbiła się o kwestie finansowe. Scenarzysta powiedział, że jeśli "Hack/Slash" miałoby się pojawić na dużym lub małym ekranie, ktoś odważny musiałby w to zainwestować. On sam takich pieniędzy nie posiada, a i nie chciałby za bardzo tworzyć filmu lub serialu opartego na własnym komiksie.
Źródło: 1
piątek, 27 grudnia 2019
Hawkins i Doran opowiadają o "The Clock"
"The Clock" to nowa miniseria autorstwa Matta Hawkins oraz Colleen Doran, która pojawi się na sklepowych półkach już na początku stycznia. Jej twórcy udzielili wywiadu serwisowi CBR, gdzie opowiedzieli co nieco na temat swojego dzieła.
Fabuła "The Clock" opowiada o niezbyt odległej przyszłości, w której nagle miliony ludzi zaczynają chorować na zupełnie nową odmianę raka. Pewien naukowiec próbuje znaleźć lek na tę chorobę i przy okazji odkrywa spisek, którego członkowie planują doprowadzić do wybuchu światowego konfliktu.
Inspiracją dla Hawkinsa jest jego matka, która od 33 lat walczy z nowotworem piersi i miała już w tym czasie aż trzy remisje. Scenarzysta dużo czytał na temat tej choroby i dlatego jego zdaniem "The Clock" jest mocno "naukowo realistyczne". Miniseria to thriller w lekkim sosie science-fiction i czytelnicy nie powinni spodziewać się za wielu elementów humorystycznych.
Dla Colleen Doran komiks "The Clock" stanowił niemałe wyzwanie. Rysowniczka ta dotąd nie miała okazji rysować komiksu, który byłby osadzony w świecie praktycznie niczym nieróżniącym się od tego, co każdego dnia widzimy na żywo. Doran przyznała, że bardzo pomocne były dla niej notatki Hawkinsa, chociaż sama nie unikała sporej dawki researchu. Zwłaszcza jeśli chodzi o wygląd broni. Artystka zgodziła się na pracę nad "The Clock", ponieważ zarys fabuły przypominał jej "Bastion" Stephena Kinga, a więc książkę, którą bardzo lubi. Doran najbardziej jest zadowolona z tego, jak udało jej się zaprojektować wygląd poszczególnych członków obsady komiksu - każde z nich posiada jakąś wyraźną cechę charakterystyczną.
Matt Hawkins ma nadzieję, że czytelnicy "The Clock" zwrócą baczniejszą uwagę na stan swojego zdrowia i dotrze do nich, jak paskudną chorobą może być nowotwór.
Źródło: 1
poniedziałek, 23 grudnia 2019
Criminal #2: Umarli i umierający/Fatalna noc (Ed Brubaker/Sean Phillips/Val Staples)
Ale się porobiło. Dość
niespodziewanie, tuż przed świętami spadły mi na głowę chyba ze cztery
przesyłki, których spodziewałem się raczej po okresie grudniowej zawieruchy. Tym
samym mocno okopałem się w komiksikach i przez najbliższe tygodnie zdecydowanie
będę mieć co czytać. Można powiedzieć wręcz, że same smakowitości na mniej
czekają, lecz od czegoś trzeba było zacząć. Tylko od którego komiksu? Spoglądając
na tych pokaźnych rozmiarów kupeczkę wstydu, mocno wyróżniała się jaskrawo-różowa
okładka drugiego tomu serii ”Criminal”.
Wnet przypomniałem sobie pewien komentarz na Facebookowym profilu Muchy, gdzie
ktoś skarżył się iż róż to taki ”niewłaściwy” kolor dla komiksu kryminalnego. Wiedziony
tym wspomnieniem od razu zdecydowałem się przypomnieć sobie dlaczego tak długo
czekałem na wydanie tej serii w naszym kraju.
(Nieoficjalne) zapowiedzi Mucha Comics na styczeń 2020 roku
Tak to tu tylko zostawię :) Jak widać, poniższy komentarz z Facebooka ma już co najmniej tydzień, lecz wyszukałem go dopiero dziś gdy próbowałem odnaleźć opinię striggerowanego czytelnika, któremu nie podobała się różowa okładka "Criminal #2" ;)
Źródło: Facebook
niedziela, 22 grudnia 2019
"Decorum" - nowa seria Jonathana Hickmana
"The Black Monday Murders" oraz "The Dying and the Dead" zawieszone, "Frontier" skasowany na dzień przed wydaniem pierwszego zeszytu, zmienione plany wobec "The Manhattan Projects" oraz jedno tylko "East of West", które za parę dni doczeka się finału. Jonathana Hickaman jednak to nie zraża i na marzec zapowiedział on kolejny komiks swojego autorstwa.
"Decorum" to wspólne dzieło Hickmana oraz rysownika Mike'a Huddlestona. Według obecnych deklaracji, duet ten pracuje nad zapowiedzianym niedawno tytułem już od ponad roku i jeśli wierzyć zapewnieniom artysty, ma to być komiks jednocześnie szalony, obfitujący w akcję, ale i zawierający doskonałą fabułę. Seria opowiadać ma o "posiadającym doskonałe maniery zabójcy". Niestety w chwili obecnej to jedyne, czego możemy się dowiedzieć na ten temat.
To jak, odważycie się sięgnąć po ten tytuł? ;)
Źródło: 1
sobota, 21 grudnia 2019
Zapowiedzi Image Comics na marzec 2020 roku
Tym razem ATOM Comics niemal wyprzedził nawet i samo Image, bo na stronie tego sklepu ruszył już najnowszy preorder, zaś nasze ulubione wydawnictwo raptem kilka godzin wcześniej opublikowało swoje zapowiedzi. Wśród nich:
- Nowa seria Jonathana Hickmana - "Decorum". Może by pan tak najpierw dokończył którąś z przerwanych, co?
- Powraca "Die! Die! Die!" z nowym story-arciem oraz "Man-Eaters" w formie one-shota.
- Wśród wydań zbiorczych między innymi trzeci tom "Trees" oraz pierwsze odsłone "Coffin Bound" czy "Pretty Violent". Pojawi się także powieść graficzna "920London".
To i wiele innych znajdziecie po kliknięciu w poniższy obrazek.
Plany zakupowe? W marcu do koszyka wpada kolejny numer "Lazarus: Risen", a także trzeci tom zbiorczy "Trees". Oprócz tego zamówię sobie kolejny tom "The Walking Dead" w oryginale.
Linkowisko #185
Na dzisiejszą odsłonę "Linkowiska" złożyło się siedemnaście tekstów oraz jeden film. Jest więc zatem i co przeczytać i co obejrzeć. Kto wie, może któryś ze wspomnianych komiksów kupicie sobie po świątecznych harcach?
Dziś możecie przeczytać opinie o następujących komiksach:
- Na temat trzeciego tomu znakomitej serii "Deadly Class" wypowiedziano się na łamach KZetu, Mechanicznej Kulturacji, Secretum oraz Avalonu.
- "Criminal" na dwa podejścia: o pierwszej odsłonie napisano na Alei Komiksu, zaś o drugiej na blogu Kamień z Serca.
- Nie jesteście przekonani do komiksu "Huck"? Z pomocą przychodzą do Was Aleja Komiksu oraz Nerdheim.
- Także i o pierwszej odsłonie serii "Fear Agent" możecie poczytać na łamach Secretum oraz Booklips.
- Serwis Polter umieścił niedawno aż trzy recenzje komiksów z Image. Były to mianowicie "God Country", "Infidel" oraz "Rat Queens #5".
- Aleję Komiksu wspomniałem dziś już dwa razy, czas więc podwoić tę ilość, ponieważ ostatnio wylądowały tam jeszcze recenzje komiksów "Chew #11" oraz "Odrodzenie #5".
- Pierwsza z dwóch odsłon "Czasu Nienawiści" oceniona została na Movies Room.
- Znany między innymi z serii "Henryk Kaydan" artysta Jakub Martewicz napisał kilka słów o jubileuszowym numerze serii "Spawn".
- I na koniec coś filmowego: kanał Pogadajmy o komiksach ocenia finał cyklu "Nienawidzę Baśniowa".
Na dziś to wszystko, kolejne "Linkowisko" pojawi się zapewne już wkrótce.
Etykiety:
chew,
criminal,
days of hate,
deadly class,
fear agent,
god country,
huck,
i hate fairyland,
infidel,
linki,
rat queens,
revival,
spawn
piątek, 20 grudnia 2019
"Undiscovered Country #2" także z dodrukiem
Jak donosi całkiem dobrze zaznajomione z tematem Bleeding Cool, drugi zeszyt serii "Undiscovered Country" autorstwa Scotta Snydera, Charlesa Soule'a oraz Giuseppe Camuncoliego ponownie pojawił się w USA jako możliwy do zamawiania. Oznacza to, że Image Comics musiało zlecić wykonanie dodruku, co dzieje się z reguły tylko w sytuacjach, gdy pierwszy nakład jest wyprzedany. Niestety póki co nie jest znany termin ponownego pojawienia się wspomnianego zeszytu w sprzedaży.
Źródło: 1
FCBD 2020: ujawniono "złote" tytuły
Kolejna odsłona Free Comic Book Day zbliża się nieubłaganie. Nadszedł zatem najwyższy czas na to, by ujawnić część komiksów, które ukażą się za darmoszkę w przyszłym roku. Oczywiście w tak zwanej "złotej" kategorii jest i coś od Image, a konkretnie pierwszy zeszyt serii "Fire Power", o której pisałem już TUTAJ. Poniżej okładka.
Przyszłoroczna odsłona Free Comic Book Day odbędzie się drugiego maja. Przypominam, iż w Poznaniu mamy nasz polski odpowiednik, któremu warto się przyglądać :)
Źródło: 1
czwartek, 19 grudnia 2019
"Stealth" powraca i ma szanse na ekranizację
W 2014 roku w ramach akcji "Pilot Season" w barwach Top Cow pojawił się one-shot autorstwa Roberta Kirkmana i Marca Silvestriego, zatytułowany "Stealth". Nie wygrał wówczas głosowania, ale okazuje się, że nie oznacza to końca życia tytułu. W marcu pojawi się komiksowy reboot tego tytułu, zaś w tle pojawiła się szansa na ekranizację.
"Stealth" opowiada o bohaterze, który od lat działa na terenie miasta Detroit. Ostatnio jego działania są jednak wyraźnie bardziej brutalne oraz nierozważne i tylko lokalny reporter Tony Barber wie dlaczego tak się dzieje. Za maską skrywa się bowiem człowiek, który musi mierzyć się nie tylko ze złoczyńcami, ale także chorobą Alzheimera, która dotknęła jego ojca.
Za nową wersję komiksu "Stealth" odpowiedzialni zostali Mike Costa jako scenarzysta oraz Nate Bellegarde w roli rysownika. Komiks pojawi się na sklepowych półkach w marcu i nie jest to pierwszy tytuł Kirkmana, który zostaje w ten sposób odświeżony. Jakiś czas temu bowiem przywrócono do życia "Hardcore", który jako one-shot w Top Cow pojawił się w 2012 roku.
Fabuła komiksu ma posłużyć także za materiał filmowej adaptacji. Studio Skybound poinformowało, że zatrudniło do tego celu Lee Danielsa ("Kamerdyner"), zaś za scenariusz odpowiedzialni zostali Mark Fergus oraz Hawk Ostby ("Iron Man"). Produkcją zajmie się studio Universal Pictures. Naturalnie żadna przybliżona data premiery nie została podana.
Źródło: 1
Image Comics wznowi komiks "Cla$$war"
"Cla$$war" to pochodząca z lat 2002-2004 miniseria autorstwa Roba Williamsa, Trevora Hairsine oraz Travela Foremana. Dość niespodziewanie ogłoszono, że w 2020 roku doczeka się wznowienia w barwach Image Comics.
Głównym bohaterem miniserii "Cla$$war" jest wielki superbohater - American, który dowiaduje się o licznych przekrętach rządu kraju, którego przyrzekł zawsze strzec. Wściekły wpada do studia telewizyjnego i wypala słowo "kłamca" na czole urzędującego prezydenta. Teraz, ścigany przez CIA i byłych kolegów-trykociarzy, postanawia ujawnić wszystko o czym sam się dowiedział.
"Cla$$war" trafi na sklepowe półki 15 lipca przyszłego roku.
Źródło: 1
Moje #105
Mikołaj przybył do mnie w dniu wczorajszym i przyniósł sporo komiksowej dobroci. Chyba nie byłem do końca grzeczny w tym roku, bo od tygodnia nie umiem nigdzie trafić na "Paper Girls #6", które zamarzyłem sobie kupić w sklepie stacjonarnym i ani Katowicka Komiksiarnia, ani żaden z pobliskich Empików tego tytułu nie miał :/ Znaczy, przynajmniej w ubiegłą sobotę. Na szczęście w moich zbiorach pojawiło się za to aż sześć innych komiksów.
Te dwa to premiery Image od Non Stop Comics z ostatnich miesięcy. Oba już nawet zdążyłem ocenić tu na blogu. Są to naturalnie finałowa odsłona "Nienawidzę Baśniowa" oraz pierwsza z dwóch części maksiserii "Czas Nienawiści" Alesa Kota.
wtorek, 17 grudnia 2019
Top 5 #79 - Przybij Piątkę Komiksowi 2019
Na dobry początek, zacytuję Łukasza Chmielewskiego z Alei Komiksu:
"To już piąta edycja "Przybij piątkę komiksowi", czyli zabawy w polecenia fajnych komiksów do przeczytania. Boże Narodzenie tuż tuż, więc i okazja idealna, żeby polecić pięć komiksów godnych uwagi i wskazać pięć osób, żeby podały dalej.
Zasady są proste. Należy podać pięć tytułów komiksów i wskazać pięć osób, które mają zrobić to samo. Wybieramy komiksy wydane między grudniem 2018 roku a grudniem 2019 roku. Jest duża szansa, że łatwo będzie je kupić. Podajemy zdanie-dwa uzasadnienia wyboru. Róbcie to na swoich stronach www, FB, TT itd., tagując #przybij5komiksowi. Dzięki tagom będzie można zebrać typy i zrobić zestawienie najczęściej polecanych."
Zasady są proste. Należy podać pięć tytułów komiksów i wskazać pięć osób, które mają zrobić to samo. Wybieramy komiksy wydane między grudniem 2018 roku a grudniem 2019 roku. Jest duża szansa, że łatwo będzie je kupić. Podajemy zdanie-dwa uzasadnienia wyboru. Róbcie to na swoich stronach www, FB, TT itd., tagując #przybij5komiksowi. Dzięki tagom będzie można zebrać typy i zrobić zestawienie najczęściej polecanych."
Nie ukrywam, że cieszyłem się w ubiegłym roku, gdy nikt mnie nie nominował (albo przynajmniej skutecznie to zignorowałem), ponieważ powiedzmy sobie szczerze: pięć? PIĘĆ??? Przy takiej ilości doskonałych tytułów jakie wychodzą w naszym kraju? No ale ok, podejmuję rękawice. Podzieliłem sobie ową piątkę na tyle samo mocno umownych kategorii, a także postanowiłem, że pod uwagę wezmę komiksy, które we wskazanym okresie pojawiły się ze swoimi pierwszymi tomami lub stanowiły tak zwany "jednostrzałowiec".
Image na ekranach #139
Minął prawie miesiąc od premiery poprzedniej odsłony rubryki "Image na ekranach" i po drodze nie pojawiło się za wiele interesujących wiadomości dotyczących produkcji opartych na logo Image. Kolejny raz zatem jesteśmy skazani tylko i wyłącznie na newsy z trupiego zakątka świata seriali.
I tak zaczynamy od plakatów prezentujących głównych bohaterów szykowanego serialu "The Walking Dead: World Beyond".
poniedziałek, 16 grudnia 2019
100 komiksów dekady według serwisu The Beat
Bardzo ciekawe zestawienie stu komiksów mijającej dekady opracował serwis The Beat. Nie wspominałbym o nim, gdyby nie to, że jest to wyjątkowo fajnie skonstruowany ranking - nie lecimy od pozycji 100 do 1, tylko alfabetycznie. Co ważne, znajdują się w nim tylko tytuły opublikowane na terenie USA, więc pytania w stylu "no a gdzie Thorgal" możecie sobie darować. Naturalnie mocne w tym zestawieniu jest wydawnictwo Image.
Jak wspomniałem, ranking został ułożony alfabetycznie i znalazły się w nim następujące tytuły z katalogu Image Comics:
- Bitch Planet - Kelly Sue DeConnick, Valentine DeLandro, Cris Peters, Kelly Fitzpatrick oraz Clayton Cowles.
- Copra - Michel Fiffe. Tytuł wydany najpierw własnym sumptem, a obecnie wznowiony i kontynuowany w Image.
- Criminal - Ed Brubaker, Sean Phillips i Elisabeth Breitweiser.
- Monstress - Marjorie Liu i Sana Takeda.
- Prince of Cats - Ron Wimberly. Tytuł wydany najpierw przez DC, a obecnie wznowiony w Image.
- The Private Eye - Brian K. Vaughan i Marcos Martin. Tytuł wydany cyfrowo w Panel Sindicate i na papierze w Image.
- Rock Candy Mountain - Kyle Starks i Chris Schweizer.
- Saga - Brian K. Vaughan i Fiona Staples.
- Sex Criminals - Matt Fraction i Chip Zdarsky.
- Southern Bastards - Jason Aaron, Jason Latour, Rico Renzi i Jared K. Fletcher.
- The Walking Dead - Robert Kirkman, Charlie Adlard, Stefano Gaudiano i Russ Wooten.
- The Wicked + The Divine - Kieron Gillen, Jamie McKelvie, Matt Wilson, Dee Cunliffe, Clayton Cowles, Brandon Graham i Kevin Wada.
Źródło: 1
sobota, 14 grudnia 2019
Snyder i Soule ponownie o "Undiscovered Country"
Za nami debiut drugiego numeru serii "Undiscovered Country" autorstwa Scotta Snydera, Charlesa Soule'a i Giuseppe Camuncoliego. Twórcy ci cały czas próbują zainteresować czytelników swoim dziełem, więc nic dziwnego, iż pojawił się kolejny wywiad z nimi w roli głównej. Co tym razem ujawnili?
Snyder zaskoczył mówiąc o inspiracjach, jakie prowadziły twórców przy projektowaniu terenów USA po wieloletniej izolacji. Mamy tu co prawda między innymi zmutowane monstra czy poruszające się miasta, lecz wszystko to zostało zaprojektowane jako ciąg logicznych wydarzeń. Przykładowo, już na pierwszy rzut oka widać z czego zmutowały zwierzęta czy jaki jest motyw przewodni miejsc, do których mamy okazję zajrzeć. Soule określił to mianem "Gwiezdnych Wojen" w północnoamerykańskim folklorze. Co więcej, każdy rejon USA, w którym znajdą się bohaterowie "Undiscovered Country", da się poznać i bez tabliczek informujących, gdzie obecnie się dzieje akcja. Natomiast to dlaczego dany rejon zmienił się tak, a nie inaczej, ma być każdorazowo wyjaśniane czytelnikom.
Przedstawiony w pierwszym numerze Sam Elgin ma być ważnym bohaterem komiksu, lecz twórcy ostrzegają, że nie jest on najlepszym źródłem informacji i wiedzy historycznej. Widzi on nieraz tereny USA takie, w jakich chciałby żyć i nie ma to całkowitego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Z kolei wcześniejsza relacja Daniela i Charlotte, która została zasygnalizowana nieco wcześniej, doczeka się rozwinięcia w trzecim i czwartym numerze. Zwłaszcza mężczyzna okaże się pełen zaskoczeń, ponieważ skrywa on sporo sekretów.
Zapytany o podobieństwa względem miniserii "Batman: Last Knight on Earth", która również dzieje się na postapokaliptycznych terenach USA, Snyder powiedział iż "Undiscovered Country" jest bardziej autorską wizją, której nie ograniczały pewne reguły, jakimi rządzą się opowieści o Mrocznym Rycerzu.
Komiks ma dawać czytelnikowi szansę samodzielnie ocenić to, czy wizja danych postaci na to, jak powinny wyglądać Stany Zjednoczone, jest godna poparcia czy też nie. Główni bohaterowie mają możliwie jak najmniej politykować.
Soule podkreślił, że Giuseppe Camuncoli narysował 25 numerów serii "Darth Vader" dla Marvela i nie złapał wówczas praktycznie żadnych opóźnień. "Undiscovered Country" ma zaplanowane przerwy między story-arcami, lecz prawdopodobnie nie będą one trwać zbyt długo.
Twórcy komiksu mają rozpisane najważniejsze wydarzenia jakie chcą przedstawić i ich zdaniem, może to zająć zarówno 30 jak i 50 numerów. Istotne jest jednak to, że na podstawie tego zbioru pomysłów chcą oni oprzeć filmową serię "Undiscovered Country", o ile któreś studio postanowi wyłożyć pieniądze na jej realizację. Przypomnę, że twórcy sprzedali za milion dolarów prawa do ekranizacji swojej serii, lecz do jakichkolwiek konkretów droga jeszcze bardzo daleka.
Soule twierdzi, że CIA podobno faktycznie rozpatrywało kiedyś hipotetyczny scenariusz polegający na całkowitym zamknięciu granic USA.
Źródło: 1
"Fire Power" - nowa seria autorstwa Roberta Kirmana
"Fire Power" - tak nazywać się będzie nowa seria autorstwa Roberta Kirkmana, która już w maju przyszłego roku zamelduje się na sklepowych półkach. Skład odpowiedzialny za warstwę graficzną z miejsca sprawił, że tytułem tym mocno się <uwaga, suchar> zajarałem.
Za "Fire Power" stoją Robert Kirkman oczywiście jako scenarzysta, Chris Samnee ("Daredevil") w roli rysownika oraz Matt Wilson ("The Wicked + The Divine"), który zajmować będzie się nakładaniem kolorów.
Seria ma opowiadać losy Owena Johnsona, który w poszukiwaniu prawdy o swoich biologicznych rodzicach wyrusza w podróż do Chin. Tam trafia do tajemniczego klasztoru Shaolin, gdzie dowiaduje się, że tamtejsi uczniowie szkolą się w rzucaniu... fireballami. Wkrótce okazuje się, że Owen nie tylko może pojąć tę sztukę, ale i od niego zależeć będzie los świata.
Pod poniższym linkiem źródłowym znajdziecie kilka udostępnionych plansz z komiksu.
Źródło: 1
piątek, 13 grudnia 2019
Czas Nienawiści #1 (Ales Kot/Danijel Zezelj/Jordie Bellaire)
”Czas Nienawiści” to tytuł, którego w naszym kraju raczej nie
spodziewałem się kiedykolwiek ujrzeć, a tymczasem wydawnictwo Non Stop Comics
ponownie zaskoczyło. Wywołało przy tym cudowny ból dupki anonimowych,
internetowych oszołomów z prawej strony, którzy po zapoznaniu się z opisem
komiksu (lub też nawet tego nie dali rady zrobić) już wydali na niego wyrok. No
bo jak to tak można? Komiks o kobietach? I w dodatku homoseksualnych?
ABSURDALNE!!! Czy można sobie wyobrazić lepszą zachętę do sięgnięcia po dany tytuł
niż urojenia smutnego prawaka? :) Mnie na szczęście zachęcać nie trzeba było,
ponieważ tytuł ten widniał od jakiegoś czasu na mojej liście zakupów, tyle
tylko że w wersji oryginalnej. Zapowiedź rodzimego wydania niejako
przyspieszyła sprawę, bo nie ukrywam - ”Czas
Nienawiści” trochę czasu na mojej ”liście życzeń” spędził. Wszystko to z
powodu tego, iż jakiś czas temu po lekturze trzech pierwszych zeszytów, nie
byłem stuprocentowo przekonany do wizji Kota.
środa, 11 grudnia 2019
Czy Paul McCartney faktycznie nie żyje?
W kwietniu przyszłego roku Image Comics opublikuje powieść graficzną "Paul is Dead", opartą na znanej w Wielkiej Brytanii teorii spiskowej i miejskiej legendzie.
Wspomniana legenda mówi o tym, że Paul McCartney zginął w wypadku samochodowym w 1966 roku, lecz nie tylko nie powiedziano o tym mediom, ale także zastąpiono go sobowtórem, który ma na imię William Campbell. "Paul is Dead" przeniesie nas właśnie w to miejsce. Fabuła skupi się na Johnie Lennonie, który nie może uwierzyć w śmierć przyjaciela i uważa, że nie był to przypadek. Wraz z Ringo Starrem i Georgem Harrisonem zaczyna dokładnie badać ostatnie godziny życia McCartney'a.
"Paul is Dead" trafi do sprzedaży 22 kwietnia przyszłego roku.
Źródło: 1
Joshua Luna oskarża brata o manipulacje i nadużycia
Joshua Luna coś nie ma ostatnio dobrej passy. Pół roku temu wspominałem, że oskarżył on włodarzy wydawnictwa Image o to, że celowo opóźniają wydanie jego komiksu i jest to spowodowane nietolerancją ze względu na kolor skóry. Tym razem współtwórca takich komiksów jak "Girls", "The Sword", "Whispers" czy "Ultra" rzucił kolejne oskarżenia, tym razem na własnego brata.
Joshua (na zdjęciu z lewej) napisał na Twitterze, że Jonathan negocjował niekorzystne dla niego kontrakty, co zmuszało go do mieszkania razem z bratem, a także zniechęcał go tworzenia oraz wydawców do sięgania po jego autorskie projekty. Do tego miało często dochodzić do aktów przemocy psychicznej, zarówno we wspólnym mieszkaniu jak i na licznych konwentach.
Jonathan Luna, którego seria "20XX" właśnie zadebiutowała w barwach Image, odpowiedział iż co prawda nie jest idealną osobą, to jednak Joshua jego zdaniem robi z siebie ofiarę i pisze o zdarzeniach, które nigdy nie miały miejsca.
Niemniej wygląda na to, że bracia Luna nie stworzą już żadnego wspólnego projektu.
Źródło: 1
wtorek, 10 grudnia 2019
Nienawidzę Baśniowa #4: Konali krótko i płaczliwie (Skottie Young)
Odnoszę wrażenie, że co jak co, ale
dorzucenie serii ”Nienawidzę Baśniowa”
do oferty Non Stop Comics było dla wydawnictwa strzałem w dziesiątkę. Kolorowa,
świetnie narysowana i zabawna seria o dość nietypowej jednak tematyce ukazywała
się w Polsce między wrześniem 2018 i listopadem 2019, co daje bardzo przyzwoite
tempo kolejnego tomu co 3-4 miesiące. Z całego katalogu NSC z ostatnich
dwunastu miesięcy nie sposób znaleźć drugiego tytułu, który mógłby się
poszczycić podobną szybkością ukazywania się. Z pojawiających się w Internecie
licznych recenzji wywnioskować można, że znakomita większość ich autorów nie
próbowała robić z ”Nienawidzę Baśniowa”
nie wiadomo jakiego arcydzieła. Nic dziwnego, gdyż ten komiks nim
najzwyczajniej w świecie nie jest. To przyzwoity tytuł, niosący ze sobą masę
niezobowiązującej zabawy, ale nic ponadto. I bynajmniej nie robię z tego
żadnego zarzutu – właśnie w takiej formie cykl autorstwa Skottiego Younga
wciągałem bez żadnego większego zastanawiania się, lecz oczywiście z małym kręceniem
nosem na to i czy tamto po drodze. No i wreszcie nadszedł czas premiery
czwartego i zarazem ostatniego tomu, zatytułowanego ”Konali krótko i
płaczliwie”.
niedziela, 8 grudnia 2019
Jedynki pod lupą #41
Na papierze listopad prezentował się naprawdę nieźle - Image Comics wypuszcza pięć nowych serii, spośród których z trzema wiązałem bardzo wysokie oczekiwania. Czy twórcom udało się je zaspokoić? O tym w dzisiejszej odsłonie "Jedynek pod lupą", do lektury której serdecznie zapraszam.
piątek, 6 grudnia 2019
Z archiwum Image #71 - Gen13/Generation X
Crossovery międzywydawnicze to w
świecie komiksów nic nadzwyczajnego. Bawił się w to chyba każdy, a i dziś takie
DC Comics nie boi się wysłać Ligę Sprawiedliwości do starcia z Power Ranwers czy
uczynić z Batmana dobrego ziomka Wojowniczych Żółwi Ninja. Oczywiście spotkania
z herosami z innych wydawnictw zdarzało się również w historii Image Comics,
czego mieliśmy okazję być świadkami w marcu 2006 roku, gdy nieistniejąca już
Mandragora wydała w naszym kraju komiks ”Spawn/Batman”
Franka Millera i Todda McFarlane’a. Oczywiście takich akcji było więcej. Studio
Top Cow wysyłało Witchblade czy The Darkness do uniwersum Marvela czy na
spotkania z Red Sonją, zaś Invincible Roberta Kirkmana spotkał na swej drodze
między innymi Spider-Mana, a Savage Dragon ścierał się z Megaton Manem. W
latach dziewięćdziesiątych było także niezwykle głośno o crossoverze ”Deathmate”, gdzie postacie z Extreme
Studios oraz WildStormu spotykały bohaterów z Valiant Comics i przyłożyły dużą
cegiełkę do bankructwa ostatniego z wymienionych. O tym może jednak wspomnę
kiedy indziej. Dziś rzucimy okiem na rok 1997 i jeden z wielu przykładów
współpracy Image z Marvelem.
John Layman zapowiada crossover "Chew" i "Outer Darkness"
Scenarzysta John Layman zapowiedział, że w marcu przyszłego roku dojdzie do spotkania bohaterów jego dwóch serii z Image Comics - zakończonego już "Chew" i publikowanego "Outer Darkness".
Pierwszy numer miniserii "Outer Darkness/Chew" pojawi się na sklepowych półkach 4 marca 2020 roku. Tytuł liczyć będzie sobie trzy numery, zaś za warstwę graficzną odpowiedzialni będą stali rysownicy obu crossoverowych tytułów - Rob Guillory oraz Afu Chan. Layman nie zdradził szczegółów na temat fabuły miniserii, lecz zdradził, iż nie będzie to zagrywka w stylu "nieznanej dotąd przygody Tony'ego Chu". Trochę przeczą temu udostępnione strony przykładowe autorstwa Chana, ale ufam słowom scenarzysty. Wspomniany preview możecie znaleźć klikając w poniższy link źródłowy.
Źródło: 1
środa, 4 grudnia 2019
Moje #104
Odebrałem sobie dziś z paczkomatu przesyłeczkę od ATOM Comics. W środku aż siedem komiksów z mojego ulubionego wydawnictwa, w tym też parę zasilających zasoby rubryki "Z archiwum Image". Nie zapowiada się niestety, by w najbliższych miesiącach tak obfity update kolekcji dzięki ATOMkom miał się powtórzyć.
Na początek wydania zbiorcze. Z jednej z niedawnych promocji weekendowych kupiłem "The Few" Seana Lewisa. Obok efekt mojego końca cierpliwości dla wydawnictwa Taurus Media - 28 tom "Żywych Trupów" już kupiony w oryginale i tak mam zamiar dojechać do końca tego cyklu.
poniedziałek, 2 grudnia 2019
Finał "Paper Girls" od Non Stop Comics w grudniu
Wydawnictwo Non Stop Comics poinformowało, że w grudniu opublikuje tylko jeden komiks, ale za to jaki! Będzie to szósty i zarazem ostatni tom serii "Paper Girls". Okładka, opis oraz link do przedsprzedaży poniżej.
Długo wyczekiwany finał jednej z najlepszych współczesnych serii komiksowych! Dziewczyny wyruszają w ostatnią, emocjonującą podróż. Tego nie można przegapić!
NAGRODY:
4 x Nagroda Eisnera
Nagroda Harveya
NOMINACJE:
2 x Nagroda Hugo
Nagroda Eisnera
Tłumaczenie: Bartosz Sztybor
Ilustrator: Cliff Chiang
Liczba stron: 144
Format: 170 × 260 mm
Oprawa: miękka
Data wydania: 6 grudnia 2019
Wydanie: I
ISBN: 978-83-8110-929-1
Cena okładkowa: 44 zł
Komiks możecie zamawiać między innymi TUTAJ.
Kolejny projekt Brubakera i Phillipsa
Na stronie Amazonu pojawiła się już oferta, zaś Sean Phillips potwierdził ją na swoim Instragramie - w maju przyszłego roku do sprzedaży trafi kolejna powieść graficzna autorstwa Eda Brubakera i zilustrowana właśnie przez wspomnianego artystę. Nazywać się będzie "Pulp", liczyć ma 72 strony wydane w twardej oprawie. Niestety nie wiadomo czy historia będzie osadzona w świecie z serii "Criminal", ani także czy poniższa grafika pochodzi z owego komiksu (pojawiła się na Instagramie Phillipsa już po zapowiedzi "Pulp").
Źródło: 1
Subskrybuj:
Posty (Atom)