poniedziałek, 11 listopada 2019

"Criminal #2" - opis i przykładowe plansze

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, pod koniec obecnego miesiąca do sprzedaży trafi drugi tom serii "Criminal" od wydawnictwa Mucha Comics. W dalszej części posta możecie zapoznać się z najważniejszymi danymi technicznymi oraz przykładowymi planszami. Ja przy okazji z miejsca polecam zainteresować się tym komiksem, bo zwłaszcza "Fatalna noc" to kawałek rewelacyjnego komiksu.
Criminal #2: Umarli i umierający/Fatalna noc
Scenariusz: Ed Brubaker
Ilustracje: Sean Phillips
Kolory: Val Staples
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Wydawnictwo: Mucha Comics
Liczba stron: 224
Format: 180 mm x 275 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN 978-83-65938-71-8
Wydanie pierwsze
Cena okładkowa: 89,00 zł
Premiera: 28 listopad 2019

Criminal to jeden z najbardziej cenionych komiksów kryminalnych dwudziestego pierwszego wieku, zdobywca sześciu nagród Eisnera i dwóch nagród Harveya, w tym dla najlepszego scenarzysty i najlepszej nowej serii. Prawdziwy tryumf niezawodnego duetu twórców – Eda Brubakera i Seana Phillipsa – w których imponującym dorobku znajdują się także takie tytuły jak The Fade Out (Zaćmienie), Fatale, Velvet, Incognito i Sleeper.

Drugi tom zawiera kolejne z pozoru niezwiązane ze sobą historie, które przeplatają wątki, miejsca i postaci, wciągając czytelnika coraz bardziej i głębiej w zimny, acz niezwykle żywy świat przestępców.

W Umarłych i umierających piękna i pozbawiona złudzeń kobieta wraca do domu w poszukiwaniu zemsty, stając pomiędzy dwoma najlepszymi przyjaciółmi, z których jeden to syn miejskiego króla zbrodni. Jaką rolę odgrywa w tym niebezpiecznym trójkącie nękany wspomnieniami wojny Tegg Lawless? Umarli i umierający to jedna historia, trzy punkty widzenia i powrót do szalonych lat siedemdziesiątych.

Wiele lat temu Jacob Kurtz – bohater Fatalnej nocy – porzucił przestępcze życie, w którym się wychował, by zostać szczęśliwym mężem. Jednak kiedy policja uczyniła go głównym podejrzanym straszliwej zbrodni, jego świat legł w gruzach. Teraz Jacob jest cieniem dawnego siebie. Cierpiący na bezsenność wędruje nocami po mieście, aż do jednej feralnej nocy, kiedy trafia w niewłaściwe miejsce w chwili, która popchnie go ku krętej ścieżce wiodącej od seksu do porwania, napadu i morderstwa.

„Dzieła Brubakera i Phillipsa zawsze wyprzedzały swoje czasy o jakieś osiem lat”.
– Brian K. Vaughan

„Brubaker i Phillips wyznaczają najwyższy standard kryminalnych serii komiksowych”.
– Warren Ellis

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Criminal vol. 2 #1-7.
Źródło: Facebook

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza