czwartek, 14 czerwca 2018

Image na ekranach #97

Dużo dzieje się wokół serialu "The Walking Dead" i wydaje się, że zapowiadane przez twórców trzęsienie ziemi wywołane odejściem Andrew Lincolna równie dobrze może być początkiem nowej jakości w produkcji, jak i jej końcem.
Stacja AMC na razie robi dobrą minę do złej gry i ustami Seana Sullivana ogłasza, jak mocno zadowodolone jest z wyników osiąganych przez obie "trupie" produkcje. Trochę racji w tym jest, bo po zmianie showrunnerów "Fear the Walking Dead" zalicza obecnie wyniki o około 14% lepsze niż rok wcześniej, ale główny serial notuje najgorszą oglądalność od sezonu drugiego. Sullivan jednak twierdzi, że AMC widzi długą przyszłość dla swojego hitowego serialu i podkreśla, że wśród produkcji kablowych nadal jest to jedna z dwóch najmocniejszych pozycji (obok "Gry o Tron" naturalnie).

Prace na planie sezonu dziewiątego ruszą lada moment i Sullivan uważa, że jest na co czekać. Nie potwierdził jednak pogłosek o przeskoku czasowym i coraz mocniejszym odejściu od materiałów komiksowych. Warto jednak podkreślić, że w obsadzie doszło do kolejnych zmian. Avi Nash  (Siddiq) oraz Callan McAuliffe (Alden) zostali awansowani do regularnej obsady. Ten pierwszy ma genezę komiksową, ale oprócz imienia nijak nie przypomina postaci z kart serii Roberta Kirkmana. Drugi jest postacią wykreowaną na potrzeby serialu.

Źródła: 1 i 2
------------------------------------------------------------------------------------------
Gra komputerowa "Overkill's The Walking Dead" ma datę premiery. Ta została ustalona na 6 listopada (USA) i 8 listopada (świat). Pojawiły się także trailery przedstawiające dwie kolejne, grywalne postacie.
------------------------------------------------------------------------------------------
"Kick-Ass" doczeka się swojej planszówki. Szczegóły poniżej.
------------------------------------------------------------------------------------------
I na koniec wyniki oglądalności ostatnich dwóch odcinków pierwszej części obecnego sezonu "Fear the Walking Dead":

4x07 - około 1 971 000 widzów (spadek o 14,53%)
4x08 - około 2 320 000 widzów (wzrost o 17,71%)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz