Ostatni dzień miesiąca oznacza nic innego, jak kolejną odsłonę "Deviacji". 2/5 zajmie dzisiaj Lottie Person z komiksu "Snotgirl" i już teraz mogę Wam zdradzić, że postać ta może zdominować całkowicie październikową edycję tej rubryki. DeviantArt zakochał się bowiem w tej komiksowej postaci. Po więcej zapraszam oczywiście do rozwinięcia posta.
niedziela, 30 września 2018
Podsumowanie wyników sprzedaży Diamond Comics z sierpnia
Kolejny miesiąc z rzędu Image Comics jakoś bez szału na listach sprzedaży. Tym razem co prawda w sekcji wydań zbiorczych nie było aż takiej tragedii, lecz kolejny raz wydawnictwo nie osiągnęło 10% udziału na rynku. Szczegóły jak zwykle w rozwinięciu posta.
Ruszył grudniowy preorder na ATOM Comics
Bardzo szybko ruszył grudniowy preorder na stronie ATOM Comics - jeszcze nie zdążyłem wyjść ze szpitala, a już był dostępny. Czas najwyższy przyjrzeć mu się dokładniej, bo znalazło się w nim miejsce dla kilku naprawdę ciekawie zapowiadających się projektów.
Jak zwykle rozpocznie się kilka nowych serii i miniserii. Najciekawiej chyba zapowiada się nowy projekt Kierona Gillena, zatytułowany "Die". Jednakże nie mam żadnych wątpliwości, że najlepiej sprzeda się "Spawn Kills Everyone Too". Oprócz tego warto wspomnieć o "Freeze", "Hardcore", "Self-Made" oraz nowym projekcie Marka Millara - "Prodigy". Ten ostatni dostępny jest w siedmiu wariantach okładkowych.
Nie samymi premierami człowiek żyje. W grudniu pojawi się także kilka innych, ciekawych zeszytów. Do finału dojdą miniserie "Cold Spots" oraz "Hey Kids! Comics!". Nowych numerów doczekają się takie tytuły jak "Head Lopper" czy "Outcast".
Wśród wydań zbiorczych znalazło się miejsce dla czegoś w promocyjnej cenie dziesięciu dolarów. O ile kupna "Aphrodite V" jakoś szczególnie Wam nie polecam, bo to szrot, tak już "Farmhand" Roba Guillory'ego wygląda bardzo apetycznie. W standardowych cenach dostać możecie drugi tom "Ice Cream Man", piątą odsłonę "Paper Girls", zbiorcze wydanie "Paradiso", trzeci tom "Seven to Eternity" oraz finałowa, szósta odsłona "Wayward". Zamawiać już możecie także rzeczy, które ukażą się dopiero w styczniu i są to "New World" oraz "Stellar".
Znalazło się także miejsce dla niego bardziej wypasionych trejdów. Pierwszym, który rzucił mi się w oczy jest "Chronicles of Hate" w powiększonym formacie. Swojej czwartej odsłony doczeka się wznowienie "Fear Agent", zaś "Street Angel" wydane zostanie w boksie zawierającym pięć tomów w twardej oprawie. Na koniec zwróćcie jeszcze uwagę na trzeci już deluxe serii "The Wicked + The Divine".
sobota, 29 września 2018
Zapowiedzi Image na grudzień 2018
Jakiś czas temu pojawiły się zapowiedzi Image na tegoroczny grudzień. Wśród nich sporo ciekawie prezentujących projektów, ale wspomnę o tym więcej lada dzień, gdy przyjrzę się bliżej najnowszemu preorderowi na ATOM Comics. Wy tymczasem klikajcie w poniższy obrazek.
Jako że swoje zamówienie w ATOM Comics złożyłem już wczoraj, tym razem obejdzie się niesprecyzowanych planów. Do mnie z tych zapowiedzi przybędą "Farmhand vol. 1", "Ice Cream Man vol. 2" oraz "Seven to Eternity vol. 3".
Moje #90
Jak to zwykle w takich przypadkach bywa, po powrocie ze szpitala nadszedł czas ogarnąć zaległe wysyłki i zamówienia. Tym samym do kolekcji wpadło kilka nowych komiksów z Image, zarówno polsko jak i obcojęzycznych.
Dwie z czterech emefkowych premier są już w moich łapczywych rękach. Są to oczywiście pierwsze tomy "Invincible" (wyd. Egmont) oraz "Księżycówki" (wyd. Mucha Comics). Ten drugi w tradycyjnym już, nieco powiększonym formacie.
Linkowisko #155
Dobra, najwyższa pora wrócić nieco do świata żywych. Jeszcze nie jestem w pełni sił, ale mogę siedzieć w pionie dłużej niż 10 minut, więc dam radę coś poblogować. Zacznę, a jakże, od nazbieranych zaległości. Dziś w "Linkowisku" aż piętnaście tekstów, do lektury których jak zwykle zapraszam. Szczegóły poniżej.
Tym razem możecie poczytać o następujących komiksach:- Premierowa odsłona "Nienawidzę Baśniowa" oceniony został przez Paradoks, blog Kamień z Serca oraz Książkarnię.
- O trzecim tomie "Odrodzenia" piszą Menażeria oraz Szuflada.
- Czas na trzeci zbiorek serii "Głębia". Piszą o nim na łamach Panteonu oraz bloga Czytaj Komiksy.
- Ponownie przenosimy się na łamy Paradoksu, tym razem by zapoznać się z tamtejszą opinią o premierze "Księżycówki".
- Drugi raz zawitamy na gościnne łamy Książkarni, by zobaczyć jak oceniony został pierwszy tom "Invincible".
- Jak prezentuje się drugi tom "Head Loppera"? Ponownie w roli głównej blog Książkarnia.
- I kolejny raz w dniu dzisiejszym przenosimy się na Panteon. Tym razem by sprawdzić, jaką ocenę wystawiono tam "Zaćmieniu".
- Na serwisie Pop Out możecie sprawdzić, jak spodobał się tam komiks "Oblivion Song: Pieśń Otchłani #1".
- O trzecim tomie "Rat Queens" z kolei wypowiedziano się na łamach Esensji.
- Debiutujący w "Linkowisku" serwis Czytamy Kryminały pod lupę wziął serię "Zabij Albo Zgiń".
- Zaś na koniec - Herozone i tamtejsza ocena trzeciego tomu "Monstressy". Oczywiście wersji oryginalnej :)
Etykiety:
head lopper,
i hate fairyland,
invincible,
kill or be killed,
linki,
low,
monstress,
moonshine,
oblivion song,
rat queens,
revival,
the fade out
niedziela, 16 września 2018
Outcast: Opętanie #4: Pod diabelskim skrzydłem (Robert Kirkman/Paul Azaceta/Elizabeth Breitweiser)
No trochę przyszło nam
poczekać na czwartą odsłonę serii ”Outcast:
Opętanie”. ”Światełko” –
poprzedni tom cyklu – ukazał się w listopadzie ubiegłego roku i niedługo potem
pisałem w swojej recenzji, że był to w mojej ocenie najlepszy z dotychczas
zaprezentowanych zbiorów przygód Kyle’a Barnesa. Liczyłem wówczas, iż poziom
ten już nie spadnie, zwłaszcza iż jak się potem okazało, minęliśmy tym samym
półmetek całości tego komiksu. Dziś niestety muszę napisać, że przynajmniej w
moich oczach, był to jednorazowy wyskok. Czwartego tomu serii ”Outcast: Opętanie” z pewnością nie
nazwę jakimś szczególnie złym komiksem, ponieważ do tego droga jest bardzo
daleka, lecz w zamian ograniczę się do dyplomatycznego ”no po prostu mi jakoś
nie leży”. Przynajmniej częściowo, ale o tym już więcej w dalszej części
tekstu.
Moje #89
Dosłownie ostatniego dnia przed moją przymusową przerwą pojawił się kurier z komiksikami od Non Stop Comics. Jako, że premiery emefkowe i inne zaległości mam zamiar ogarnąć sobie dopiero w październiku, komiksowy wrzesień oficjalnie uważam za zamknięty. Co zatem od ostatniego update'u trafiło w moje łapska?
Z Non Stop Comics to oczywiście niedawne premiery, a więc pierwsza odsłona "Nienawidzę Baśniowa" (z rewelacyjnym tłumaczeniem Marcelego Szpaka) oraz drugi tom ciepło przyjętego "Head Loppera". Smakowity zestaw.
Jednakże wydawnictwo Mucha Comics nie spało i również opublikowało dwa zacne tomy. Jednym z nich jest ósma już "Saga", zaś drugim czwarty tom "Outcast: Opętanie".
Na koniec zaś jak zawsze przy tej okazji przypominam, że także i Wy możecie pochwalić
się swoimi kolekcjami komiksów wydawnictwa Image, totalnie niezależnie od ich wielkości. Wystarczy zrobić fotki i wysłać je
na ktymczynski[małpa]gmail.com
sobota, 15 września 2018
"Nienawidzę Baśniowa #1" - odświeżona recenzja
Niemal dokładnie 30 miesięcy temu oceniłem na blogu pierwszą odsłonę serii "Nienawidzę Baśniowa". Dziś odkurzam ten tekst, poprawiam kilka wyłapanych błędów oraz dopisuje kilka zdań o rodzimym wydaniu. Wszystko to po kliknięciu w poniższy obrazek.
O czym nie powiedział Egmont na MFKiG?
Za nami kolejna konferencja wydawnictwa Egmont, które już wielu lat na MFKiG w Łodzi urządza sobie pokaz licznych zapowiedzi, którymi zdobywa serca kolejnych czytelników oraz wywołuje marudzenie... tam gdzie się zawsze marudzi. W tym roku było odrobinę inaczej niż w ubiegłych, ponieważ wspomniano o dwóch komiksach z Image, które co prawda zapowiedziano jeszcze w maju, ale teraz przynajmniej wiemy o nich nieco więcej.
Ale jest też coś, czego się nie dowiedzieliśmy <grooooooza>
W przypadku "Invincible" potwierdzono, iż seria publikowana będzie raz na kwartał. Oznacza to, że całość zamknie się w ciągu trzech lat. Drugi tom oczywiście w grudniu.
W przypadku "Palcojada" jest już pewien kłopot. Pierwszy tom w październiku, kolejny w "pierwszym kwartale 2019 roku". To są te pewniaki. Jednakże niestety nie dowiedzieliśmy się co z tomem trzecim, a tu już są pewne problemy.
Otóż polskie wydanie "Palcojada" oparte będzie na oryginalnym HC Murder Edition. To jest zaplanowane na trzy odsłony z których jak dotąd pojawiły się dwie i trzeciej na razie nie ma nawet w zapowiedziach. Mój niepokój wzmaga też fakt, że pomiędzy wydaniem jedynki i dwójki w USA minęły 2 lata (marzec 2016-marzec 2018) i czysto teoretycznie, na tom trzeci oryginału możemy czekać nawet do 2020 roku. Czy Egmont stworzy trójkę samodzielnie? Czy będzie musiał czekać na publikację oryginału? Tego niestety nie wiadomo. Mam jednak nadzieję podpytać o to, gdy już blog wróci po zbliżającej się przerwie.
Okładki: ImageComics.com
Linkowisko #154
Dziś ostatni dzień przed kolejną, wymuszoną przerwą w działaniu bloga. Dobrze by było zatem wyczyścić się z linków do najróżniejszych recenzji komiksów (ale nie tylko) z Image Comics. Tym razem jedenaście odnośników, do lektury których jak zwykle zapraszam.
Dziś zapraszam do lektury następujących tekstów:- Jest recenzja figurki! Na blogu Gruby Geek możecie poczytać o tym, jak w akcji sprawuje się plastikowe wcielenie Die Harda z Youngblood.
- "Paper Girls" w natarciu. O pierwszym tomie pisze kolejny dzisiejszy debiutant - blog Monime. Czwartemu przyglądają się Menażeria oraz Stare Konie, które wplotły tam także kilka zdań o drugim tomie "Monstressy".
- Skoro już jesteśmy przy tym drugim tytule, to o tej samej odsłonie napisano na łamach Szuflady.
- NaEkranie z kolei w kilku zdaniach podsumowało drugą odsłonę "Głębi".
- Chester z Panteonu przeczytał trzeci tom "Zabij Albo Zgiń".
- Z kolei na łamach Ostatniej Tawerny pojawił się tekst poświęcony trzeciemu wydaniu zbiorczemu "Odrodzenia".
- Czas na strefę Mucha Comics. I tutaj rządzić będzie Paradoks, który ocenił już zarówno najnowszą, ósmą odsłonę "Sagi".
- Oraz czwartą odsłonę "Outcast: Opętanie".
- Na koniec przenosimy się na łamy KZetu, gdzie oceniono "Zaćmienie".
Na dziś to wszystko. Kolejna odsłona "Linkowiska" pojawi się, gdy uda mi się już wrócić do zdrowia.
piątek, 14 września 2018
Saga #8 (Brian K. Vaughan/Fiona Staples)
W komiksowym światku USA
dramat – Brian K. Vaughan i Fiona Staples ogłosili co najmniej roczną przerwę w
publikacji kolejnych zeszytów ”Sagi”,
by móc odpocząć od intensywnej pracy (co dotyczy zwłaszcza rysowniczki) i zająć
się innymi projektami. Po ujawnieniu tej informacji Ziemia zatrzęsła się w
posadach, a z każdego kontynentu słychać było donośny szloch… Nie no,
oczywiście nic takiego nie miało miejsca. Ale faktem jest, że news ten spadł na
nas jak grom z jasnego nieba i chociaż jest to jeden z tych przypadków, gdy nie
mam żadnych wątpliwości, iż komiks koniec końców wróci na sklepowe półki, to
jednak – nie zawaham się tak stwierdzić – kilkaset tysięcy ludzi na całym
świecie będzie na moment ten mocno czekało. W tym także liczni wydawcy, a wśród
nich Mucha Comics. My co prawda doczekaliśmy się właśnie premiery tomu ósmego,
więc przed nami jeszcze jedna odsłona, ale z pewnością i polscy czytelnicy
odczują skutki tymczasowego zawieszenia cyklu.
czwartek, 13 września 2018
Foto-felieton: porcja bólu dla PRAWDZIWYCH KOLEKCJONERÓW!!!
Przepraszam, to było silniejsze ode mnie.
Gdy dziś na grupie Facebookowej "Komiksy bez granic" pojawiła się reklama innej, zatytułowanej Kolekcjonerzy Komiksów - sekcja pro, skojarzenia zaczęły mi się zasuwać same. Żeby nie było żadnych wątpliwości - nie mam nic przeciwko kolekcjonerom, którzy starają się zdobyć możliwie jak najlepiej zachowane komiksy, rzadkie egzemplarze i inne rarytasy, którymi potem bez wahania się chwalą, nierzadko przyprawiając innych o zazdrość. Lecz jak to w każdej grupie, są ludzie i ludziska. Gdy jeszcze posiadałem konto na forum G... eee... na pewnym internetowym forum, zauważyłem w niektórych tematach masę gromów i pomyj wylanych na wydawców, sprzedawców, kurierów i każdego, kto się napatoczył właśnie przez "kolekcjonerów". Chodzi mi tu o ludzi, którzy jednocześnie domagają się produktu jak najtańszego, jednocześnie wymagając od niego (jak i producenta lub sprzedającego) stanu lepszego niż przysłowiowa "igła". Mam tu też na myśli osoby, którym przeszkadza wszystko - często rzeczy, o których masa innych osób nawet by nie pomyślała.
W dalszej części posta pokażę Wam kilka autentyków dotyczących jakości wydania polskich wersji komiksów z Image, a potem dorzucę także parę zdjęć z wydań USA, by pokazać, że "problem" nie dotyczy tylko naszego rynku. Całość w zamierzeniu ma charakter humorystyczny i byłoby fajnie, gdyby tak to zostało odebrane.
Top Cow przywróci "The Darkness" w 2019 roku
Po tym, jak kilka lat temu studio Top Cow postanowiło wysłać Jackiego Estacado na emeryturę, niesmak utrzymywał się bardzo długo. Przypomnę, że seria
"The Darkness" zakończyła się w sposób otwarty, bo Top Cow miało wydać
jeszcze miniserię autorstwa Davida Hine'a z rysunkami bodaj Jeremy'ego
Hauna. Projekt spadł ze świecznika, bo Haun mocno pożarł się z
włodarzami Top Cow i zerwał kontrakt
(dlatego też jego "The Beauty" ukazuje się w głównym Image, a nie Top
Cow). Hine został w trudnej sytuacji, ale dano mu nowego rysownika -
Stjepana Sejica. Miniserię okrojono do trzech zeszytów, ale akurat wtedy
Sejic odniósł kontuzję pleców i nie mógł rysować. Ostatecznie
scenarzysta otrzymał do dyspozycji dwa numery "Witchblade" (#180-181) do
przedstawienia swojej historii.
W przyszłym roku, Estacado powróci. Ale... podobno nie do końca tak, jak można o tym pomyśleć.
Matt Hawkins - niestety wciąż szefujący obecnie studiem Top Cow - poinformował na Twitterze, że w przyszłym roku "The Darkness" powróci na sklepowe półki. Zaprezentowano wstępny szkic autorstwa Toma Grindberga, który najprawdopodobniej będzie rysownikiem serii. Scenarzystą, niestety, będzie sam Hawkins. Jak dla mnie jest to wystarczający powód, by nie czekać na dalszy rozwój sytuacji.
Jednakże z kronikarskiego obowiązku: w serii pojawiać ma się Jackie Estacado, lecz nie w roli, do jakiej nas przyzwyczajono. Czyżby nowy nosiciel artefaktu? Swoje występy zaliczyć ma także Sara Pezzini, o której ewidentnie zapomniano przy niedawnym, średnio udanym restarcie "Witchblade".
Źródło: CBR
wtorek, 11 września 2018
Brian K. Vaughan ponownie o przerwie w publikacji "Sagi"
Jak już zapewne słyszeliście, wraz z numerem 54, seria "Saga" udała się na znacznie dłuższe niż zazwyczaj wakacje. Wieść ta odbiła się szerokim echem wśród fanów i zapewne dlatego też Brian K. Vaughan kolejny raz udzielił wywiadu w którym tłumaczył się z takiej, a nie innej decyzji.
Vaughan po raz kolejny podkreślił, że przerwa wynika przede wszystkim z dbałości o Fionę Staples. Scenarzysta podkreślił, iż artystka nie tylko rysuje kolejne zeszyty, ale także sama je koloruje oraz jest swoistym designerem. Vaughan bowiem w swoich scenariuszach nie narzuca jej niemal niczego: układu kadrów, wyglądu postaci i tak dalej. Przypomina on sytuację z Ghusem - bardzo lubianą postacią, którego wygląd to w 100% autorskie dzieło Fiony Staples.
Gdy "Saga" wróci na sklepowe półki, czytelnicy mogą spodziewać się jeszcze większego nacisku na małą Hazel. Vaughan od początku powtarzał, że jest to jej historia i nie powinno dziwić, że dziewczynka będzie coraz bardziej w centrum uwagi. Scenarzysta przy okazji nie ukrywa, że kilka wątków w komiksie zostało zainspirowanych przez jego rozmowy z własnymi dziećmi.
Zapytany o często porównywania "Sagi" do "Gwiezdnych Wojen" oraz "Gry o Tron", scenarzysta przyznał, że tego drugiego tytułu nigdy nie czytał ani nie oglądał.
Lying Cat, która swego czasu stała się nawet popularnym memem, to także całkowicie projekt Fiony Staples. Vaughan w scenariuszu opisał ją jako "stworzenie wyczuwające kłamstwa". Twórca nieustannie jest zaskakiwany tym, jak często rzeczy z "Sagi" spotykają się z niezwykle ciepłym przyjęciem fanów.
Źródło: Daily Dot
W grudniu ruszy nowa seria Kierona Gillena
Lecz nie, nie będzie to zapowiadane od paru lat "The Ludocrats". Tym razem scenarzysta łączy siły ze znaną głównie z pracy dla Marvela oraz Boom! Studios Stephanie Hans i oferuje czytelnikom "Die". Będzie to utrzymana w klimatach fantasy seria, której teaser znajdziecie poniżej, zaś w dalszej części posta znalazło się miejsce dla informacji wyciągniętych z wywiadu, jaki w sprawie komiksu udzielili jego twórcy.
niedziela, 9 września 2018
Jedynki pod lupą #26
W sierpniu Image nie zaskoczyło nas jakąś szczególnie dużą ilością premierowych tytułów. Tych naliczyłem tym razem cztery (w tym jedna bardzo mocno przeze mnie wyczekiwana) i o każdym z nich napiszę parę słów. Znajdziecie je oczywiście w dalszej części posta, do którego już teraz serdecznie zapraszam.
sobota, 8 września 2018
Image na ekranach #105
Powolutku, ale do przodu posuwają się prace nad nowym, filmowym wcieleniem "Spawna". Todd McFarlane ujawnił, kto będzie odpowiedzialny za stworzenie designu tytułowej postaci i jest to ktoś, kto... pracował przy niesłanej ekranizacji z 1997 roku.
Kevin Smith krótko o swojej historii w "Hit-Girl"
W 13 numerze serii "Hit-Girl" rozpocznie się czwarty już story-arc. Tym razem jego autorami będą Kevin Smith (scenariusz) oraz Pernille Ørum (rysunki). Ujawniono także okładkę wspomnianego zeszytu, a jej autorem jest Francesco Francavilla.
Historia nosić będzie tytuł "The Golden Rage of Hollywood" i podobnie jak wcześniejsze opowieści, także i tutaj będziemy mieli do czynienia z komiksem zaplanowanym na cztery odsłony. Główna bohaterka naturalnie trafia do Hollywood, którego ulice spłyną szybko krwią. Kevin Smith pisał scenariusze do tej historii w trakcie rekonwalescencji po swoich niedawnych problemach zdrowotnych i jak twierdzi, miało to dla niego sporą wartość terapeutyczną. Pernille Ørum, która jest znana dotąd najlepiej z pracy przy "DC Super Hero Girls", tutaj mogła wykazać się wreszcie zupełnie odmiennym stylem rysowania i podobno wyszło jej to znakomicie.
Run Kevina Smitha rozpocznie się w styczniu przyszłego roku. Obecnie na łamach serii publikowana jest historia autorstwa Rafaela Albuquerque.
Źródło: CBR
czwartek, 6 września 2018
Felieton: "Spawn", który nie chce dać się ugryźć
Co prawda nie wiem, skąd wzięły się te nadzieje, jednakże zauważyłem iż po każdej turze zapowiedzi od wydawnictwa Non Stop Comics pojawia się jęk zawodu z powodu tego, że wśród ogłoszonych tytułów nie ma "Spawna". Być może umknęły mi jakieś słowa którejś z osób kierujących tym wydawnictwem, jakoby byli zainteresowani sprowadzeniem przygód Ala Simmonsa (lub też Jima Downinga) do naszego kraju. Być może jednak jest to po prostu sentymentalny płacz pokolenia legendarnego TM-Semica, który sprowadził serię tę nad Wisłę i publikował ją od 1997 do 2001 roku, zaś potem w latach 2004-2007 kontynuowała ją Mandragora.
W dzisiejszym tekście chciałbym na chwilę pochylić się nad tym, dlaczego uważam iż podjęcie ewentualnej decyzji na temat ponownego sprowadzenia "Spawna" do naszego kraju jest... co najmniej trudna.
No bo umówmy się, gdzie by tu zacząć?
środa, 5 września 2018
Ruszył listopadowy preorder na ATOM Comics
Jakiś czas temu ruszył najnowszy preorder na stronie sklepu ATOM Comics. Najwyższa więc pora przyjrzeć się temu, co możecie znaleźć tam w ofercie wydawnictwa Image. I tym samym niemal uda mi się nadrobić wrześniowe zaległości :)
Zaczynamy oczywiście od nowości. Trzy z nich zdecydowanie przykuły moją uwagę samymi opisami i są to "Auntie Agatha Home For Wayward Rabbits", "Middlewest" oraz "Outer Darkness". Nie przekonały mnie zbytnio zapowiedzi "Bitter Root" oraz "Warning", ale i tak wspominam o tych komiksach.
Z rzeczy nie będących nowościami, warto zwrócić uwagę na powrót "Low", finałowe odsłony miniserii "The Magic Order", "New World" i "Proxima Centauri", a także kolejny one-shot ze świata "The Wicked + The Divine".
Stosunkowo niewiele ciekawych rzeczy można doszukać się w sekcji wydań zbiorczych. Na pewno rzuca się w oczy antologia "24 Panels" i myślę, że zdecydowanie warto zwrócić na nią uwagę. Oprócz tego zatrzymałem swój wzrok przy zbiorczych edycjach "Crude", "Flavor", "Outpost Zero", drugim tomie "The Realm", trzecim "Stray Bullets: Sunshine & Roses" oraz nowej odsłonie "Underwinter" Ray'a Fawkesa. Jest jeszcze "Street Angel vs Ninjatech HC", które jednak... liczy 40 stron :)
Jeśli chodzi o bardziej wypasione wydania zbiorcze, w najnowszych zapowiedziach pojawiło się kilka ciekawych rzeczy, chociaż nie wszystkie są zaplanowane na listopad. Daty będę podrzucać w nawiasach. Swojego kompedium, czy raczej compugdium - doczeka się webkomiks Mike'a Nortona "Battlepug" (styczeń 2019). Ogłoszono także wydania deluxe serii "Injection" oraz drugą odsłonę "Rat Queens" w takim formacie (oba listopad). Zaś za nieco ponad stówkę możecie nabyć "Solid State" z podpisem jednego z twórców (również listopad).
Pojawiło się także kilka zapowiedzi dla gadżeciarzy. Skybound rzuci na rynek kilka nowych wzorów koszulek. Będą one powiązane z "Die! Die! Die!" oraz "The Walking Dead" w dwóch wzorach. Pojawi się także szereg przypinek, z których wybrałem dwie, które najbardziej mi się podobały. Jedna i druga.
Katalog Non Stop Comics ujawniony!
Wydawnictwo
Non Stop Comics ujawniło swój katalog na najbliższych kilka miesięcy. W
ofercie nie ma może aż tak dużo pozycji z Image jak w pierwszej połowie
roku, ale i tak jest na co czekać. Szczegóły znajdziecie w rozwinięciu
posta.
wtorek, 4 września 2018
Deviacje #59
Lekki poślizg zaliczają również "Deviacje", ale i to już nadrabiam. Czas na pięć kolejnych fan-artów z postaciami z komiksów Image (oraz seriali). Tym razem znalazło się miejsce zarówno dla fanów klasyki, trupów jak i cosplayu. Zapraszam do rozwinięcia posta.
Linkowisko #153
Ok, czas wrócić nieco do życia i nadrobić przynajmniej część zaległości. Zacznę od kolejnej odsłony "Linkowiska", do której uzbierała się strasznie duża ilość materiałów. Będzie tego dokładnie 26 linków, więc macie co czytać. Plus także jeden podcast. Wszystko to oczywiście znajdziecie poniżej.
O czym to tym razem pisali recenzenci?- O trzecim tomie "Zabij Albo Zgiń" napisano aż w sześciu miejscach. Są to: Panteon, Aleja Komiksu, Menażeria, blog Geek Kocha Najmocniej oraz blog Łukasza Wasilewskiego. Z kolei wszystkie trzy dotychczasowe tomy podsumowano na Ex Libris Marty.
- Czas na "Paper Girls". Czwartą odsłonę serii oceniono na Betoniarce, Movies Room i Paradoksie, zaś trzecią - na łamach Głosu Kultury.
- Przechodzimy do "Głębi". Najnowsza odsłona tego cyklu podsumowana została na łamach Menażerii, Szortalu i bloga Geek Kocha Najmocniej.
- Kilka kolejnych ocen podłapały i bohaterki "Rat Queens". Paradoks napisał kilka zdań o tomie trzecim, Panteon zaś dorzucił do tego jeszcze drugi.
- Jak zwykle cieszą mnie przebijające się tu i ówdzie opinie o "Chew". Tom dziewiąty pod lupę wzięli Anonimowy Grzybiarz oraz KZet.
- "Oblivion Song: Pieśń Otchłani #1" zrecenzowano z kolei na blogu POP Out oraz łamach serwisu Pad Portal.
- Wydany przez Mucha Comics tom "Zaćmienie" oceniono na łamach Paradoksu (i to po raz drugi) oraz Booklips.
- Wciąż mocno wyczekuję kolejnych odsłon "Odrodzenia". Tymczasem o dotychczas wydanych odsłonach piszą Aleja Komiksu (tom 2) i Przekrój (tom 3).
- Kolejny raz zapraszam na Paradoks. Tym razem po recenzję drugiej odsłony "The Wicked + The Divine".
- Z kolei o dwóch premierowych zbiorach "Monstressy" pisze Herozone.
- Drugi raz dziś KZet, tym razem o komiksie "Km/H" od Mucha Comics.
- Na koniec zaś ważne pytanie od podcastu Nightslime
Na dziś to wszystko, kolejna odsłona "Linkowiska" pojawi się pewnie dopiero po MFKiG.
Etykiety:
chew,
kill or be killed,
linki,
low,
monstress,
mph,
oblivion song,
paper girls,
rat queens,
revival,
spawn,
the fade out,
the wicked and the divine
Subskrybuj:
Posty (Atom)