poniedziałek, 18 marca 2019

Lemire i Nguyen o zbliżającej się premierze "Ascender" (spoilery!)

"Ascender #1" pojawi się na sklepowych pólkach 24 kwietnia. Jego twórcy udzielili wywiadu serwisowi Newsarama na ten temat i najważniejsze informacje z niego znajdziecie w rozwinięciu posta. UWAGA! Są spoilery z końcówki serii "Descender".
Główną bohaterką komiksu jest Mila, córka znanych z poprzedniej serii Andy'ego i Effie. Mija dziesięć lat od wydarzeń z finału serii "Descender" - maszyny zniknęły, technologia jest praktycznie nieobecna na świecie, zaś jej miejsce zajęła magia. Pojawiło się jednak nowe zagrożenie pod postacią wampiropodobnych stworzeń, którymi dowodzi niejaka Matka. Tylko maszyny mogą się im przeciwstawić.

Twórcy określają serię "Ascender" mianem oficjalnej kontynuacji, nie spin-offu poprzedniego tytułu. Lemire podkreśla, że wielu członków obsady poprzedniego cyklu pojawi się w nowej w mniejszych lub większych rolach. Zadebiutują także zupełnie nowi bohaterowie.

Pod kątem graficznym czeka nas sporo zmian. Sterylny i pusty świat maszyn zostanie zastąpiony znacznie żywszymi i barwniejszymi elementami. Nguyen powiedział przy okazji, że nie będzie unikać mroku. "Ascender" bowiem ma być także po części horrorem.

Pomysł na stworzenie kontynuacji serii "Descender" pojawił się w okolicach 24 i 25 numeru tego cyklu. Lemire z czasem był coraz mniej usatysfakcjonowany tym, jaki finał zaplanował dla tej serii i uznał, że nie może zostawić tego świata w kształcie, jaki zaproponował pod koniec 32 numeru komiksu.

Źródło: Newsarama

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz