piątek, 20 marca 2020

Eric Stephenson o działaniach wydawnictw w okresie epidemii

Jak już wspominałem przedwczoraj, wydawnictwo Image Comics ujawniło kilka pomysłów na pomoc sklepom komiksowym w czasie epidemii koronawirusa. Dziś wiadomo także, że Eric Stephenson udostępnił list otwarty do wszystkich wydawców na rynku, którego treść możecie znaleźć TUTAJ. Udzielił on także wywiadu serwisowi Newsarama i najciekawsze jego fragmenty znajdziecie poniżej.
Stephenson uważa, że sklepy komiksowe są najbardziej narażone na efekt epidemii wirusa i dlatego to je trzeba w pierwszej kolejności wspierać. Sklepy są fundamentem rynku komiksów w USA i jeśli one ucierpią podczas obecnych wydarzeń, skutki będą odczuwalne nie tylko dla wszystkich wydawców, ale także i twórców. Konieczne jest wprowadzanie ograniczeń już teraz, by nie dostać rykoszetem, gdy sytuacja wróci do względnej normy. Eric zarazem przyznał jednak, że taka sytuacja jak ta wywołana przez koronawirusa, to coś, z czym dotąd przemysł komiksowy nie musiał się mierzyć. Stephenson podał przykład sklepu w Ontario w Kanadzie, który na czas trwania epidemii zamknął się całkowicie i nie prowadzi nawet sprzedaży wysyłkowej. To już daje około kilkanaście tysięcy komiksów, które w najbliższym czasie nie zostaną sprzedane.

Eric uważa, że krokiem na który powinni w pierwszej kolejności zdecydować się wszyscy wydawcy, to umożliwienie pełnego zwrotu niesprzedanych komiksów.

W chwili udzielania wywiadu, żaden pracownik wydawnictwa Image nie był zarażony, ani poddany kwarantannie z powodu epidemii.

Źródło: 1

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz